כיצד הקהילות היהודיות ברחבי העולם נערכות לחג הפסח?

למעלה מ-50 אלף חבילות של מצות ויין יחולקו בכל רחבי העולם בכ- 30 מדינות שונות כדי שכל יהודי יוכל לחגוג את חג הפסח כהלכתו וזאת בזכות תורם יהודי מאוסטרליה

כיצד הקהילות היהודיות ברחבי העולם נערכות לחג הפסח? חלוקת חבילות המצות והיין ברחבי העולםחלוקת חבילות המצות והיין ברחבי העולםחלוקת חבילות המצות והיין ברחבי העולםחלוקת חבילות המצות והיין ברחבי העולם

משפחת וורדיגר ממלבורן, אוסטרליה, החליטה בחג הפסח לחלק כ-50 אלף חבילות מצות ויין ליהודים שנמצאים ב-30 מדינות לכ-110 קהילות שונות על מנת שיוכלו לחגוג את חג הפסח כלהכתו, בין המדינות: טנזניה, רואנדה, נמיביה, סין, יפן, ניקרגואה, לאוס, אתיופיה ועוד. חלוקת המשלוחים תתבצע בשיתוף הסוכנות היהודית, חב"ד והרב דניאל וינדרבאום.

מ"מ יו"ר הסוכנות היהודית, יעקב חגואל: "בהמשך לשנתיים המאתגרות שאנו חווים בכל העולם אנחנו מודים למשפחת וורדיגר מאוסטרליה שבזכותם ועל אף שוירוס הקורונה ממשיך להכות גלים, יהודים וישראלים ממקומות שונים יזכו לחגוג את ליל הסדר ולהתחבר למסורת היהודית בכל העולם. אני מודה ומברך את כל מי שתרם ופעל להוציא לפועל גם בשנה זו את המבצע המורכב לשינוע והפצה של מארזי המצות ובקבוקי היין."

חלק מהמדינות לא נגישים למצרכים כשרים בכלל ומצות ויין כשרים בפרט, ובזכות הפרוייקט "מצות ויין" אותם קהילות במדינות אלה זוכות למארזים שימלאו את שולחן החג שלהם. שליח חב"ד בטנזניה, הרב קופציק: "השנה צפויים לחגוג איתנו כ-100 אנשים, יהודים וישראלים ממדינות שונות שכולנו נתאחד בערב אחד סביב שולחן הסדר, וזו הפעם הראשונה שבית חב"ד יחגוג את ליל הסדר כאן בארושה". הרב יוסף ומושקא רחימי, בית חב"ד נמיביה: "המצות והיין בפסח על ידי 'קרן ורדיגר' נותנת לנו השלוחים את האפשרות לדאוג, שגם בנמיביה מקום שנקרא סוף העולם, יהיו יהודים שיהיה להם מצות ויין בחג זה המקום לומר להם, תודה!

ראש בתי החב"ד במרכז אמריקה, הרב כפלין: לאחר שנתיים ללא מוצ'ילרים אנחנו כל כך נרגשים לחזרתם של הישראלים ואנחנו צופים לארח בליל הסדר כ- 5,600 ישראלים בכל מרכז אמריקה. כשליח חב"ד מעל 13 שנים השיא של השנה הינו ליל סדר אחד גדול עם ישראלים ויהודים שמגיעים מכל מיני מקומות ובאים לקרוא את ההגדה יחד ולשיר את השירים".

משפחת וורדיגר: "כמו בכל שלושת השנים האחרונות, זו היא המצווה שלנו לתרום ולתת לקהילות יהודיות ברחבי העולם את האפשרות לחגוג את חג הסדר עם מצות ויין כשרים. כמשפחה יהודית שגרה הרחק מארץ הקודש, גם אנחנו מבינים את החשיבות החגים של היהודים באזורים שהינם שונים מהמסורת שלנו, העם היהודי ומדינת ישראל תמיד בליבנו ואנחנו שמחים לתרום כמו בכל שנה."

בבי"כ המאולתר: גפני בסיור בשכונת גני איילון באחיסמך - לוד
כיצד מגרשים אישה שאיבדה את צלילות דעתה? • דף היומי
האדמו"ר מאמשינוב בשמחת השבע ברכות עם האדמו"ר מפרמישלאן • גלריה
האם יכולה היבמה לידור הנאה מן היבם? • דף היומי
פנינה יקרה: להיות מחובר באמונה
האם יכולה היבמה לידור הנאה מן היבם? • דף היומי
שידור חי: מרן הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א
הדף היומי מסכת יבמות דף קי
מסר קצר לפרשת קרח • הרב אשר וייס
כשהסוס הרתום לעגלה משתולל • פרשת קרח • צפו