בני ברק: הושק רכב ההצלה לתורני השבת

יו"ר הצלה: "קיבלנו להקפיד קלה כבחמורה בנושא השבת. זכות השבת תעמוד לכולנו"

בני ברק: הושק רכב ההצלה לתורני השבת

בליל שישי האחרון התקיים בבני ברק ערב מיוחד בו השיקו את רכב ההצלה החדש שנתרם עבור תורני הלילה ותורני השבת של ארגון הצלה.

רכב ההצלה החדש הינו רכב המשמש את חובשי ההצלה התורנים, ומיועד ליציאה לאירועים במהירות ולהציל חיים, כאשר במהלך תורנויות השבת הוא משמש גם את 'גוי השבת' בתפקידו להחזרת התורנים לביתם, כפי שהורה מייסד ארגון הצלה, מרן הגאון ר' שמואל הלוי וואזנר, בעל "שבט הלוי", זצוק"ל.

יש לציין כי סידור זה של 'גוי השבת' הוא עניין שאין שני לו בארץ והוא ייחודי כיום רק בעיר בני ברק. סידור זה מאפשר לארגון הצלה להפעיל את מערך התורנים בעיר תוך הקפדה על שמירה מלאה של גדרי ההלכה והשבת.

עשרות מתנדבי הארגון לקחו חלק בהשקת רכב ההצלה יחד עם יו"ר הארגון, הרב אשר שלומוביץ, המנכ"ל, הרב יעקב יוזשעף, וחברי הנהלת הארגון.

עיריית בני ברק, אשר בתחומה פועל רכב ההצלה, עומדת לימין הארגון במשך כל השנה. אורח הכבוד של ערב ההשקה היה ראש עיריית בני ברק, אברהם רובינשטיין. הוא קיבל ממנחם אינדיג, חבר הנהלה הארגון, ומחיים קריגר, אחראי תורני השבת ואחראי סניפים ארצי, תעודת הוקרה בדוגמת שעון בו מודים לו ולאנשי רשות העיר על חלקם הנכבד בעזרה ובסיוע בכל הנדרש, ועל זכות השותפות בהצלת החיים.

ראש העיר, רובינשטיין אמר למתנדבים: "גדולה הצלת החיים על פי גדרי ההלכה והשבת, וזו זכות להיות שותפים בכך. אני מודה להנהלת ארגון הצלה ולכלל המתנדבים על מסירותם יום ולילה, בכל ימות החול ובשבת קודש, למען בריאותם וחייהם של תושבי העיר והסביבה."

הרב אשר שלומוביץ, יו"ר הצלה, הודה לרובינשטיין על הדברים, ואמר: "ידוע לכל כי ארגון הצלה קם על רגליו בעיר בני ברק, תחת הנהגתם והוראתם של מורנו הרב וואזנר זצ"ל, ויבלדח"ט נשיא הארגון הגרש"א שטרן שליט"א, ועל פיהם קיבלנו על עצמנו להקפיד קלה כבחמורה בגדרי ההלכה והשבת, כאשר בתוך כך נכלל נושא 'גוי השבת'. רכב ההצלה החדש שנתרם מסייע לנו בכך רבות. זהו דבר שאין לו אח ורע, ועל כך יבורכו כל המסייעים, ובפרט הרב רובינשטיין שאנו מברכים אותו בבריאות איתנה. זכות קדושת השבת תעמוד לכולנו."

השקת רכב ההצלה בבני ברקהשקת רכב ההצלה בבני ברק
זעם: מנדלבליט סגר את התיק נגד השוטרים
ירושלים: כתוצאה משריפה 2 נפגעים במצב בינוני עד קשה
הכניסות לירושלים נפתחו, ביו''ש עדיין סגור
השלג הגיע! כביש 1 נסגר לתנועה
בעקבות פגיעת ברק: נשרף ארון חשמל בצפת
בחסות הסערה: מנדלבליט צפוי לסגור את חקירת השוטרים בפרשת סנדק
חוק הקורונה החדש אושר סופית במליאת הכנסת
הממשלה 'תפנה' את חאן אל-חמר לאדמות מדינה
מקרה מזעזע בירושלים: אשה נמצאה מוטלת בביתה ללא רוח חיים
אשר: "לא יתכן שהחרדים והערבים מקבלים פחות מחצי מחלקם באוכלוסיה"