'בית הכנסת הגדול' נסגר על ידי כוחות המשטרה

"בית הכנסת הגדול" בעיר התורה בני ברק נסגר לאחר שרבני ועדת הפיקוח בעיר קבלו עדויות על הפרת הנחיות הזהירות במקום, צפו

'בית הכנסת הגדול' נסגר על ידי כוחות המשטרה

צילום: דוד זר

בימה - המעודכנים מעדכנים

null

דוד זר

null

דוד זר

null

null

null

דוד זר

בית הכנסת הגדול הישן של העיר בני ברק במרכז בני ברק, נסגר היום (יום שלישי) לאחר שבימים האחרונים, הגיעו מספר פעמים אנשי השיטור העירוני למקום, ונוכחו כי מקיימים בו תפילות המוניות בניגוד להנחיות.


בסיור הוועדה ההלכתית-רפואית בתחילת השבוע, התברר כי מתחם בית הכנסת מתנהל בניגוד להנחיות ללא נאמן קורונה, כאשר הוראות הבטיחות אינן מיושמות בשטח. גבאי בית הכנסת קיבלו ארכה של 48 שעות לתיקון הליקויים והקפדה על הנהלים לפני נקיטת צעדים משמעותיים על ידי רשויות האכיפה.


עם זאת, בביקור פתע במקום הבוקר, התברר שדבר לא נעשה כדי לתקן את הליקויים מסכני הבריאות. הנתונים הובאו לידי הוועדה ההלכתית רפואית, שהחליטה לפעול כדי להגן על תושבי העיר. בהתאם לכך המקום נסגר על ידי משטרת ישראל והשיטור העירוני.


הוועדה מצרה על מעשיהם של יחידים, המסכנים חיי נפשות רבות באצטלה של קדושה, שאין מאחוריה אלא זילות כאובה בחיי אדם ואפס הפנמה של הקרב על פיקוח נפש והצלת חייהם של 210,000 תושבי העיר.


במכתבם מספרים חברי ועדת הפיקוח מדוע הם הורו על סגירת בית הכנסת, "ידוע לכל מצב התחלואה הגוברת בעירנו, עד כדי סכנה מוחשית המחייבת נקיטת כל כללי הזהירות – מדינא דשולחן ערוך בהלכות רוצח ושמירת הנפש".


כאן כתבו הרבנים "וכאשר ראינו בעינינו את מציאות העניינים במתחם 'בית הכנסת הגדול הישן', מצב נורא של זלזול בהנחיות והתעלמות מוחלטת מכל כללי הזהירות, דרשנו וחקרנו הדבר ונשאלנו ברופאים כי הדבר מהווה סכנה לשלום העיר בהמוני נדבקים ח"ו".


"ולאחר שהתרנו בפני הגבאים באזהרה ובמתן 48 שעות לתיקון הנ"ל ולא תוקן הנ"ל להצלת הציבור, חזקו עלינו דברי מרנן ורבנן שליט"א – כי לא סלסול והידור בהלכות תפילה יש בזה, אלא ח"ו זלזול וקלות ראש בהלכות פיקוח נפש ושפיכות דמים".


כאן מספרים חברי הועדה כי הם אלו שהורו על סגירת המקום, "על כן בהסכמת רבותינו ובהתייעצות עם בכירי הרופאים ביקשנו מגורמי האכיפה לאכוף את קיום התקנות למרבה הצער, הוחלט ע"י המשטרה לסגור לאלתר את בית המדרש הנ"ל, אוי לנו שראינו בכך, אוי לנו שהוצרכנו בכך".


יצוין כי עם הגעת כוחות המשטרה לסגור את בית הכנסת פרצה מהומה במקום כאשר מספר אברכ"ים הגיעו למקום ומחו על סגירת בית מקדש מעט.

שריפה מתפשטת במורדות שכונת עין כרם בירושלים • תיעוד
יו״ר מרצ ח״כ ניצן הורוביץ בהתקפה חריפה על בחורי הישיבות
הילולת צדיקים: בעל ה"מגלה עמוקות"
השר לשירותי דת בפניה לראשי ערים: להקצות מקומות תפילה עבור מניינים מצומצמים
מתווה חדש לפתיחת הבתי כנסיות ולהתחיל כבר עכשיו הכנה לימים נוראים
הרב אליהו רבי - למה האייפון מסוכן לילד פי 100 יותר ממה שהוא מסוכן לך?
מתווה סמוטריץ': מבנים עירוניים עבור מנייני הימים הנוראיים
חשש לקורונה: טרגדיה בעזרת תורה ר' שמעון יואל גרויס נפטר באופן פתאומי
עולם הישיבות: יוקם מוקד חירום מיוחד שלא ישאיר אף בחור בלי מסגרת
מיקירי חסידי סאדיגורה: הרה"ח רבי הרשל הלוי ז"ל