גזירת חינוך הבנות: מנהלי הסמינרים נפגשו עם הסיעות החרדיות

ראשי ומנהלי הסמינרים מכל רחבי הארץ נפגשו עם הסיעות החרדיות בכנסת כדי לטכס עצה במאבק על גזירת חינוך הבנות

גזירת חינוך הבנות: מנהלי הסמינרים נפגשו עם הסיעות החרדיות מנהלי הסמינרים יחד עם הסיעות החרדיות בכנסת

בעקבות גזירת החינוך המאיימת על הסמינרים לכיתות ה'-ו', הגיעו מנהלי הסמינרים וראשי איגוד הסמינרים לכנסת כדי להשתתף בישיבות הסיעה של הסיעות החרדיות, לזעוק את זעקת הבנות ולנסות להביא לפתרון.

על פי ההערכות, הגזירה התקציבית תגרע מהסמינרים למעלה מחמישים מיליון שקלים, ותעצור את מרבית לימודי המקצוע. בישיבת סיעת יהדות התורה אמרו מנהלי הסמינרים כי אם הדבר אכן ייצא לפועל, זו סגירה של 'בית יעקב' במתכונתו ההיסטורית. "הסיבה שהוקם 'בית יעקב' הוא כדי שהבנות לא תצטרכנה לרעות בשדות זרים", אמרו מנהלי הסמינרים. "גזירת התקציב הזו תאלץ אותם לצרת ללמוד באקדמיה רח"ל, ולהביא לחורבן גדול שסופו מי ישורנו".

חברי הכנסת של יהדות התורה נשאו דברים בעד חשיבות המאבק, והבטיחו לקחת חלק ככל שיידרשו. הם הביאו את דברי גדולי הדורות בעבר ובהווה על חשיבות השמירה על חינוך הבנות, שהוא לא פחות חשוב מחינוך הבנים בישיבות, ועליו מושתת יסודות הדת. "נעשה ככל שביכולתנו להביא לפתרון הבעיה, ולהסיר את חרב הגזירה המונפת מעל ראשי הבנות", אמרו.

לאחר מכן נפגשו עם חברי סיעת ש"ס. במהלך הישיבה המיוחדת אמר יו"ר התנועה ח"כ הרב אריה דרעי כי הוא כואב את כאבם של כל מוסדות התורה והחינוך שנפגעו ובכלל זה מוסדות הסמינרים, כאשר בתקופה האחרונה הוא ירד לעומק הסוגיה ולמד לדעת עד כמה התקציב המדובר הוא אכן חיוני וקריטי עבור המוסדות.

ח"כ דרעי התחייב יחד עם חברי הסיעה לעשות את כל המאמצים על מנת שהסמינרים יקבלו את התקציבים של השנה הנוכחית, וגם את אלו שמגיעים להם משנת הכספים שעברה.

מנהלי הסמינרים יצאו מהמפגשים מעודדים ומלאי תקווה כי חברי הכנסת שלוחי הציבור אכן יעמדו לימינם במאבק הקשה, ויעשו ככל שביכולתם על מנת למנוע את הגזירה הנוראה.

מנהלי הסמינרים יחד עם הסיעות החרדיות בכנסתמנהלי הסמינרים יחד עם הסיעות החרדיות בכנסת
הסוד לכחות עצומים בכל בוקר מחדש! - הרב אליהו רבי
בני הישיבה פיזזו בהוצאת ספרו של ראש הישיבה
הדף היומי מסכת נדרים דף מ
תזהר לא להרוס לילד את החיים! - הרב אליהו רבי
הדף היומי מסכת נדרים דף לח
חסדי השם: ראש הישיבה שוחחר אחר אשפוז ארוך
הדף היומי מסכת נדרים דף לז
המתחזקים ובעלי הבתים בראשון לציון ולוד סיימו מסכתות
המפתח האמיתי לשלוות הנפש - הרב אליהו רבי
הילולת הרה"ק רבי צבי הירש מרימנוב זיע"א בפולין