עודה לשוטרים ערבים: "הניחו את הנשק", ימינה: "לא תהיה חלק מהממשלה"

יו"ר הרשימה המשותפת פרסם ברשתות החברתיות סרטון עם קריאה שנויה במחלוקת • בנט וסיעתו הכריזו כי המפלגה לא תצטרף לקואליציה: "סמוטריץ' וביבי הם שמשתפים פעולה...

עודה לשוטרים ערבים: "הניחו את הנשק", ימינה: "לא תהיה חלק מהממשלה" יו''ר הרשימה המשותפת, ח''כ איימן עודה

יו"ר הרשימה המשותפת פרסם ברשתות החברתיות סרטון עם קריאה שנויה במחלוקת • בנט וסיעתו הכריזו כי המפלגה לא תצטרף לקואליציה: "סמוטריץ' וביבי הם שמשתפים פעולה יחד באופוזיציה", כך פורסם ב'ישראל היום'.

בונים ביחד ממשלה? יו"ר הרשימה המשותפת שיחרר במהלך היום (ראשון) סרטון לרשתות החברתיות המיועד לשוטרים ממוצא ערבי וקרא להם להניח את הנשק, הסרטון הצליח לעורר סערה ובממשלה מיהרו לשלול את האפשרות כי הרשימה תצטרף לקואליציה בקרוב, נושא שעלה לכותרות בשל פרישתה של ח"כ עידית סילמן.

עודה אמר בערבית בסרטון שתורגם בידי אגף המחקר בערבית של תנועת אם תרצו: "זהו שפל שצעיר או משפחתו יהיה מקובל עליהם שאחד מבנינו יצטרף לכוחות הביטחון. העמדה ההיסטורית שלנו היא שנהיה עם בני עמנו בשביל לגמור את הכיבוש הרצחן בשביל שתוקם מדינת פלשתין ויהיו דגלי פלשתין על חומות ירושלים. אסור לכל צעיר להצטרף לכוחות הכיבוש ההשפלה והשנאה. אני קורא לצעירים שכבר הצטרפו תזרקו להם (לישראלים) את הנשק בפרצוף ותגידו להם המקום שלנו לא איתכם לא נהיה חלק מעוול ופשע".

האמירה של עודה עוררה סערה באופוזיציה. ח"כ קטי שטרית מהליכוד מסרה: "צפיתי עכשיו בסרטון של איימן עודה והאמת היא שלא הופתעתי. אילו רק נקשיב כל פעם למה שהם אומרים בערבית ולא בעברית נבין עד כמה האנשים האלה צריכים להיות חברי פרלמנט ברמאללה או בסוריה. ‏בושה שישנם כאלה שקוראים לעצמם ציוניים וחושבים על האופציה לשבת איתם או להישען עליהם בקואליציה".

ח"כ ניר ברקת הוסיף כי: ״דברי ההסתה וההמרדה העולים עד כדי בגידה של איימן עודה - מחייבים חקירה פלילית דחופה והעמדה לדין. פניתי הערב במכתב ליועצת המשפטית לממשלה ובו ביקשתי כי תורה למשטרה לזמן את עודה לחקירה פלילית מיידית ולהעמידו לדין. לא ייתכן שבזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם גל טרור רצחני, קורא חבר כנסת בישראל למרד של האזרחים הערבים ופוגע בביטחון המדינה״.

גם השר לשעבר, ישראל כץ התייחס: "קריאתו של איימן עודה לשוטרים מוסלמים להשליך את הנשק, בזמן שישראל נמצאת בעיצומו של מאבק מול טרור פנימי וחיצוני, היא הסתה חמורה שעלולה להוביל לאלימות כנגד השוטרים ולפגיעה בביטחון המדינה. מקומו של עודה אינו בכנסת, אלא בבית הסוהר".

מוקדם יותר, שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי הבהירה כי למרות הפרסומים בנושא, עודה והמשותפת לא בתוכניות של הקואליציה וצייצה על כך בדף הטוויטר שלה: "המשותפת לא תהיה חלק מהקואליציה שלנו. שיתוף פעולה בכנסת אפשרי בדיוק כפי שביבי עשה כל השנים".

גם סיעתו של רה"מ נפתלי בנט, הוציאה הודעה רשמית בנושא והבהירה כי: "‏בניגוד לפרסומים, המשותפת לא תהיה חלק מהקואליציה או מהממשלה. סמוטריץ' וביבי הם שמשתפים פעולה יחד באופוזיציה עם עודה, הכל—על מנת לפגוע בממשלת ישראל".

לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו
רשות המסים והמשטרה סיכלו ניסיון הברחה של 20 ק"ג תכשיטי זהב בנתב"ג