מסתמן: כך יחזרו בחורי הישיבות ללימודם

לקראת זמן החורף הבא עלינו לטובה, עמלים רבות לאפשר מתווה לבחורי הישיבות • חודשים בלי לצאת מהישיבה

מסתמן: כך יחזרו בחורי הישיבות ללימודם קפסולות בישיבות

לקראת זמן החורף הקרב ובא, מסתערים טובי המוחות וראשי הישיבות למציאת פתרון לחזרה לשגרת הלימוד בישיבות. לפי המתווה כפי שנשלח על ידי המשל''ט לראשי הישיבות : "היות ומצב התחלואה ועל מנת להבטיח הימנעות כניסת חולים מאומתים לישיבה, אנו נדרשים להיערך לביצוע בדיקות לכל הבחורים (שלא חלו בעבר) עובר לפתיחת זמן חורף". כך שכל בחור שלא חלה, יצטרך להידבק טרם כניסתו לישיבה ולהמתין לתוצאה השלילית בכדי לאפשר לו להיכנס שערי הישיבה.

נוסף על כך, הבחורים שכבר חלו בנגיף, יצטרכו להביא אישור רופא על כך, ובזאת יזכו ל'כרטיס' הכניסה לישיבה.

בכדי שהבחורים הבריאים יקבלו בדיקה, יש עלהם לפנות לקופת החולים או לפיקוד העורף בכדי להזמין את התור. לאחר קבלת התשובה השלילית (שהיא למעשה די חיובית) יוכלו להגיע הבחורים באמצעות תחבורה מאורגנת ולא ציבורית במידת האפשר.

בכדי לזרז את התהליך ולהיות מוכנים לקראת זמן חורף המשל''ט פנה לראשי הישיבות: "אשר על כן אנו מבקשים בכל לשון של בקשה להעביר אלינו בהקדם ובדחיפות את רשימת התלמידים הרלוונטיים לצורך בדיקה בהתאם לפורמט המצו"ב עד ולא יאוחר מהשעה 21:00 הערב (יום ה' 15/10)".

נוסף על כך, כמשנה זהירות ביקש המשל''ט: "בנוסף התבקשנו ע"י ראשי הישיבות שליט"א, לבקשכם לפנות לכל תלמיד ותלמיד ואף להורים, בכל דרך שתראו לנכון, לבקשו ולזרזו להתחיל כבר מהיום על הקפדה יתירה ושמירת הריחוק המניעתי, דהיינו להקפיד על עטיית מסיכת אף פה מלא כשיוצאים מהבית ושמירת מרחק 2 מטר, והימנעות מנוכחות במקומות הומי אדם, וזאת על מנת לצמצם הדבקה ולאפשר תחילת זמן חורף בכוחות מחודשים וברגל ימין".

ממונה הקורונה למגזר החרדי, רוני נומה, מציין כי מועד הפתיחה לישיבות נראה באופק: "אם ניקח סיכון, זה יהיה קודם כל בישיבות בפנימיות. צריך להפיק את הלקחים ממתווה הישיבות, לתקן את מה שהיה בפעם הקודמת. צריך להגיע להסכמות ולוודא שאף אחד לא ממציא לעצמו מתווים. מנסים להגיע גם להסכמות על עיתוי הפתיחה. ברגע שהמדינה תחליט לפתוח פנימיות יהיה אפשר לפתוח את הישיבות".

למרות הצורך למנוע כניסה ויציאה לישיבות, ישנו צורך עצום לדאוג לחתונת הבחורים. ועל כן, עובדים על מתווה נוסף שיאפשר יצאת הבחורים לפגישות שידוכים.

מקווים שיהיה זמן חורף טוב, עם הרבה 'שטייגען' ותורה לשמה לכבוד ה'.

ראש העיר הנחה לצייד את מאות המניינים בסככות אטומות ממים
האדמו"ר מקרעטשניף ירושלים בפתיחת הזמן בישיבת מבצר התורה באלעד • גלריה
זעזוע: גרפיטי נגד ראש הישיבה וחבר המועצת • גינויים נמרצים
גנב האופניים הסדרתי נעצר על ידי המתנדבים
בעקבות החשיפות: הטיפול בבתי החולים ייבדק - הממצאים יוסתרו
תיעוד: הגר''י יוסף ב'מי שברך' בקבר רחל
בלאגן במדינה; טור סיכום וחדשות בקטן
בעקבות הפרסום בוויינט: עיריית בני ברק ל-'בימה': לא חשבנו לפנות את הקשישות!
צפו: אזור התעשייה בלתי חוקי הגדול ביותר בארץ
שני רוכבי אופנוע נפצעו בתאונה בירושלים