בנט: "הכלל החדש שלנו הוא: מי ששולח - משלם"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפתח ישיבת הממשלה התייחס לירי הטיל בליל שבת לעבר אששקלון כאשר צה''ל תקף את עמדת התצפית של חמאס אשר שוקמה תוך 24 שעות. בנט קרא תקי...

בנט: "הכלל החדש שלנו הוא: מי ששולח - משלם" ראש הממשלה בנט

ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפתח ישיבת הממשלה התייחס לירי הטיל בליל שבת לעבר אששקלון כאשר צה''ל תקף את עמדת התצפית של חמאס אשר שוקמה תוך 24 שעות.

בנט קרא תקיפה ביום שישי בלילה: "ביום שישי בלילה תקפנו והשמדנו סדנאות לייצור אמצעי לחימה ועוד מספר מטרות של חמאס בעזה. זאת בתגובה לירי רקטה בודדה מכיוון רצועת עזה שיורטה ע"י כיפת ברזל. שלא כבימים עברו אנחנו כבר לא מחפשים תירוצים עבור המחבלים, לא מגדירים אותם סוררים ולא קצר חשמלי".

עוד טען כי: "השנה האחרונה הייתה השנה השקטה ביותר מזה עשור עבור תושבי הדרום -מממוצע של מאות רקטות בשנה ירדנו ל-7 רקטות, ללא פגיעה בגוף ובנפש. עם הקמת הממשלה שינינו את המדיניות מול חמאס, בכמה מימדים. הפסקנו מיד את העברת מזוודות דולרים לחמאס ועברנו ממדיניות של הכלת ירי על ישראלים לאפס סובלנות. לצד זאת, שינינו גם את הגישה שלנו לתושבי הרצועה, ופתחנו עבורם את האפשרות לעבוד בישראל. משכורת ממוצעת של תושב עזה בעזה היא בערך 800 ש"ח ובישראל בערך 8,000. המרכיב הזה מהווה מרסן לא מבוטל וגם יוצר בידול בין חמאס לבין התושבים".

עוד טען כי: "אנחנו מתעקשים על שקט מוחלט לתושבי אשקלון, שדרות ועוטף עזה. לראשונה, יש דור צעיר בדרום שחווה מה זה שקט. מטרתנו היא לקיים חיים בטוחים ושקטים לתושבי הדרום, לצד מניעת התעצמות מחודשת של חמאס. בעבר היו קונים שקט זמני אבל משלמים בהתעצמות. ההתעצמות היא מאוד איטית, הכי איטית מזה שנים, מכיוון שאנחנו סוגרים את האפשרות להכניס אמצעי לחימה דרך רפיח, בשיתוף פעולה עם מצרים ועם ארה"ב".

עוד אמר: "אנחנו נפעל בעוצמה מול כל ניסיון לערער את השקט הזה. המחירים שאנו נגבה מהאויב על כל פעולה נגד אזרחנו יהיו גבוהים וכואבים. אני מבקש להודות לשר הביטחון, בני גנץ, ולמערכת הביטחון על העבודה המשותפת הזו".

עוד התייחס לאיומי איראן בטורקיה: "בימים אלו, אנו עדים לניסיונות איראנים לפגוע בישראלים ביעדים שונים בחו"ל. זרועות הביטחון של מדינת ישראל פועלות כדי לסכל ניסיונות פיגוע בטרם יציאתם לפועל. נמשיך לפגוע בשולחי המחבלים ובשולחי שולחיהם. הכלל החדש שלנו הוא: מי ששולח - משלם. לצד זאת, פנינו לאזרחי ישראל באזהרה להימנע בעת הזו מלטוס לטורקיה אם זה לא הכרחי, בדגש מיוחד על איסטנבול. הסכנה שם עדיין גבוהה. אני קורא לאזרחי ישראל לגלות אחריות אישית ולשמור על ביטחונם".

לאחר שנכה צה''ל שרף את עצמו כמעט למוות ומשתקם לאיטו, בנט אמר: "לצד העבודה במישור הביטחוני, אנחנו ממשיכים לעבוד בנחישות לטובת כלל האזרחים במדינה. שר הביטחון יביא לאישור הממשלה קידום חלקים נרחבים ברפורמת "נפש אחת" למען נכי צה"ל. כחלק מהרפורמה ייעשו צעדים שיאפשרו ביטול בירוקרטיה מתישה ויוגדלו המענקים והסיוע בתחום הדיור והרכב. נמשיך לפעול למען נכי צה"ל, ולדאוג שיקבלו את הטיפול והסיוע שהם ראויים להם".

למרות עליית מחירי הדלק טען בנט כי נלחם ביוקר המחייה:,"אנחנו ממשיכים במאבק ביוקר המחייה. צריך לדעת - המחירים בישראל האמירו בעשור האחרון ולמרות שהאינפלציה בישראל כרגע היא מהנמוכות בעולם, הרמה הכוללת של המחירים היא פשוט גבוהה. היום מביאים שרת הכלכלה ושר האוצר אביגדור ליברמן החלטה לקידום כניסת חברות זרות לשוק הקמעונות בישראל".

לטענתו: "הדבר הכי חשוב למלחמה ביוקר המחייה הוא תחרות. אני אומר את זה כמנכ"ל לשעבר - הכוח הכי חזק הוא תחרות. רק ככה מורידים את המחירים. אנחנו נמשיך להגדיל את התחרות כדי להוזיל את עלות המחייה בישראל בכלל התחומים".

תלונה במשטרה: ארגון שמאל מסתיר את אופי השימוש בכספי ממשלות זרות
אמש: פיגוע ירי בקבר יוסף
אמש: פלסטיני גנב רכב ופצע 4 שוטרים
הלילה: נעצרו 13 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון
ירושלים: מחבל ניסה לדקור שוטר ונמלט להר הבית
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה