הצעת החוק לפיזור הכנסת אושרה בקריאה טרומית

בליכוד מעוניינים לעכב את הפיזור בכדי לקדם את המגעים להקמת ממשלת ימין חליפית • בקואליציה רוצים לקדם את חוקי הנאשם כבר בסוף סדר היום

הצעת החוק לפיזור הכנסת אושרה בקריאה טרומית ח

ברוב של 110 תומכים, ללא מתנגדים, אושרה בקריאה טרומית הצעת החוק לפיזור הכנסת של ח"כ יריב לוין. מדובר בהצבעה הראשונה מתוך ארבע הצבעות, הצבעה טרומית ולאחר מכן שלוש קריאות. כך פורסם ב'ישראל היום'.

בעוד ח"כ ניר אורבך מתכוון לעכב את פיזור הכנסת כדי לנסות למצות מגעים עם ממשלה חלופית, בליכוד מעוניינים למשוך זמן כדי לנסות ולהקים ממשלת ימין בכנסת הזאת. למעשה, זהו גם הסיכוי האחרון של אורבך לקבל שריון מהליכוד, מאחר והם זקוקים לו גם בכדי למנוע את קידום חוקי הנאשם.

בקואליציה נערכים להצבעה על פיזור הכנסת, ומנסים להגיע להסכמות עם האופוזיציה על חבילת חוקים כמו חוק האומריקון ותקנות יו"ש. בליכוד סירבו למגעים וטוענים כי כל עוד אין ביטול של הפרשת ח"כ שיקלי - לא יהיו הסכמות.

מהלך הבזק של חוק הנאשם

בקואליציה רוצים לקדם את חוקי הנאשם כבר בסוף סדר היום, על אף שישנם קשיים משפטיים. על כן, בקואליציה מעוניינים לעשות הפסקה במליאה בסוף סדר היום, בכדי שוועדת החוקה תדון בחוק הנאשם ואז מאחר וזה חוק של הוועדה, הם טוענים שאפשר לעלות אותו ישר למליאה בלי החלטת נשיאות הכנסת.

בתוך כך, יו״ר הכנסת, מיקי לוי, אמר כי הוא מבקש להעביר את החוק "באופן מסודר". בחשבון הטוויטר שלו כתב לוי, "שלא יהיו אי הבנות – אני, וכל חבריי ב'יש עתיד', תומכים בחוק הנאשם ונעשה הכל להעבירו. כיו"ר הכנסת חובתי לעשות זאת באופן מסודר".

ח״כ אלי אבידר פנה אל ראש ממשלת המעבר המיועד, יאיר לפיד, וביקש כי ידחה את מועד פיזור הכנסת בשבוע בכדי שניתן יהיה להעביר את חוק הנאשם: "כולנו מברכים על כניסתך ללשכת ראש הממשלה, זו בהחלט בשורה מצוינת לעם ישראל, אך אבקשך לעכב את פיזור הכנסת כדי שנעביר את חוק הנאשם.

"לאורך השנה האחרונה קבלנו הזדמנות היסטורית להוציא את נתניהו מהחיים הפוליטיים, ולא עמדנו בהבטחה לציבור שבחר בנו. תן עוד שבוע אחד והחוק עובר".

כך ייראה יומו הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה
חיסכון של מאות אלפי חיסכון לזוגות הצעירים
פה אחד: הצעת החוק לאיסור פרסום שמות נפגעים נכנסה לספר החוקים
"״הצלחנו בסור מרע": החכי"ם על פיזור הכנסת
בן גביר במסר לדרעי: היועץ שלך גורם למלחמה בימין
לפיד הוכתר כראש ממשלה
280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס
נקבע סופית: הבחירות בעוד ארבעה חודשים
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט