בני ברק: ירחון מאמרים ועצות חינוכיות מגדולי ישראל שליט"א

הירחון להורים מחכנים יוצא לאור ע"י 'מוקד חינוך בני ברק' ומציג מאמרים ועצות חינוכיות מגדולי ישראל שליט"א ומחנכים, שיחה מרתקת בנושא חינוך עם מרן ראש הישיבה הגאון רבי ברוך דב פוברסקי שליט"א ועוד

בני ברק: ירחון מאמרים ועצות חינוכיות מגדולי ישראל שליט"א בימה - המעודכנים מעדכנים

חודש חלף מעת הופעת הגיליון הראשון של 'במוקד', הירחון להורים מחנכים מבית מוקד חינוך בני ברק, ועתה אנו מחזיקים בידינו את הגיליון השני והמושקע שיוצא לקראת הימים הנוראים של השנה החדשה.

מוקד חינוך בני ברק שהוקם בקיץ האחרון בידי רבני ודייני העיר שליט"א ובניהול אנשי חינוך ואנשי מקצוע מן השורה הראשונה, שם בסיוע מחלקת קהילות וצעירים, דגש רב על הסברה וחיזוק בענייני חינוך ברוח ישראל סבא, מפי רבותינו ראשי הישיבות, המשגיחים והמשפיעים, ובמרכז פעילות ההסברה, הירחון 'במוקד' שמטרתו לשים את החינוך 'במוקד' ההתעניינות, בדגש על פעילותו של מוקד חינוך בני ברק.

בגיליון סקירה רחבה של התפתחות המוקד, התועלת העצומה שהוא מביא עמו לכלל תושבי העיר, תגובות אנשי חינוך והורים למשפחות לפעילות המוקד, וכן דוגמאות טריות מפעילות המוקד בחודש האחרון.

בראש הגיליון הארות מרתקות בענייני חינוך מפי מרנן ורבנן גדולי ישראל זצוק"ל ושליט"א, רבנו מרן החזון איש זללה"ה ויבדלחט"א רשכבה"ג מרן שר התורה ן רבי חיים קניבסקי שליט"א, רבנו מרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין שליט"א ומרן רה"י רבי ברוך דב פוברסקי שליט"א ראש ישיבת פוניבז' וחבר מועצת גדולי התורה, שענה במשך שעה ארוכה לשאלותיו של ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין בנושאי חינוך הילדים בתקופת ירח האיתנים וחגי תשרי, תוך התמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה והשלכותיו. תשובותיו של ראש הישיבה נפרסות על פני יריעה רחבה וכלולים בהם מעשים מדורות קודמים והתבוננות תורנית על מאורעות התקופה.

מדברי רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א מובאת הדרכה בנושא כמות הלימוד לילדים בגילאים שתחת בר-מצוה כשהילד חפץ להרבות במשחקים, וקצב הלימוד עם ילדים בגילאים אלו. מדברי רבנו מרן ראש הישיבה שליט"א מובאת הדרכה כללית לראש המשפחה להגות בספרי מוסר ולהוות מוקד השפעה במידות טובות ובהנהגה נכונה לכל בני הבית, והדרכה מיוחדת על הדרך להרגיל את הילדים ובני הנוער לתפילה מסודרת ולכוונה בתפילה.

הגאון רבי שרגא שטינמן שליט"א במאמר מרתק אודות החובה הנשכחת לפעמים של הענקת מחמאות ל...מחנכים ולמחנכות, במאמר מתוארת ההשפעה החיובית שיש למחמאות על הילדים הלומדים אצל אותם מחנכים, ומתוך כך גודל החובה להשקיע מחשבה ומעשים בענין זה. המאמר שזור בדוגמאות נפלאות מן הפסוקים, והערה מדברי חז"ל בשם אביו הגדול רשכבה"ג מרן ראש הישיבה זצוק"ל.

ר' אלימלך בידרמן סוקר במאמר מלהיב ומיוחד מוסר ההשכל שלמדונו חז"ל הקדושים מאותו בכי שבכתה אם סיסרא על בנה שבושש לשוב משדה הקרב, והמסר החינוכי שכל אחד יכול לקחת עמו מתקיעת השופר.

המוקד זוכה לתמיכתה הנדיבה של עיריית בני ברק, ובגיליון מופיע טור מחכים פרי עטו של הרב יצחק פריימן, יועץ ראש העיר ומנהל מחלקת קהילות וצעירים, שסוקר את האפשרויות הגלומות בפעילות איכותית של מוקד חינוך בני ברק, בהנגשת כלל המענים החינוכיים לשירות תושבי העיר.

הגליון מעוטר בפרקי הדרכה מיוחדים ממיטב אנשי החינוך בזוויות שונות של אתגרי החינוך בבית, עם התייחסות לתקופת הימים הנוראים והחגים. בין הכותבים: הרה"ג ר' משה בלוי שליט"א, חבר צוות ההיגוי של המוקד שעונה בגליון זה לשאלות בוערות בנושאי חינוך; הרה"ג ר' רפאל גריינמן שליט"א והרה"ג ר' גואל אלקריף שליט"א מראשי ישיבת דרך חיים.

את הגיליון חותם סיפורו המרתק של המחנך הרב חיים ולדר, על 'אמון': בחברינו, בילדינו. בנו עצמנו. ללא כל ספק, הגליון הנקרא בנשימה עצורה, מציב את החינוך במוקד העשייה ובמוקד חיינו, למען בניין הדורות!

משמח מאד: אחרי 20 שנה שוחרר האסיר מרדכי יצחק סאמט
מעניין: אילו שמות הכי אהבו בשנה החולפת?
בואו נחזיר את הערבות ההדדית נשמור על כללי הזהירות האישית ונעלים את הציניות
החוקרים: צפויה עליה מהירה במספר החולים קשה בימים הקרובים
דברים שלא ידעתם! "דבש" - ממתיק פלא שמשמש גם כתרופה
חומרים קוטלי נגיפים שהתגלו בחיידקים עשויים לשמש תרופות חדשות למחלות נגיפיות
צפו: אורוות סוסים אצילים מהעת העתיקה עם הנוף היפה ביותר התגלתה בגן אפולוניה
בישראל לומדים מטייוואן • בנט: "אפשר גם אחרת"
ח"כ חסיד: "ביום כיפור יהודים יישארו בבית ולא יצומו. אני לא מדבר על חרדים"
יצילנו מרעב: יצירת מוצרי מזון בעלי תכונות משופרות