נשיא המדינה: חדלו מהשיח על בחירות

"מדינת ישראל אינה בובת סחבות הנשרכת אחריכם" כך נזף נשיא המדינה ראובן ריבלין במרכיבי הקואליציה וקרא להם להפסיק את השיח על הקדמת הבחירות

נשיא המדינה: חדלו מהשיח על בחירות בימים אחרים

הבוקר (יום חמישי) ביקש נשיא המדינה ראובן ריבלין בעקבות הקרע בקואליציה "חדלו מהשיח על הקדמת בחירות".

בדבריו, אמר הנשיא: "התעשתו. חדלו מהשיח על הקדמת בחירות. הרפו מהאפשרות האיומה הזו בימים אלה, והישמרו לכם ממנה. מדינת ישראל אינה בובת סחבות הנשרכת אחריכם, בעודכם מתקוטטים ללא הרף".

הנשיא ריבלין הוסיף ואמר: "אני, כמו יתר אזרחי המדינה, עוקב בדאגה רבה אחר ההתפתחויות בכנסת ישראל, המטלטלות שוב ושוב את השותפות השברירית ממילא, בין כל סיעות הקואליציה. אזרחינו, כולם, זקוקים לכם ממוקדים, בהירים, פועלים לפתרון המשבר חסר התקדים אליו נקלעה מדינת ישראל והאנושות כולה. בידכם הדבר לעשותו - הוכיחו לנו זאת".

ח"כ מיקי זוהר (יו"ר הקואליציה מהליכוד) כתב הבוקר בחשבון הטוויטר שלו כי "‏החיבור הפוליטי בנינו לבין כחול לבן לא יוכל להימשך אם לא יחול שינוי.".

לדברי זוהר, "המצב שנוצר מביא לחוסר היציבות של הממשלה מה שגורם לחברי הקואליציה לעשות ככל העולה על רוחם ללא משמעת קואליציונית. הגיע הזמן לקבל החלטה: העברת תקציב, ממשלה יציבה וקואליציה מתפקדת או ללכת בחירות".

שר העבודה והרווחה - איציק שמולי, חיזק את דברי הנשיא ואמר כי "קריאת הנשיא במקומה ועל כולנו האחריות לקבלה ולהפנימה. בלתי נתפס שבעת המשבר הבריאותי והכלכלי-חברתי החמור ביותר שידעה מדינת ישראל נדרדר לתסריט הבלהות והאימים של בחירות נוספות בגלל גחמות פוליטיות. זוהי הפקרות וחוסר אחריות לשמה.

הוסיף ואמר "יש חילוקי דעות בתוך הממשלה וזוהי לא ממשלת החלומות של אף אחד מהצדדים, אבל גם אם אין אחידות בקול צריכה להיות אחדות סביב המטרה המשותפת שלשמה הוקמה הממשלה - טיפול במגפה וטיפול במשבר הכלכלי חברתי".

דוחים את הבחירות? הליכוד וש"ס תומכים בקידום חוק שידחה את תקציב המדינה
לפיד יפיל ביום רביעי את נתניהו? • דיונים פנימיים בכחול לבן (טור פוליטי)
"תגבירו את הווליום": עימות סוער בין גנץ לנתניהו בקבינט הקורונה היום
יש מצב? אז אולי לא חשבתם! אבל יש דיבור על הרצתו של רובי ריבלין לראשות הממשלה
יעלון קורא לגנץ - נחבור יחד, נפיל את הממשלה, ונקים ממשלת מיעוט בראשות יש עתיד
דרעי ליצמן וגפני בקריאה משותפת לנתניהו וגנץ: עצרו את הבחירות עכשיו
תאונת דרכית חזיתית - משאית מול רכב פרטי
האם דם 'הציבור החרדי' כאן הפך להפקר? הקורונה- תעלם אבל ההסתה נגד החרדים - אייי
קרב טרום בחירות • נתניהו: יאיר אתה צייצן המחנה; לפיד בתגובה: אתה מודה שאני לגיטימי
מתיחות ביהדות התורה: אייכלר נמנע, פינדרוס הטיל סנקציות