כתבי אישום חמורים: שני צעירים ידעו על תכנון הפיגוע בחדרה ולא מנעו

על פי האישומים, לחסן מחאג'נה ומוחמד גסאן מחאג'נה היכרות רבת שנים עם איימן אגבאריה, המחבל שביצע את הפיגוע בעיר • השניים היו מודעים בנוסף גם לתכנון ולהכנו...

כתבי אישום חמורים: שני צעירים ידעו על תכנון הפיגוע בחדרה ולא מנעו סכין מפיגוע, אילוסטרציה

על פי האישומים, לחסן מחאג'נה ומוחמד גסאן מחאג'נה היכרות רבת שנים עם איימן אגבאריה, המחבל שביצע את הפיגוע בעיר • השניים היו מודעים בנוסף גם לתכנון ולהכנות לקראת הפיגוע • הם מואשמים באי מניעת מעשה טרור וניסיון לפעולה בנשק למטרות טרור

על פי הפרסום ב'ישראל היום', פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה היום (שישי) לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד חסן מחאג'נה (18) מאום אל פחם בגין אי מניעת מעשה טרור, עבירות בנשק וניסיון לפעולה בנשק למטרות טרור, וזאת בעקבות הפיגוע בחדרה בחודש מרץ. בנוסף הגישה פרקליטות חיפה כתב אישום לבית המשפט השלום בחדרה נגד מוחמד גסאן מחאג'נה (26) מאום אלפחם בגין אי מניעת מעשה טרור. התיקים נחקרו בחקירה משותפת ליחידה המרכזית (ימ"ר) מחוז חוף והשב"כ.

על פי כתבי האישום שהגישה עו"ד רונית גרניק סופר, שני הנאשמים ואיימן אגבאריה אשר ביצע את הפיגוע בחדרה, מכירים מזה שנים ויש בניהם היכרות. במהלך השנתיים שקדמו לפיגוע נהגו איימן ואבראהים, אשר תמכו מזה מספר שנים בארגון דאע"ש והזדהו עם פעילותו, ערכיו ומטרותיו, להיפגש בביתו של איימן, ביחד עם אחרים ובהם הנאשם מוחמד גסאן.

במהלך המפגשים הרבו איימן ואבראהים לשוחח אודות צדקת דרכו של ארגון דאע"ש, תוך צפייה בחדשות ובעדכונים, וכן הציגו בפני הנוכחים סרטונים המתעדים את הפעילות הצבאית של הארגון, לרבות אירועי טרור והרג אזרחים. בחלק מהמפגשים, אסף איימן את הטלפונים הסלולריים מהנוכחים והרחיקם, וכן פתח את ברז המים בעת שיחתם, זאת מחשש להאזנה ופיקוח מצד גורמי הביטחון.

במהלך חודש פברואר 2022, פנו הנאשם מוחמד ג'סאן וכן איימן מספר פעמים לנאשם חסן וביקשו כי ישיג עבורם שתי קופסאות של כדורי תחמושת לאקדח. לאחר מספר בקשות, הנאשם חסן נעתר, שוחח עם חברו מ' ותיווך בעסקה לרכישת 60 כדורי תחמושת לאקדח, אותם הוא מסר לאיימן. איימן פנה לנאשם פעם נוספת ושאל באם יוכל להשיג עבורו נשק מסוג רובה, והנאשם חסן סרב.

על רקע תמיכתם הגוברת בארגון דאע"ש, תכננו איימן ואבראהים לבצע ביחד פיגוע ירי בשם דאע"ש. על רקע זה, בחודש מרץ ניגש הנאשם מוחמד ג'סאן אל הנאשם חסן, וביקש לשוחח עימו ביחידות. במהלך השיחה אמר הנאשם מוחמד ג'סאן לנאשם חסן שיתרחק מאיימן מאחר שאיימן מוכן לבצע פיגוע בזמן הקרוב וכל מה שחסר לו הוא כלי נשק. חרף מודעות הנאשמים לכך שאיימן מתכנן לבצע פיגוע ירי, הנאשמים לא נקטו בפעולה כדי למנוע את ביצוע הפיגוע ואת ההכנות לקראת ביצועו.

בתאריך 27.3.22 הגיעו איימן ואבראהים לחדרה, כשהם מצויידים בשני אקדחים ותחמושת רבה. משהבחינו בלוחמי מג"ב, הם יצאו מהרכב וירו מספר רב של כדורים. כתוצאה מהירי, נגרם מותם של לוחמי משמר הגבול יזן פלאח ז"ל, ושיראל אבוקרט ז"ל.

בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב
כביש 90 ישודרג בסכום כולל של 410 מיליון
עוקץ כרטיסי המתנות: כך נעקצו עשרות אלפי שקלים
חריג: המפכ"ל נפגש עם מנהיג הפלג החרדי הקיצוני
יום המודעות לחטיפת ילדי תימן: לאן הלכו הילדים?