לינץ' על היהודים: ליל הפרעות ממשיך

ליל הבדולח ממשיך וצובר תאוצה ומתפשט לרחבי הערים המעורבות: יפו, עכו, חיפה ועוד

לינץ' על היהודים: ליל הפרעות ממשיך כוחות מג''ב הערב

ביפו, שדווקא נראית יותר שקטה היום מאשר במהומות שהיו בימים האחרונים, המשטרה בלמה תהלוכה לא חוקית בבת ים, של קומץ אנשים שבקשו להגיע ליפו ולהתעמת עם תושבי המקום. שוטרי מרחב איילון נערכו לתהלוכה לא חוקית שהתקיימה בעיר בת ים ובהתאם לצורך המבצעי ולאחר שלא נשמעו להנחיות השוטרים, נעשה שימוש באמצעים לפיזור ההמון.


למרכז הרפואי לגליל הובא גבר כבן 30 מעכו עם חבלת ראש. הפצוע, שמצבו מוגדר קשה, מונשם מורדם, והוא הוכנס לקבלת טיפול בחדר ההלם.


המהומות באור עקיבא ובבת ים: בתי עסק נופצו ואבנים הושלכו

בחיפה, המשטרה חוקרת חשד לאירוע דריסת אדם בעיר במהלך התפרעות במקום. הנהג נעצר לחקירה. כמו כן, כוח משטרה שפעל כנגד מפגינים במושבה הגרמנית בחיפה הדף את המתפרעים. למקום נקלע רכב שהותקף על ידי ההמון. נהג הרכב נמלט מהמקום ובמהלך נסיעתו פגע באדם אשר נפצע באורח קל / בינוני. לאחר זמן קצר נעצר נהג הרכב כבן 20 ונלקח לחקירה.


בד בבד, פורעים ביצעו לינץ' באזרח ערבי שעבר בסביבה. הוא נפצע באורח בינוני ופונה לבית החולים.


מהומות בטבריה: ערבים מנפצים כלי רכב ומשליכים אבנים

בטבריה, עצרת תמיכה בצה"ל שתוכננה כבר אתמול והתקיימה הערב יצאה משליטה והפכה לאירוע אלימות רב משתתפים. מדיווחים ראשוניים מהשטח עולה כי במקום נהג ערבי הותקף. מנגד, המפגינים טוענים כי הנהג ניסה לדרוס אותם במהלך המחאה.

ניידת משטרה שהוצתה בחיפה

לילות של פרעות: ניסיון זריקת אבנים בצומת שילת אשר לא צלח

צילום: קובי דהן

המהומות האלימות מתפשטות ברחבי הארץ: גל האלימות הרחב נמשך גם הערב (רביעי) במוקדים רבים ברחבי המדינה ובעיקר בערים המעורבות. באירועים האלימים נרשמו עימותים והפרות סדר בין מפגינים יהודים, מפגינים ערבים וכוחות משטרה. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.


בעכו, כוחות משטרה ולוחמי יס"מ פועלים סמוך לכיכר אגד בעיר, בעקבות התקהלות של עשרות מפגינים שהחלו ביידוי אבנים מסיבי לעבר השוטרים. יחד עם זאת, מהמשטרה נמסר כי מספר מפגינים ערבים, שמסתובבים עם אלות בעיר, ביצעו לינץ' ותקפו אזרח יהודי במקלות ואבנים כאשר עפ"י גורמי הרפואה האזרח נפצע באורח אנוש ובוצעו בו פעולות החייאה.


הלינץ' בעכו

ממד"א נמסר כי גבר כבן 30 פונה למרכז הרפואי לגליל בנהריה במצב קשה עם חבלת ראש כשהוא מורדם ומונשם. חובש בכיר במד"א פיראס רייס שנכח בזירה סיפר: "היינו בסמוך לאזור כשראינו את הפצוע שוכב כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלת ראש מדממת. מייד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל חבישות והנשמה ופינינו אותו במצב יציב להמשך טיפול בבית החולים".


בהמשך נמסר מטעם מד"א כי צוות ניידת טיפול נמרץ שהיה בדרכו לטפל בפצוע קשה בעכו, הותקף ע"י פורעים שניפצו באבנים ובאלות את שימשות האמבולנס, בדרך נס אנשי הצוות לא נפגעו.


הלינץ' בבת ים

בבת ים, עימותים נרשמו בין יהודים, ערבים וכוחות משטרה. ככל הנראה חבורה של צעירים יהודיים התגודדו סביב בן מיעוטים. בנוסף, כתוצאה מהעיתומים והפגנות הערבים בעיר, ראש עיריית בת ים, צביקה ברוט, נפצע באורח קל.


ח"כ בצלאל סמוטריץ' גינה את ההתגודדות: "צפיתי עכשיו בסרטון שאני לא מסוגל להעלות כאן של יהודים שעושים לינצ' בעובר אורח ערבי תמים ואני מזועזע ומתבייש עד עמקי נשמתי. אנחנו בימים קשים, מותקפים, עומדים מתוסכלים מול אזלת יד משטרתית ועיוותי דין משפטיים. אבל לכל הרוחות, איך יהודים מסוגלים להיות אכזריים כאלה?! נורא ואיום".

כוחות משטרה באור עקיבא

באור עקיבא ובחדרה, עשרות אזרחים יהודים יצאו כדי לפגוע בערבים לאור האירועים הקשים של הימים האחרונים. בשעות הצהריים התאספו עשרות צעירים יהודים ליד הקניון בחדרה במטרה לפגוע בערבים העובדים בשוק של העיר. כוחות משטרה שהוזעקו למקום והחלו בפיזור המתפרעים. במהלך ניסיון השלטת הסדר עצרו השוטרים 15 מתפרעים. לבי"ח הלל פונה גבר ערבי כבן 30 במצב קשה כשהוא בהכרה עם פציעה מדממת.


בשעות הערב יצאו עשרות צעירים מאור עקיבא לצומת ברניצקי במטרה ליידות אבנים על רכבים של ערבים הנוסעים בכביש לעבר היישוב הערבי ג'יסר א-זרקא הסמוך. הם הבעירו צמיגים, קראו קריאות גזעניות ויידו אבנים אל רכבים. גם לשם הגיעו כוחות משטרה כדי לפזר את ההתקהלות תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנה, כולל רימוני הלם. המתפרעים איתרו בן מיעוטים ותקפו אותו באלות. הוא נפצע בראשו ופונה באמבולנס. המשטרה עצרה כמה מתפרעים.


כוחות משטרה ביפו

באילת, מחשש למהומות בעיר ועימותים בין יהודים תושבי המקום ואורחים לבין משפחות וצעירים ערבים שיגיעו לאילת לחופשה לרגל חג עיד אל-פיטר, הודיעו אטרקציות ועסקים באילת כי בכוונתם לסגור את העסקים.


רבים מבעלי היאכטות המסחריות בעיר וחלק ממפעילי הספורט הימי בעיר הודיעו כי לא יפעלו בסוף השבוע כאקט הזדהות עם המצב הביטחוני ובעיקר בכדי להימנע ולתת שירות לנופשים ערבים שהגיעו לעיר לחופשת החג וזאת מחשש לעימותים על רקע המצב הביטחוני.


במקביל, נרשמו ביטולים של נופשים בבתי המלון בעיר אילת. חלק מהביטולים נובעים מהחשש של הנופשים לנסוע בכביש הדרום בשל ההתפרעויות של התושבים הבדואים והחשש מזריקת אבנים וחסימת כבישים.

גנץ הכריז על שישה ארגונים של החזית העממית ביו''ש כארגוני טרור
בן גביר: "לא מנהלים משא ומתן עם הטרור, צריך להשמיד אותו"
"מדינת ישראל צריכה 'כיפת ברזל' סייברית"
400 שוטרים - עשרות עצורים: החלה הפשיטה על הנגב
לאחר שריפת מתבן: מרדף מלווה ירי
מתנה לאבו-מאזן: 4,000 פלסטינים יקבלו יירשמו ביו''ש
אזעקות שווא בדרום: הנסיבות נבדקות
בחסדי ה': נמנע פיגוע בשומרון
חמאס מאיים: העבירו 8 מיליון דולר עד יום שלישי
אחים חרדים הותקפו ע"י בני מיעוטים: המשטרה בחרה לחקור את האחים