חשד להצתות: שני בתי כנסת בערו • צפו

תוצאות ההסתה: שריפה התרחשה בשני בתי כנסת בבני ברק ורמת גן, כאשר הפרוכת נשרפה כליל • חברי הכנסת מגיבים

חשד להצתות: שני בתי כנסת בערו • צפו

בוסו על שריפת בית כנסת

זעזוע עמוק: שני בתי כנסת במרכז בערו באש. הראשון, בשעה 4:00 לפנות בוקר דוווח על שריפה בבית כנסת מאור ישראל ע"ש הגר"ע יוסף זצ"ל. בו נשרפה הפרוכת, אולם בחסד ה' לא נגרם נזק לספרי התורה.


דקות ספורות לאחר מכן, לוחמי האש מתחנת בני ברק הוזנקו לבית כנסת ברמת גן. על פי ההערכות של הכבאות השריפה בבית הכנסת ברמת גן פרצה כתוצאה מכשל חשמלי במקרר במשרד בקומה השניה.


מהמשטרה נמסר כי: "המשטרה פתחה לפנות בוקר בבדיקת נסיבות שריפה בבית כנסת בבני ברק, כאשר עפ"י חוו"ד גורמי מקצוע עולה חשד להצתה ולפיכך נפתחה חקירה בהתאם. בתוך כך, חוקר שריפות וחוקרי הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל אספו ממצאים פורנזים שונים במקום, לבחינת הנסיבות לקידום החקירה".


חבר הכנסת אוריאל בוסו הגיע לבית הכנסת בבני ברק, בו נשרפה הפרוכת וזעם: ”זה המסר לאירוע הקשה הבוקר בו פורעים הציתו בית כנסת במרכז, מסר לגורמי האכיפה, מסר לפורעים ומסר למפיצי ההסתה והשנאה שהאירוע הזה הוא בהחלט חלק מההשלכות”.


שר הפנים, אריה דרעי הגיב על האירועים המזעזעים: "מזועזע וכואב על פשע שנאה המחריד הלילה, כשארון הקודש הוצת בבני ברק לצערי ההסתה הקשה בתקופה האחרונה מחלחלים עמוק פנימה. אני קורא למשטרת ישראל לאתר את הפושעים ולמצות איתם את הדין".

ארון הקודש שנשרפה הפרוכת שעליו

שר הבינוי והשיכון ח”כ יעקב ליצמן: “בוקר קשה ונורא בו הוצתו שני בתי כנסת בישראל, בידי ידיים שפלות, שביצעו פשע שנאה, בבני ברק וברמת גן. ההסתה הקשה נגד מסורת ישראל והציבור החרדי, מסוכנת ועוברת קוים אדומים. על המשטרה לפעול בנחישות לאיתור הפורעים ומיצוי הדין איתם לאלתר”.

ח"כ ינון אזולאי: "הבוקר התוודעתי למקרה המזעזע של חילול ושרפת בית כנסת ב"ב ורמת גן. אירועים אלו חמורים מאין כמותם. אין לב יהודי שלא מתפלץ ממראות כאלה הזכורים מאירועים קשים בהיסטוריה היהודית. על המשטרה לחקור כיצד ארע הדבר הנורא הזה ולמצות את מלא חומרת הדין עם הפורעים".

ח''כ יואב בן צור הגיב להצתה: "ימים אחדים ליום הזיכרון לשואה והגבורה ואנו עדים לפשע שנאה והצתת ס"ת בבתי כנסת בארץ ישראל. שריפת ס"ת היא פגיעה חמורה בלב ליבו של העם היהודי. לא נשקוט ולא ננוח עד שכוחות הבטחון יניחו את ידם על הפורעים וימצה איתם מלוא חומרת הדין.

יו"ר הארגון העולמי של בתי הכנסת, דוד בן נאה הגיב להצתות הלילה של ארון הקודש בבית הכנסת "מאור ישראל" בבני ברק ושל בית הכנסת ברמת גן: "מזועזע ומקונן על הצתת בתי הכנסת הלילה בבני ברק וברמת גן. זהו קו אדום נוסף שנחצה בפגיעה בקודשי ישראל ובבתי כנסת במקומות שונים בחודשים האחרונים".

לסיום אמר: "אם אירוע מסוג זה היה מתרחש במדינה אחרת- הוא היה פותח שם את כל מהדורות החדשות. אירוע אנטישמי במדינת ישראל במדינת היהודים- הוא בלתי נתפס. אנו קוראים למשטרת ישראל ולגורמי אכיפת החוק שלא לנוח ולא לשקוט לאיתור הפושע ולמצות עימו את הדין על מנת שאירועים מסוג זה לא יישנו במדינת ישראל."

ראיתם אותו? נעדר חרדי בסיכון
נעצר חשוד בתקיפת הבחור החרדי ברכבת הקלה
רמת גן: בור נפער באמצע רצפת הבית בעומק של כ- 3 מטרים
שריפה בדירה במודיעין עילית כתוצאה מטעינת סוללה של אופניים חשמליים
התחזית להיום: עדיין שרבי בהרים אך הטמפרטורות ירדו משמעותית
מרן שר התורה שלח את סט ספריו לאור הרשב"י
האדמו"ר מלעלוב ירושלים במערת המכפלה • תיעוד
הישג לגוש השינוי: ישלטו בהרכב הוועדה המסדרת
רמלה: קשישה נפגעה ממכת חום ברמלה, מצבה קשה
שריפה רחבת ממדים באמפי פארק באלעד. ב"ה לעת עתה לא דווחו נפגעים