שר הדתות בסיור מיוחד באשדוד

השר לשירותי הדת הרב יעקב אביטן בסיור באשדוד: ״מודל לשירותי דת נגישים ומקצועיים גם בימי קורונה״

שר הדתות בסיור מיוחד באשדוד

השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן ערך היום (ג׳) ביקור מקצועי בעיר אשדוד. את הביקור פתח יחד עם מ״מ ראש העיר אבי אמסלם בסיור במוסדות החינוך המפוארים ״אבן ישראל״ של הגאון הרב גבריאל ריבוח, שם התרשם מידיעותיהם של התלמידים ומהצוות החינוכי.

משם הגיע השר לסיור רשמי בבניין המועצה הדתית, שם קיבל את פניו יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן שלווהו לכל אורך הסיור. השר הגיע לקבלת פנים אצל הרב הראשי הגה"צ רבי חיים פינטו אשר מכירו משכבר הימים וסיפר לנוכחים על הזיכוי הרבים שעושה במשך שנים רבות באשקלון. השר הרב אביטן אמר בפתח דבריו כי אשדוד זכתה בראש המועצה דתית מיוחד משכמו ומעלה וזה סוד ההצלחה כאן שהביא לאחדות ושיתוף פעולה של כל הרבנים יחד ויחד עם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.

משם פנה ללשכתו של המרא דאתרא הגר"י שיינין שקיבלו ובירכו בחביבות רבה.

השר ופמליתו בקרו במשרדי המועצה במחלקת נישואין, חברה קדישא, מקוואות, כשרות ועירובין, שם קיבלו פירוט מלא על דרכי העבודה והמצב הקיים. השר הביע התפעלות מכל המחלקות שנכנס אישית ושוחח עם עובדי המועצה ושיבח את שיטת העבודה לרווחת הקהל. הרב דהן עדכן את השר על מצב הפעילות וקבלת קהל גם בתקופה זו עם תחלואת הנגיף.

לאחר מכן פנה השר הרב אביטן לפגישה בלשכת ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי יחד מ״מ ראש העיר אבי אמסלם, יו"ר המועה"ד הרב עובדיה דהן, מחזיק תיק החינוך הרב חיים אמסילי, הרב דוד טויטו, הרב אהרון כהן והרב אבי דרעי.

במהלך הפגישה ראש העיר תיאר את ההישגים הגדולים של העיר נגד הנגיף שעשו בעיריה עבודה מקצועית ובה אנו מודל מנצח מקצועי ברמה גבוהה ביותר להתמודדות עם הנגיף. עוד ציין על שיתוף הפעולה יחד עם ממלא מקומו אבי אמסלם ויחד שאר חברי המועצה שעובדים יחד תמיד ובשיתוף פעולה מלא וב"ה מגיעים להישגים מצויינים.

בסיום דבריו ביקש להודות לשר הרב אריה דרעי על פעילותו ותרומתו הגדולה בכל נושא הנגיף וכולם ראינו כמה חשוב השיקול דעת שלו בשולחן הממשלה לטובת כלל עם ישראל.

בסיום פגישתו עם ראש העיר אמר השר אביטן: "שמחתי לגלות עיר שוקקת המהווה מודל לשירותי הדת, התברכה העיר אשדוד בנציגי ציבור משכמם ומעלה, ובפרט ברבי אברהם אמסלם שהוא מסוגל ליישר הרים בבחינת "והיה העקוב למישור והרכסים לבקעה". יש הרבה דברים שניתן לאמץ מכאן לשאר הארץ".

בהמשך הסיור, השר יצא לביקור בשני מקוואות טהרה ברובע יב' וברובע יא', שם התוודע למקוואות ברמה גבוהה ושמח לראות את השיפוץ המהיר הנעשה במקום ושיבח כי למרות עבודות הבניה במקום, המקוה פעיל בחציו ללא הפסקה אפילו ליום אחד.

משם נסעו לבית העלמין, כשבתחילה נכנסו לציונו של הרה"צ רבי משה אהרון פינטו זצ"ל שם העתירו בתפילות לביטול הנגיף מעם ישראל ולהצלחה. השר התרשם מהשיפוץ הנרחב שנעשה בבבית העלמין ועל התנאים המשופרים במקום.

את הסיור חתם בכנס רבני קהילות ונציגי תנועת ש"ס המקומית בבית הכנסת "זוהר השלום", בניצוחו של מ״מ ראש העיר אבי אמסלם. השר אביטן הקשיב לבעיות הקיימות ונשא בפניהם דברי חיזוק בענייני השעה והבטיח לפעול ככל יכולתו כדי לקדם את ענייני הדת בעיר.

יעקב אביטן בסיור באשדוד: ״מודל לשירותי דת נגישים ומקצועיים גם בימי קורונה״
פרשת תזריע - מצורע: האם מותר להכווין נוסע בשבת
פנינה יקרה: אי אפשר להחזיר את החץ
הרב מיכאל לסרי - מהי עצמאות אמיתית?
טיש ויארצייט לזקנו של האדמו''ר מסדיגורה ירושלים • גלריה
האם צריך לברך על טלית קטן • הלכה יומית
האם שמחת תורה הוא תשלומין לסוכות? • דף היומי
תיעוד: ראש הישיבה פתח את 'זמן קיץ' בפונביז'
צפו: הגר''ד מחבר על מעלת סעודת ראש חודש
12 שנים לאחר שכתב את ספר התורה זכה יונתן פולארד להכניסו הלילה לקבר יוסף
איזה בגד חייב במצוות ציצית • הלכה יומית