ח''כ ברוכי: "מי שניחן ב"ידו בכל" מתחיל גל אלימות"

חבר הכנסת אליהו ברוכי הגיב לסולחנות בה מגיבה המדינה לאלימות נגד גל הטרור הנוכחי: סליחה שאני מצטט את עצמי: "המחבל שסטר על פניו של תלמיד ישיבה בירושלים, י...

ח''כ ברוכי: "מי שניחן ב"ידו בכל" מתחיל גל אלימות" ח''כ אליהו ברוכי

חבר הכנסת אליהו ברוכי הגיב לסולחנות בה מגיבה המדינה לאלימות נגד גל הטרור הנוכחי: סליחה שאני מצטט את עצמי: "המחבל שסטר על פניו של תלמיד ישיבה בירושלים, ייעצר בעזרת השם. אבל לא, הוא לא ישב מאחורי סורג ובריח", כתבתי פה בשבוע שעבר והוספתי: "הריקבון המשפטי יתייחס אליו בסלחנות ואפילו באמפתיה. זאת תהיה עוד תזכורת כואבת לתיקון החשוב ביותר: מערכת המשפט".


הדברים האלו נכתבו עוד לפני שהמופרעות הזאת הפכה ל"טרנד". היה לנו בעבר גל טרור. גל סכינים. ועכשיו מי שניחן ב"ידו בכל" מתחיל גל אלימות בידיים חשופות. היום, זה היה הרב אליהו מאלי, ראש ישיבת ההסדר ביפו שהוכה על ידי ערבים רק בגלל היותו יהודי.


אני רוצה להתייחס לתגובה אחת שקיבלתי: "אם לא היית גזען ובור, היית יודע שעל סטירה, זה מה שמקבלים, אם בכלל. יהודי או ערבי".


בתגובה המתלהמת הזאת יש משהו עקרוני שמערכת משפט מתוקנת (אפילו קצת) חייבת לתת על כך את הדעת: קרבות רחוב על מגרש חניה למשל, זה חמור. זה מצריך התערבות ואף ענישה. אבל זה לא כמו לתקוף אדם אך ורק בשל היותו יהודי. האכיפה והענישה במקרים מעין אלו, צריכה להיות בסטנדרט אחר. אם לזה קוראים גזענות, אז אני מודה באשמה. בשורות טובות!

בתוך טרקטור: ניסה להבריח אמל''ח בשווי חצי מיליון
שער שכם: בני מיעוטים יידו ירקות ואבנים לעבר חרדי
הח"כ והעוזרת הפרלמנטרית הותקפו ע"י ערבים
חברון: ניסיון פיגוע במערת המכפלה
מעצר אלים: צעיר חרדי נפצע, למרות התיעוד השופט האריך את מעצרו
ראשוני: ניסיון דריסה ליד חיזמא
רעידת אדמה הורגשה בדרום • הנחיות פיקוד העורף
לראשונה בממשל בנט: צה"ל תוקף כעת מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה
מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א׳
בנט נועד עם ארגמן: כהונתו תוארך עד לחודש אוקטובר