הסכר נפרץ: ה-BDS מנצל את איחוד המשפחות

לא מבזבזים זמן: בעקבות פקיעת התוקף של נוהל מניעת איחוד משפחות, קמפיין פלשתיני קורא להגיש בקשות לאזרחות ישראלית

הסכר נפרץ: ה-BDS מנצל את איחוד המשפחות אילוסטרציה, הגבול עדיין פרוץ

חוק האזרחות עבר רק בקריאה ראשונה - ויש מי שמנסה לנצל זאת: ארגון המקושר לטרור ואשר פועל במערך הדה־לגיטימציה נגד ישראל, מנצל את פקיעת תוקפו של נוהל מניעת איחוד משפחות, כדי לדרבן פלשתינים לקבל אזרחות ישראלית, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

"סנט איב" היא עמותה המגדירה את עצמה כ"ארגון סיוע משפטי", אשר מייסדיה הביעו תמיכה בתנועת החרם על ישראל. ב־3 בפברואר, יומיים לאחר פקיעת תוקפו של נוהל מניעת איחוד משפחות, שאותו הפעילה שרת הפנים איילת שקד, יצאה העמותה בקמפיין חדש. הקמפיין, שזכה לסיקור בתקשורת הפלשתינית, פונה לאוכלוסייה הערבית ביו"ש, בעזה ובירושלים, בקריאה לנצל את הוואקום החוקי בישראל, ולעתור לקבלת תעודת זהות כחולה.

בהודעת "סנט איב" נכתב כי "משרד הפנים הישראלי מחויב, בהחלטת בית המשפט העליון, לקבל ולטפל בבקשות למתן תעודת זהות כחולה למי שקיבל אישורי (היתר) איחוד משפחות וכן לקבל יחס וטיפול מיידי... כל מי שקיבל איחוד משפחות, לתקופה של יותר מ־5 שנים יכול להגיש בקשה לתעודת זהות כחולה זמנית. כמו כן, כל גבר נשוי פלשתיני, מתחת לגיל 35, או אישה פלשתינית מתחת לגיל 25, יכולים להגיש בקשה חדשה לאיחוד, בתנאי שהבקשה תוגש לפני 13.03.2022".

הארגון מפרט מסלולים משפטיים נוספים המאפשרים את תחילת המסלול לקבלת אזרחות ישראלית. "סנט איב קורא לכל אלו שזכו לאיחוד משפחות להגיע למשרדה בירושלים - העיר העתיקה באב אל־חליל (שער יפו) ולנצל את הזדמנות הפז לדרוש זכויות תושבות שנמנעות מהפלשתינים מאז 2002", נכתב בין היתר בפוסט של העמותה.

מחלוצי ה־BDS

"סנט איב" הוקמה על ידי הפטריארך לשעבר, מישל סבח, שהיה בין מקדמי ה־BDS בעולם הכנסייתי. ראש המחלקה הפוליטית של הארגון נעצר לפני עשור והורשע בקשר עם ארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלשתין". ב־2014 מנעה המשטרה כנס של הארגון, בנימוק שהוא אורגן ביחד עם החזית העממית. עם תחילת מבצע החיסונים נגד הקורונה בישראל, בסנט איב טענו שהמדינה מפלה את הפלשתינים.

נוסף על כך, בעשור האחרון האגודה ניהלה אלפי עתירות משפטיות של פלשתינים בבתי המשפט בישראל, במטרה להציף את בתי המשפט וכך לסכל צווי הריסה למבנים בלתי חוקיים.

ראאד חלבי, ראש אגף ההסברה של הארגון, כתב ב־2020: "עלינו להסיר את ההכרה בישראל, ישות בלתי חוקית אשר הוקמה על בסיס כוח ודיכוי, ותיעלם רק באמצעות אותו בסיס של כוח ודיכוי. לא לשלום, לא למו''מ, לא לכניעה".

אף שפעילותו מתקיימת מתוך העיר העתיקה בירושלים, ולמרות חשיפת "ישראל היום" את הנזק הכבד שהוא גורם לאכיפת החוק בירושלים, רשויות המדינה לא פעלו לעצירת פעילותו.

מתן פלג, יו"ר תנועת אם תרצו, אמר בתגובה לניסיון של "סנט איב" לגייס פלשתינים שינצלו את פקיעת תוקף חוק מניעת איחוד משפחות, כי "אנו קוראים לכל חברי הכנסת המכנים את עצמם 'ציוניים' ושכביכול טוענים שעתידה של ישראל כמדינה יהודית חשוב להם - לעצור מיידית את הסחבת, לגלות אחריות בנושא חוק האזרחות ולהצביע בעד נוסח מוסכם. המפולת בדרך אם נבחרי הציבור שלנו לא יתעשתו".

כזכור, אתמול נחשפו נתוני שב"כ בדבר המעורבות המוגדלת בטרור של ערבים ישראלים, בעלי תעודת זהות כחולה, שהוריהם גדלו בעזה או ביו"ש.

מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו