מיקי זוהר: "מאסר ל-10 שנים על התפרעות בזמן אירוע ביטחוני"

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר מציע שתי הצעות חוק עקב האירועים האחרונים: שלילת אזרחות ומעצר עד 10 שנים

מיקי זוהר: "מאסר ל-10 שנים על התפרעות בזמן אירוע ביטחוני"

על רקע האירועים האלימים וההתפרעויות בלוד, עכו ובערים נוספות, הגיש יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר 2 הצעות חוק לשלילת אזרחותם ולעונשי מאסר כבדים של מתפרעים.

מדובר בעוד כלים הרתעתיים-מניעתיים שיעניקו למדינה ולכוחות הביטחון כלים חשובים לטיפול באירועים אלימים המתרחשים בזמן מבצע ביטחוני נרחב במטרה לפגוע בסדר הציבורי.

בדברי ההסבר של הצעת החוק נכתב כי "הצעה זו באה על רקע מעורבותם של אזרחים ישראלים בהתפרעויות אלימות שגרמו נזק לגוף ו/או לרכוש הציבור בעת התקפות טילים על מדינת ישראל המהוות אירוע ביטחוני רב מערכתי".

עוד נכתב בדברי ההסבר כי "הקשר בין הזכות לאזרחות ישראלית ונאמנות למדינה הוא קשר בלתי ניתן לניתוק. מוצע כי לשר הפנים ו/או בית המשפט ולרשות מנהלית, תהיה הסמכות לבטל את אזרחותו הישראלית של אזרח שנטל חלק בהתפרעות אלימה".

"מטרת ההצעה להרתיע כל אזרח ישראלי מלהשתתף בהתפרעות אלימה בעת אירוע ביטחוני רב מערכתי ולגרום נזק לגוף או לרכוש", נכתב בהצעה.

יו"ר סיעת הליכוד - ח"כ מיקי זוהר שיזם את ההצעה קורא לכל חברי הסיעות המרכיבות את כנסת ישראל לתמוך בהצעת החוק: "זו הדרך לתת את הכלים למדינה ולאנשי הביטחון האמונים על שמירת הסדר הציבורי, כלי חשוב שיעזור לנו להתמודד עם המתפרעים האלימים שיוצרים הרס ופוגעים באזרחים מבלי לחשוש בזמן לחימה. אם לא נייצר גורמי הרתעה מיידים כנגד כל מי שמנסה לפגוע בבטחון המדינה מבחוץ ומבפנים, זה עלול להגיע לאסון כבד", אמר זוהר.

יו''ר סיעת הליכוד, מיקי זוהר
בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים
ח"כ מעוז: הרובע המוסלמי הוא לא מוסלמי - זהו חלק מחלקיה של ירושלים
הכוורת של ראש הממשלה: מינויים ראשונים בלשכה
גזרות ממשלת השמאל: אין חוקים חדשים במשך חודש
סמוטריץ' משיב האם בדיעבד עדיף היה להקים ממשלת ימין שתישען על רע"מ
שי מימון התפטר מימינה "לא אפנה עורף לחבריי ממשפחות השכול"
"אני שואף להפוך את המקום הזה למשרד לענייני דת ומדינה"
סיעת ש"ס התכנסה לתפילה בקברו של מרן הגר''ע יוסף זצ''ל