לראשונה: טיפול בחולי קורונה שימנע אשפוז

חולים בסיכון שנמצאים בשלב הראשון למחלה יגיעו לטיפול חד פעמי בבית החולים הדסה, שימנע את החמרת התסמינים והצורך באשפוז

לראשונה: טיפול בחולי קורונה שימנע אשפוז רופא בהדסה

המרכז הרפואי, הדסה עין כרם, פתח היום (שני) במבצע חדש, שמטרתו למנוע את החמרת מחלת הקורונה בחולים, ולאפשר להם טיפול ביתי ללא אשפוז בבית החולים. מדובר בתכשיר Bamlanivimab. מאומתים ראשונים קיבלו את הטיפול החדשני, ואליהם הצטרפה היום מטופלת נוספת.

חולי קורונה השוהים בביתם ונמצאים בשלב הראשוני של המחלה, יגיעו לקבלת טיפול חד פעמי בבית החולים בירושלים, אשר ימנע את החמרת מחלתם ואת הצורך באשפוז. הטיפול מבוצע כאשפוז יום ואורך כשעתיים, מהן שעה אחת לצורך השגחה. ההגעה אליו תתאפשר באמבולנס בלבד, כנדרש מחולי קורונה מאומתים.

התכשיר החדשני, ששמו BAMLANIVIMAB, ניתן חד-פעמית באמצעות עירוי. הטיפול מורכב מנוגדנים מונוקלונאליים שמרוכזים בתרופה מסחרית, המותרת לשימוש בישראל. הנוגדנים המרוכזים שהוכנו על ידי החברה בתהליך של הנדסה גנטית, אם הם ניתנים בשלב מוקדם של המחלה, מסייעים לחולה להתמודד עם נגיף הקורונה ומונעים התדרדרות במצבו של המטופל וצורך באשפוזו בבית החולים.

בהדסה עין כרם קוראים לחולים מאומתים מאזור ירושלים, בעלי גורמי סיכון, המתחילים לפתח תסמינים של קוצר נשימה או שיעול, בדגש על קבוצות החולים הבאות: מטופלים בתרופות נוגדות חיסון, מטופלים בכימותרפיה, מטופלי דיאליזה, מושתלי איברים, מחלת ריאות המחייבת טיפול קבוע בתרופות/משאפים, מעל גיל 65.

על מנת לקבל את הטיפול יש להצטייד בתוצאת הבדיקה החיובית ובסיכום מידע רפואי. הטיפולים יינתנו בימי חול בין השעות 8:00 ל-15:00. כאמור, ההגעה להדסה תתאפשר באמצעות אמבולנסים בלבד (מד"א, איחוד הצלה, אמבולנסים פרטיים - בתנאי הבידוד העומדים בכללי משרד הבריאות).

בשורה למתמודדי הנפש: לראשונה - פסיכיאטר בוועדת סל התרופות
כיצד להתמודד עם רשלנות רפואית בניתוחים?
ערב כיפור: רבני בתי ההוראה 'המאורות' במוקד ההלכתי עם הרופאים
לראשונה: ריאה של מחלים מקורונה הושתלה בחולה
נסייני החיסון: גם התחסנו וגם לא קיבלו תו ירוק
המדינה משלמת, אך החולים לא מקבלים תרופה
"אל תהססו לשאול את הרופא את השאלות שמטרידות אתכם"
בית החולים בנהריה רכש רובוט ניתוחי - משרד הבריאות לא מאפשר הפעלתו
דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד
מחר בבוקר: בתי החולים הציבוריים ישביתו את כל חדרי הניתוח