לאחר שהרגו את המחבל: הלוחמים זומנו לחקירה

בן גביר: "לסגור את מח"ש שהפכה להיות גוף מוטה, לא אובייקטיבי שפועל נגד אינטרסים של העם היהודי"

לאחר שהרגו את המחבל: הלוחמים זומנו לחקירה אחד הלוחמים באירוע

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, לקראת צאת השבת דקר מחבל בשער שכם בחור ישיבה חרדי אשר עבר במקום. בחסדי ה', המחבל נוטרל ונורה על המקום. אולם שני הלוחמים שירו וחיסלו את המחבל נחקרים כעת באזהרה במשרדי מח"ש לאחר שווידאו את מות המחבל.

יו"ר עוצמה יהודית מסר בתגובה לחקירת לוחמי מג"ב על חיסול המחבלים במח"ש: "כשפגעו בנער היהודי אהוביה סנדק ז"ל, מח"ש לא חקרו את האירוע במשך שלושה ימים, וגם כאשר השוטרים הגיעו, סירבו לחקור אותם באזהרה, לעומת זאת כאן שמדובר בנסיון לפיגוע רצח, מח"ש ממהרת לחקור והמסקנה המתבקשת היא שאין צורך במחלקה לחקירת שוטרים וצריך לסגור את מח"ש שהפכה להיות גוף מוטה, לא אובייקטיבי שפועל נגד אינטרסים של העם היהודי".

למרות חקירת השוטרים ברעע זה במח''ש, המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי טען כי מגבה את הלוחמים: "האירוע של שלום צ'רלי שלוש ז"ל ואירועים נוספים לימדו אותנו שחייבים להביא לניטרול מלא של מחבל במהלך אירוע שמתרחש וזה בדיוק מה שעשו היום לוחמי מג"ב בתגובה מהירה ונחושה לפיגוע נגד האזרח ולנסיון לפגע גם בהם".

עוד טען כי: "הלוחמים הללו לא לבד. אני נותן גיבוי מלא לפעילותם ואנו כמשטרה נעמוד לצידם, נסייע ונעזור בכל שנידרש. שוטרי ולוחמי משטרת ישראל פרוסים בימים אלה בכל רחבי הארץ תוך התמודדות חסרת פשרות בפשיעה ובטרור ואני חוזר על מה שאמרתי באום אל פחם - מי שיבקש לפגוע ולפגע בשוטרים ואזרחים, ידע שדמו בראשו."

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה על הירי בשער שכם גיבה את המחבל: ״ירי באדם שלא מהווה סכנה צריך לגנות, לא לגבות. זה פשע חמור ופגיעה בקדושת החיים, שהפכו כבר מזמן לשגרת הכיבוש. די לכיבוש ולשפיכת הדמים".

במקביל, המשטרה עצרה במהלך פעילות מבצעית ממוקדת באזור גינתון, תושב המשולש החשוד בהסעת המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בירושלים.

כאמור, במהלך הפעילות אותרה המונית בתנועה באזור גינתון, כאשר כוחות משטרה ניהלו מעקב עד למעצרו של נהג הרכב. המשטרה עצרה את החשוד - תושב המשולש בשנות ה - 40 לחייו, לצד חיפוש ברכב, וכעת הוא מועבר לחקירה.

בחסות הסערה: בני מיעוטים יידו אבנים ושלג על יהודים בשער שכם
על רקע התקיפות הישראליות: מתיחות בין רוסיה לסוריה
ניסיון פיגוע: ירי על עמדה צבאית
גורם מדיני: "המטס הרוסי-סורי בגולן - מסר לישראל"
זרקו אבנים על יהודים ופגעו ברכב פלסטיני
בערב שבת: גנב אופניים מתושב במהלך קניות לשבת
שמעון הצדיק: הבית גודר - סגן ראש העיר הותקף בסכין
בני ברק: נתפסו הגנבים בישיבה
ביידן: "זה לא הזמן לוותר על חידוש הסכם הגרעין"
המשטרה ברמת שלמה: נגביר את תחושת הביטחון