סמוטריץ' על נתניהו: "יכול להיות שבאמת הגיע הזמן להחליף אותו"

לראשונה סמוטריץ' מעלה אפשרות להחלפת נתניהו בשלטון • יו״ר סיעת הליכוד בתגובה: "כפיות טובה" • סמוטריץ' הגיב: "ביבי לא עשה לי טובה אישית"

סמוטריץ' על נתניהו: "יכול להיות שבאמת הגיע הזמן להחליף אותו" סמוטריץ' ונתניהו

בשעה שנורות רקטות מעזה לישראל והטרור השקט בירושלים גובר, נראה כי המרץ להחלפת נתניהו נגעה גם בסמוטריץ'.


בצאלל סמוטריץ' כתב בחשבון הטוויטר שלו הלילה: "תגידו, אחרי אין ספור אירועי טרור ולינצ'ים של האויב הערבי בימים האחרונים ואחרי מטח טילים מעזה לישובי הדרום נתניהו אשכרה קרא הערב "להרגיע את הרוחות מכל הצדדים"??? יכול להיות שבאמת הגיע הזמן להחליף אותו".


בתגובה, ח''כ מיקי זוהר תקף חזרה: "כפיות טובה. קווים לדמותה. עברת את אחוז החסימה כי הליכוד תרם לך 3 מנדטים, קצת צניעות לא תזיק".


הדברים נאמרו בעקבות דבריו של ראש הממשלה מוקדם יותר הערב לאחר מתקפת הטרור ברחבי הארץ, בו נורו עשרות טילים מרצועת עזה ואלימות קשה בירושלים כלפי יהודים.


ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "אנחנו רוצים קודם כל להבטיח חוק וסדר. אנחנו שומרים על חופש הפולחן כמו כל שנה, לכל התושבים וגם לכל המבקרים בירושלים".


לסיום, במקום לפתור את הבעיה דרש להרגיע את הרוחות: "אנחנו דורשים כרגע את מילוי החוק ואני קורא להרגעת הרוחות מכל הצדדים".


בתגובה לדברי יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר, תקף סמוטריץ': "מיקי, אם כל אחד כאן שטוען שהוא "תרם" לי 3 מנדטים היה אכן עושה את זה היו לי היום 15 מנדטים.. אז חאלס כבר עם השטויות האלה. ביבי לא עשה לי טובה אישית ולכל אורך הדרך הדגשתי שאני לא מחויב לו אישית אלא לערכי הימין והציונות הדתית שלי".


עוד תקף על ההפקרות במדינת ישראל: "הפקרת מדינת ישראל וביטחון אזרחיה לפורעים ערבים ואז ראש ממשלה שמרגיש מהאו"ם זה לא חלק מהערכים שלי. צר לי. בדיוק כמו הקמת ממשלה שנשענת ותהיה תלויה בתומכי טרור ששוללים את קיומנו כאן ונותנים גב לפורעים האלה. ובמשפט אחד שהגיע הזמן שאתה וחבריך תפנימו: אני איש ימין לא ביביסט".


מ'הליכוד' הגיבו לסמוטריץ': אחרי שראש הממשלה והליכוד תרמו 3 מנדטים לציונות הדתית ושריינו להם ח״כ נוסף ברשימת הליכוד, וכשבצלאל סמוטריץ׳ לא שותף להערכות המצב הביטחוניות הרגישות ביותר, מוטב שסמוטריץ׳ יגלה מינימום של צניעות, אחריות והכרת הטוב ולא ישתלח בראש הממשלה שעובד לילות כימים לטובת ביטחון ישראל.


גם ב'יהדות התורה' תקפו את סמוטריץ', יו"ר התנועה ח"כ משה גפני הגיב: "סמוטריץ' יכתיר את יאיר לפיד כראש ממשלה, את אביגדור ליברמן כשר האוצר ויפגע בארץ ישראל כדרכם של הסיקריקים מאז ומעולם".

ח"כ דוד אמסלם: "התפקיד של השמאל זה להכחיד את החברה מבפנים"
הסתה חמורה ברשת נגד בן גביר • קצין הכנסת מתנער מהאחריות
בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים
ח"כ מעוז: הרובע המוסלמי הוא לא מוסלמי - זהו חלק מחלקיה של ירושלים
הכוורת של ראש הממשלה: מינויים ראשונים בלשכה
גזרות ממשלת השמאל: אין חוקים חדשים במשך חודש
סמוטריץ' משיב האם בדיעבד עדיף היה להקים ממשלת ימין שתישען על רע"מ
שי מימון התפטר מימינה "לא אפנה עורף לחבריי ממשפחות השכול"