רב קו: הצרכנים העיקריים - "החרדים" יפסידו כסף

ח"כ ינון אזולאי לשרת התחבורה מירי רגב: מנעי אפליית מחירים בתחבורה הציבורית כלפי אוכלוסיות מוחלשות

רב קו: הצרכנים העיקריים - "החרדים" יפסידו כסף אילוסטרציהבמכתב ששיגר היום (ד) ח"כ אזולאי לשרת התחבורה מירי רגב כותב אזולאי:

יישומון "רב פס" - פוגע ומדיר אוכלוסיות מוחלשות לאחר מס' דחיות, הודיע משרד התחבורה כי החל מיום 15.12.20 יתאפשר תשלום בתחבורה הציבורית באמצעות יישומון (אפליקציה) "רב-פס" בסאמרטפון לצד כרטיס הרב-קו המוכר. דא עקא, שישנם פערים של עד מאות אחוזים בין התשלום ברב-קו ותשלום ביישומון.

במשרד התחבורה אמנם הסבירו כי הנוסע יכול לבחור לשלם ביישומון או ברב-קו ולתכנן את המסלול הזול ביותר עבורו, אך בחירה זו לא תתאפשר עבור חלקים נרחבים באוכלוסייה, במקרים רבים אוכלוסיות מוחלשות, שישלמו הרבה יותר. המשרד מתעלם בכך מהעובדה כי שימוש ביישומון מדיר אוכלוסיות רבות שאינם משתמשים בסמארטפון או בכרטיס אשראי, בהם חרדים, קשישים, ילדים, מוגבלי חשבון בנק ועוד..., שהפתרון היחיד עבורם הוא לשלם באמצעות רב-קו ובמחירים שהותאמו לו - גם אם הוא יקר משמעותית.

לסיכום כותב ח"כ אזולאי

לאור האמור לעיל, מן הראוי שהשרה תאפשר החלת התעריפים הנמוכים גם באמצעות הרב קו. כרטיס הרב קו הוא אמצעי תיקוף שהוכיח את עצמו בארץ ובעולם. מאות אלפי נוסעים בתחבורה הציבורית מחזיקים בכרטיס הרב קו. הטכנולוגיה קיימת ואפשר מבחינה טכנית להחיל את התעריפים החדשים גם ברב קו. זה רק עניין של החלטה.

חדירה לפרטיות: נחשף מידע אישי על 140,000 חולי קורונה ללא ידיעתם
'מים חיים': כך ינצלו חיי הגלמודים
וויזאייר משיקה קו ישיר בין תל אביב לאבו דאבי
הרצליה מדיקל סנטר: עם הפנים לציבור החרדי
ח"כ פורר לשר אוחנה: הפסק את ההתעללות בנהגים
בשורה טובה: עוקץ הקשישים יורד דרסטית
LG חשפה סמארטפון עם מסך נגלל
לראשונה: רישום ילדים לגן בבית הכנסת
בני ברק: העירייה נתבעת על מאות אלפי ש''ח
תעריף החשמל ירד: חברת החשמל משיקה מחשבון לחישוב הירידה בתשלומים