השר לביטחון הפנים תוקף את בנט ומפריך את טענותיו אחת לאחת

בעקבות מסע ההשמצות של שר הביטחון לשעבר, נפתלי בנט, תוקף באופן חסר תקדים השר לביטחון פנים את בנט על הכישלונות בניהול המדינה ומטיל אותם דווקא על בנט. אמיר...

השר לביטחון הפנים תוקף את בנט ומפריך את טענותיו אחת לאחת

בעקבות מסע ההשמצות של שר הביטחון לשעבר, נפתלי בנט, תוקף באופן חסר תקדים השר לביטחון פנים את בנט על הכישלונות בניהול המדינה ומטיל אותם דווקא על בנט.

אמיר אוחנה, השר לביטחון פנים התייחס לבנט ולאיילת שקד: "נהגתי לכבד את בנט ושקד גם בחודשים בהם בחרו לעבור לאופוזיציה, אבל ההתנהגות שלהם בקמפיין הבחירות הנוכחי מאלצת אותי לחרוג ממנהגי.

השניים הללו, שבמידה רבה אחראים לתסבוכת הפוליטית בה אנו מצויים, לאחר שיצר ההרפתקנות וחוסר האחריות שלהם, בשילוב פער אדיר בין הדימוי העצמי הגבוה לבין התמיכה הציבורית הנמוכה, הביאו אותם שלא לעבור את אחוז החסימה בבחירות אפריל 19', להשליך עשרות אלפי קולות ימין לפח הזבל ולמנוע מהימין להקים ממשלה — תוקפים ותוקפים כאילו עד לפני שעתיים וחצי בערך לא כיהנו בתפקידים הכי בכירים בממשלות נתניהו.

נפתלי "לא קורונה לא מעניין" כתב ספר על איך מנצחים את הקורונה, והנה נתניהו, אף שלא קרא את הספר, ניצח את הקורונה — אבל בפער אדיר ממנהיגי העולם כולם ואנחנו יוצאים ממנה באופן שאין לו אח ורע.

אז אחרי שכתב ספר שלא ממש תפס, עבר לעולם הקולנוע — והוציא סרטון, הפעם על "אבדן המשילות בדרום והפשע המשתולל".

"אלא שחלק מהסרטונים הללו, ועוד רבים רבים אחרים, צולמו בזמן שאיילת שקד הייתה שרת המשפטים ונפתלי בנט בתפקידי שר החינוך ושר הביטחון".

האם שקד, שכשרת משפטים אחראית גם על תיקוני חוק העונשין, חוקקה ענישה מחמירה בעבירות אלימות או נשק? עונשי מינימום? האם היא פעלה, כמוני, כדי להכניס לספר החוקים סעיף שיעסוק בסחיטת דמי חסות (פרוטקשן), סעיף שלא היה קיים בספר החוקים?

האם בנט, שכה מזועזע מהפריצה לבסיסי צה"ל פעל כשהיה שר הביטחון כדי לשנות את הוראות הפתיחה באש במקרים אלו? כדי להדיח מפקדים?

האם הם עשו משהו ממה שהם מטיפים לו עכשיו בזמן שכיהנו בממשלה? מה, למען השם, עשיתם כשרים בממשלה? כתבתם ספרים והוצאתם סרטים?

אולי אקדיש גם פוסט לדברים שעשיתי במשך שנה אחת כשר משפטים בממשלת מעבר, שאיילת שקד לא עשתה ארבע שנים בממשלה קבועה.

כשר הבט"פ בחודשים האחרונים (עוד לא שנה) פעלתי באופן הבא כדי להבטיח את המשילות, החוק והסדר בכל רחבי הארץ:

1. מיניתי מפקדים חדורי רוח קרב שינהלו את המלחמה בפשיעה ובפרט המפכ"ל רנ"צ קובי שבתאי, שכמפקד מג"ב הפך את החיל למבוקש ביותר בקרב מתגייסים, שיצעיד את המשטרה מבחינה טכנולוגית-מודיעינית-מבצעית שנות דור קדימה.

2. הקמנו את אגף סי"ף — סיכול פשיעה בחברה הערבית, בעלות של עשרות מיליונים ותקנים. האגף יעסוק לא רק בבינוי תחנות משטרה בחברה הערבית וגיוס שוטרים אלא גם ייקח תחומי אחריות ויפעיל דסק סכסוכים ארצי, כוח משימה חברתי ועוד, כשהדבר החדשני הוא שהאגף יתמקד בסיכול הפשע לפני שקרה, ולא רק חקירתו אחרי.

3. הפעלנו את הכוחות המיוחדים (ימ"מ, החטיבה הטקטית של מג"ב ועוד) בכפרים מחוללי הפשיעה, בטובא זנגריה, בטמרה, בטורעאן ועוד — שהביאו בשבועות האחרונים לבלימה משמעותית של הפשיעה, ירידה באירועי הירי והסד"ח. בחודשיים הראשונים של 2021 ישנה עליה של 67% בתפיסות כלי הנשק במחוז הצפוני ביחס לאשתקד.

4. הפעלנו בנגב כוחות משימה מיוחדים:
א. ברהט — הפעילות כבר הניבה פירות של תפיסות נשק ומעצרים, ירידה באירועי הירי.
ב. בבאר שבע — תושבי באר שבע ובעלי העסקים אכן מרגישים נוכחות משטרתית מוגברת וזמינה.
ג. בצירי הדרום — במטרה למנוע ולטפל באירועי ביריונות בכבישים, גם כאן מורגשת נוכחותם.

5. מפלג שלם בלהב 433 הוסב למלחמה בתופעת הסד"ח( סחיטת דמי חסות, פרוטקשן) — המפלג מפעיל את כל היכולות המיוחדות שביחידה הארצית ואוסף ראיות שיבשילו למעצרים ולכתבי אישום.

הפריצה לבסיס שדה תימן וגניבת עשרות אלפי כדורים ואמל"ח, הפריצה לבסיס נבטים שהעמידה מדינה שלמה על הרגליים ואת יוקרתו של צה"ל על כף המאזניים, השוד באמצעות מאצ'טה של הרכב ועוד — בכולם המשטרה פעלה ושמה את המבצעים מאחורי סורג ובריח.

הרכב הגנוב שחדר לבסיס בדרום

מכאן הם בידי מערכת המשפט, אותה מערכת שאיילת טיפחה ארבע שנים כשרת משפטים בממשלה קבועה (היכולה לחוקק ולמנות שופטים, להבדיל מממשלת מעבר).

בנוסף, התעמולה של בנט ושקד מלאה פערים, חצאי אמיתות ושקרים. להלן מקצת הטענות למול העובדות:
1. "אם יהיה צורך, יש להכניס כוחות מג"ב לדרום" - שקד | 15.3 | ישראל היום

העובדות:
בכל אחד מהמחוזות הגיאוגרפיים של המשטרה פועלים כוחות מג"ב מאז ומעולם. כדאי קצת להכיר את הנושא עליו מתבטאים לפני שעושים זאת.

2. "למה לוחם אגוז לא ירה בערבים שחטפו לו את הנשק?... היה מצופה מלוחם לדרוך נשק ולירות במחבלים הללו... אך במקרה זה--לא הלוחם אשם, אלא הרוח שמגיעה מלמעלה, מהדרג המדיני. בואו נאמר את האמת: בראשו של כל חייל עוברת המחשבה שאם יירה ברובה שלו, הוא עלול לגמור כמו אריה שיף שירה בפורעים בערד ועכשיו עומד לדין על כך! ממשלת ישראל הרסה את ההרתעה של ישראל"

-בנט | 5.3 | בפייסבוק
"בשנים האחרונות הדרום הפך למערב הפרוע, זה בא לידי ביטוי בהשתלטות בלתי חוקית על קרקעות, התפרצות לבסיסי צה"ל וגניבת נשקים"

שקד | 13.3 | מעריב

הפערים והעובדות:
א. אדם שמעולם לא צרך חדשות מימיו, עוד היה מאמין שבנט לא היה שר ביטחון עד לפני שנה. אם ההנחה הסמויה בטקסט שלו נכונה, והיא ששר הביטחון יכול לקבוע את הוראות הפתיחה באש, או להשפיע עליהן לכל הפחות – מדוע לא שינה אותם בעצמו/הנחה לשנות אותם כשכיהן בתפקיד?

ב. אותו אדם גם היה מתרשם ששקד מעולם לא כיהנה קדנציה מלאה במשרד המשפטים. מי שמגיש כתבי אישום, כידוע, היא פרקליטות המדינה. האם במהלך תקופתה במשך 4 שנים נעשתה רפורמה משמעותית בפרקליטות? האם בנט ושקד עשו את המינימום המתבקש וקראו פומבית לבטל את כתב האישום נגד אריה שיף? ביקרו אצלו בבית?

ג. האחריות על אבטחת בסיסי צה"ל היא של צה"ל. למרבה הצער, גם בתקופתו של בנט כשר הביטחון תקפו חיילים, פרצו לבסיסים וגנבו מהם אמל"ח. מה הוא עשה כדי לשנות את המציאות הזאת? האם דרש הדחה של מפקדים מבסיסים בהם נגנבו נשקים ואמל"ח? קידם שינויים מבצעיים שיחזקו את הגנת הבסיסים? החמרת ענישה? פעל לשנות את הוראות הפתיחה באש?

-בנט | 4.3 | בטוויטר
"עד לרגע זה אף שר בממשלת הליכוד לא טרח להתבטא ולו פעם אחת בנוגע לאירוע הפריצה של כנופיה בדואית"

4.
"כל הדבר הזה קורה מתחת לאף שלנו ובגיבוי מלא של בג״צ"

-בנט | 15.2 | בפייסבוק:
"לשנות בחקיקה את העונשים המגוחכים"

הפערים:
א. בימינה לא מפסיקים להתפאר ב"מהפכה" שעשתה שקד במשך קדנציה מלאה של 4 שנים במינוי שופטים בבתי המשפט ובבג"צ. איך אפשר להתגאות ב"מהפכה" ביד אחת וביד השנייה לציין שבתי המשפט לא מספיק מחמירים ושבג"צ מגבה את פעולות העבריינות? או מהפכה או עוד מאותו הדבר – אי אפשר גם וגם. האמת היא ששקד לא חוללה שום מהפיכה אלא להיפך, העמיקה את תחלואי מערכת המשפט.

ב. הידעתם שחוק העונשין מצוי באחריות משרד המשפטים? שר המשפטים הוא המוסמך להגיש הצעות חוק להחמרת הענישה, למשל. הייתכן שקדנציה של 4 שנים בממשלה מתפקדת אינה מספיקה להעביר הצעות חוק שיחמירו את הענישה בפשיעה?

5. "ראש הממשלה והשר לביטחון פנים שאחראי לנושא לא עושים דבר"

-בנט | 28.2 | בפייסבוק

שקר מוחלט וחדשות כזב, כפי שהראיתי כאן בדברים. ופירטתי רק מקצתם. אז אם אתם מתרשמים מספרים, סרטים ודיבורים — הצביעו בנט.

בנט והשר לביטחון פנים, אמיר אוחנה
יוצרים מגעים? גפני ולפיד יפגשו
מליאת הכנסת: הסצנות הקדושות של ינון אזולאי
שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם שר הקבינט הבריטי מייקל גוב
"בנט ישמור לו את כל הישיבות של הציונות הדתית, החרדים ידפקו"
"אם לא תקום ממשלה כזו, אנו הולכים לבחירות חמישיות"
ח''כ מרגי מתלהב: "הבנים שלי לוחמים בצה"ל"
הוועדה המסדרת ננעלה ללא הסכמות
דרעי מנסה לשכנע: "זה הפתרון הכי דמוקרטי שיכול להיות" • צפו
סמוטריץ' לבנט: המשחק שלך משמר את הכאוס הפוליטי
לפיד: "אנחנו חייבים להחזיר את האמון בין האזרחים להנהגה"