זוהר לגינזבורג: "תפסיק לשקר לציבור"

בעקבות הקשיים להאריך את הסגר ומניעת העלאת הקנסות למוסדות החינוך פרצה סערה בכנסת • גינזבורג: "הליכוד והסיעות החרדיות נעמדות על הרגליים האחוריות" • צפו

זוהר לגינזבורג: "תפסיק לשקר לציבור"

סערה בין כחול לבן לליכוד

ערוץ הכנסת

בעקבות הקשיים להאריך את הסגר ולהעלות את הקנסות למוסדות החינוך הפועלים בסגר תקף חבר הכנסת גינזבורג מכחול-לבן את הליכוד וטען כי הם פועלים למען "למען פורעי חוק שמסכנים את הבריאות".

סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש הציג את התקנות טען כי בני גנץ יו''ר כחול-לבן מונע את הארכת הסגר: "מדובר באירוע מכוון של מפלגה שהיא שותפה פריטטית בממשלה, שמונעת מהממשלה שהיא החליטה על דעתה, הסגר הזה לא נולד באוויר. ואותה הממשלה שתמכה בסגר מונעת מהוועדה של הכנסת להתכנס ולקבל את ההחלטה. זה מצב הזוי אנחנו באירוע בעיניי של מורכבות ומשילות שחסר תקדים".

עוד ציין: "אני נותן פה אולי איזה פרומו באזהרה ואני אומר את זה בעיקר לחבר הכנסת בני גנץ, יש לך אחריות ושוטפות בממשלה ויש לך סמכות פריטטית בממשלה, ולא יכול להיות שבאירוע הזה אתה מונע מהממשלה לממש מדיניות כלפי נגיף הקורונה. זה פשוט אירוע לא נתפס."

ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן התייחס לטענות ואמר: "מה שקורה כאן הוא לא פחות ממדהים. אין לי הסבר איך הליכוד והסיעות החרדיות נעמדות על הרגליים האחוריות בגלל מה שהן מתארות כקומץ אנרכיסטי, למען פורעי חוק שמסכנים את הבריאות של עצמם ושל הציבור. בזמן שמיליוני ילדים נשארים בבית, עסקים נסגרים ואתם חברי הליכוד ש"ס ויהדות התורה מאפשרים לאותם מוסדות חינוך להמשיך לשים קצוץ על כולם. איך אפשר להוריד תחלואה אם הסגר לא נאכף ואם לא מאפשרים להעניק סמכויות?".

ח"כ מיקי זוהר נתגונן וזעק: "תפסיק לשקר לציבור, אנחנו תומכים בעמדה של כחול לבן, אנחנו מנסים למצוא פשרה בין כחול לבן לחרדים, אם לא נצליח נתמוך בחוק המקורי". ח"כ קטי שטרית אמרה: "אנחנו יודעים להיות נאמנים לשותפים".

בן גביר: לעצור את יו''ר בל"ד על איומים והסתה חמורה לאלימות
ח''כ ממרצ: להדיח את בן גביר מועדת חוץ וביטחון באופן מיידי
מפלגת עוצמה יהודית למפכ"ל המשטרה: "נכשלת. הביתה!"
נתניהו: נותנים גיבוי למשטרה לכל האמצעים והסמכויות • צפו
לאחר הדרמה הפוליטית: לפיד מסר הצהרה מיוחדת
בנט מוריד מהפרק את ממשלת השינוי; חודש המו״מ בין הליכוד לימינה
מיקי זוהר: "מאסר ל-10 שנים על התפרעות בזמן אירוע ביטחוני"
שגריר ישראל ל-CNN: "האם אין לפלסטינים זכות להגן על עצמם?" • צפו
סמוטריץ': "יש לנו משטרה חולה אנוש"
לאחר הכאוס, נתניהו יוזם: "ישיבת חירום כדי לתת עוד סמכויות למשטרה"