ליברמן: בעזרת ה' כל צעיר יחויב בגיוס

ליברמן מפתיע עם ההתקפות על החרדים כאשר מתחיל להכניס את הבורא למתקפות נגד החרדים: "צריך לקוות שבעזרת השם מיום שלישי כל צעיר בן 18 יהיה חייב בגיוס"

ליברמן: בעזרת ה' כל צעיר יחויב בגיוס ליברמן נגד חרדים

לקראת חקיקית חוק הגיוס שעוכב חודשים רבים והוחזק כבן ערובה לח''כים החרדיים, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן כתב כעת בחשבון הפייסבוק שלו: "ביום שני הקרוב, ב-1 בפברואר, יבוטל החוק הפוטר תלמידי ישיבות מגיוס. לאחר שנים של מריחה והזנחה, ולאחר ששופטי העליון הודיעו כי הם מצפים שלא תתבקש שום הארכה נוספת, צריך לקוות שבעזרת השם מיום שלישי כל צעיר בן 18 יהיה חייב בגיוס".

לסיום אמר: "בכנסת הבאה ישראל ביתנו תשלים את המלאכה, נעגן בחקיקה חוק שיחייב גיוס לשירות צבאי או אזרחי לכל האזרחים המגיעים לגיל 18, ללא יוצאים מן הכלל - יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים וצ'רקסים. שבת שלום".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, שר הביטחון, בני גנץ אמר שלשום בהצהרה בקריה בתל-אביב, על רקע הדד ליין בבג"ץ על חוק הגיוס, כי יבקש להעביר בהחלטת ממשלה את מתווה השירות שעליו עבד בחודשים האחרונים במשרד הביטחון.

גנץ תקף את החרדים, אשר להם מיועד החוק: "החברה הישראלית משנה את פניה וצה"ל כבר הפך מצבא העם, לצבא חצי העם. המשרתים והקרביים הפכו ל"פרייארים". גנץ הוסיף לתאר: "חוסנה של ישראל בסכנה. עתיד ישראל- הכלכלי, האזרחי, והחברתי – מוטלים על הכף. מה שאנחנו רואים בקורונה, הכאוס הזה, הוא רק הסיפתח".

"לכן, עידכנתי את היועץ המשפטי לממשלה שביום ראשון הקרוב אין בכוונתי כשר הביטחון לבקש ארכה בעתירה על חוק הגיוס מבלי שיאושר מתווה השירות בממשלה. אני לא אאשר דחייה של הנושא החשוב הזה" טען גנץ.

בתגובה זעמו חברי הכנסת החרדיים: יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני כעס: "בני גנץ שקרן פתולוגי. הוא חתום על הסכם מפורש בו התחייב להעביר את חוק הגיוס, ובמקום לעמוד במילתו, הוא מביא כל מיני תכניות הזויות כדי לנסות לקושש עוד כמה קולות בשביל לעבור את אחוז החסימה. שקרן פתולוגי".

סגן השר פרוש גם הוא התייחס לקמפיין של כחול לבן: "בחודשים האחרונים פניתי כמה פעמים לשר במשרד הביטחון כדי לדון בנושא הגיוס, והתשובה שקיבלתי ממנו הייתה שכחול לבן לא ידונו עם החרדים כל עוד הם לא יהיו בטוחים שיש קואליציה יציבה. גם בהסכם הקואליציוני, גנץ חתם עם הליכוד וגם ידע על ההסכם של הליכוד עם החרדים בנושא הגיוס".

עוד גילה: "אני רוצה שבג"ץ יידע שגנץ בכוונה משך את הדיון בנושא הגיוס וחיכה שתהיה ממשלה יציבה והעובדה שאין חוק במשך עשרה חודשים בהם הוא שר הביטחון - זה רק בגלל שהוא לא רצה לדון בנושא, למרות שהוא התחייב בחתימתו לפתור". לא מתאים לאדם שמכהן בתפקיד הבכיר של שר הביטחון להטיל את האשמה על החרדים בזמן שהוא זה שאשם על כך שלא דנו בנושא הזה עשרה חודשים".

מנדלבליט דחה את בג''ץ מהתערבות להרכבת הממשלה של נתניהו
"השר אוחנה תומך בעליה חופשית להר מירון"
גפני: להטיל סנקציות על ח''כ גלעד קריב
הצעת חוק: לאסור על בג"ץ להתערב בתקנות הכותל המערבי
הישג: תקציב הישיבות הקדושות לא יפגע
ח''כ גפני: גלעד קריב הוא פרחח ידוע מאז ומתמיד
הקורונה נעלמת ואיתה ההגבלות • כל הפרטים
בנט: "הקרקס של בחירות חמישיות מסמן לאויבים שלנו שאנחנו בהתפרקות"
אמסלם זועק: "אני לא מתכוון להיות שותף לתאטרון האבסורד הזה!"
יו"ר ועדת הקורונה לשעבר זועמת במכתב נגד הגבלות הקורונה