'חרדי, מפיץ מחלות, לא תוכל לעלות למונית שלי' • בוסו מגיב

תוצאת ההסתה: חרדי לא הועלה למונית בגלל חזותו • ח''כ בוסו: להשעות את הנהג • צפו בנאום במליאת הכנסת ובראיון עם הנוסע החרדי

'חרדי, מפיץ מחלות, לא תוכל לעלות למונית שלי' • בוסו מגיב

חה"כ אוריאל בוסו במתקפה חריפה במליאת הכנסת בעקבות אירוע שהגיע אליו על יקיר לענס, אזרח חרדי איש הייטק שהזמין נסיעה באפליקציית גט טקסי, וסורב תוך מתקפה של הסתה ע"י הנהג, הגדיל לעשות אותו נהג לא רק שלא העלה אותו אלא חייב את הלקוח בביטול הנסיעה, כמובן שמעבר לשיתוף האירוע כאן ע"י חברי הבית במליאת הכנסת שאין לי ספק שמגנים את האירוע החמור הזה.

ח''כ בוסו זעם: "פניתי במכתב לשרת התחבורה מירי רגב בדרישה לבחון את האפשרות לביטול רישיונו כנהג מונית של אותו נהג, תפקידינו כנבחרי ציבור להציף ולטפל במלוא החומרה באירועים הללו, אך אסור לתקשורת לעצום עין, בדיוק בעת הזאת נדרשת מהם הוגנות ויושרה בכדי להציף גם את הצד השני של המפה ולגנות מקרים אלו, התרגלנו לצערי שזה פחות מתחבר למסכים ואני רוצה להאמין שזה לא בגלל הבדלי דת או שיקולים אחרים".

חברת Gett מסרה בתגובה ליקיר לענס, החרדי שסבל מהגזענות: "התנהגות הנהג, לכאורה, באירוע המתואר, מנוגדת לחוק ואיננה עומדת בקנה אחד עם העקרונות של Gett. כמי שחרטה על דגלה לאורך השנים את ערכי השוויון והסובלנות, אנו מצרים מעומק הלב על המקרה המדובר. יצרנו קשר עם יקיר, ולאחר ששמענו ממנו את הפרטים, טיפלנו במקרה מיידית. אנו דורשים מהנהגים שעושים שימוש באפליקציית Gett לפעול בהתאם לדין ובהתאם לכללי ההתנהגות".

בוסו על החרדי שלא הועלה למונית בגלל ש"מפיץ מחלות"

ערוץ הכנסת

נהג גט לחרדי: "אתה מפיץ מחלות, לא לוקח אותך"

ynet

בעקות פטירת יגאל יהושע: חברי הכנסת מספידים
הזדהות עם טרור? שביתה כללית ו''יום זעם'' במגזר הערבי
התחזית להיום: מעונן חלקית - בהיר
פיקוד העורף קורא להיערך לתוכנית הפינוי "מלונית" • פייק ניוז
יגאל יהושע הי"ד נפטר לאחר לינץ' בידי מרצחים ערביים
האסון בקרלין: נפתחה חקירה בעקבות קריסת הטריבונה
אסון בכניסת החג: 'טריבונה' קרסה בקרלין - שנים נהרגו ומאות נפצעו
שריפת יער סמוך לכביש 1 • צפו
נס גלוי: טיל נפל מטרים בודדים מתחנת דלק בנתיבות
6 מתפרעים נוספים נעצרו בעיר לוד