לוהט בכנסת: הכנסת סוערת על הכרזת הפרישה על שיקלי

השר לשירותי דת מתן כהנא (ימינה) הציג את בקשת ראש הממשלה ויו"ר סיעת ימינה ואמר, "כנציג וב"כ סיעת ימינה בבקשה לקבוע שח"כ ימינה פרש מסיעת ימינה. מאחר וח"כ ...

לוהט בכנסת: הכנסת סוערת על הכרזת הפרישה על שיקלי ח''כ שיקלי

השר לשירותי דת מתן כהנא (ימינה) הציג את בקשת ראש הממשלה ויו"ר סיעת ימינה ואמר, "כנציג וב"כ סיעת ימינה בבקשה לקבוע שח"כ ימינה פרש מסיעת ימינה. מאחר וח"כ שיקלי פועל ב-10 חודשים האחרונים כנגד דעת הסיעה מתבטא ומצביע ומגיש הצעות חוק נגד עמדת הסיעה".

"למעשה", הוסיף שר הדתות: "ח"כ שיקלי כבר פרש מיוזמתו מהסיעה. הוא מתכוון להתמודד בבחירות הבאות בסיעות אחרות. אין לי שום דבר אישי כנגד ח"כ שיקלי ברמה האישית אנחנו די מיודדים ואני רוצה להאמין שכך גם יישאר. גורלו המשפטי של אדם אחד כאשר מהצד השני גורלה של מדינת ישראל על כף המוזניים".

דבריו שוסעו כל העת. כאשר במהלך הדברים יו"ר הוועדה הוציא מהדיון את חברי הכנסת אופיר כץ, איתמר בן גביר ודוד אמסלם.

השר כהנא פנה לח"כ שיקלי ואמר, "איזה מחיר אתה משלם על יריקה בפרצוף של דורות של החניכים שלך במכינה ושל החברים שלך מהצבא אלו שיצאת איתם לקרב. פסלת את חבריך לצבא והעדפת את מי שמבקש לשסע אותנו".

דבריו עורר גיחוך בקרב חברי הכנסת.

בן גביר מסולק כהרגלו מהדיון

ח"כ שלמה קרעי שאל את השר כהנא, "האם מועצת השורא כתבה את הדיון, כהנא", המשיך וטען, "איך הצבעת נגד חוק האזרחות וחברתה לח"כ אימן עודה. אם ערכים עמדו לנגד עינך, איך הרמתה יד נגד תקציב שנועד למשטרה ולתקציב שנועד לזהות יהודית בלי כפייה"?!.

ח"כ ינון אזולאי קרא לעברו, "הרסת את שירותי הדת במדינת ישראל, תתבייש לך!"

ח"כ משה ארבל קרא, "על איזה תקציב אתה מדבר, להשקיע 50 מיליון ₪ בבית ברעננה?!".

כהנא השיב: "שיקלי עבר לחיקו החם של גדול מפירי הבטחות בפוליטיקה הישראלית. בזמן שהוא אמר שהפער בין הבטחות נתניהו לבוחריו הוא בלתי יאמן. חברתה למי שהבטיח לח"כ סילמן להיות שרת הבריאות ולבעלה תפקיד בכיר במערכת הבריאות".

ח"כ עידית סילמן קראה לשר כהנא: "סיכמו שלא תעביר את חוק הגיור בקריאה שנייה, אל תעשה שקר בנפשך".

יו"ר הוועדה המשיך להוציא חברי כנסת מהדיון. ח"כ אופיר כץ, ח"כ בן גביר, ח"כ קטי שיטרית ח"כ אבי מעוז, ח"כ מירי רגב, ח"כ מאי גולן.

ח"כ משה ארבל סנט ביו"ר הוועדה ואמר, "זה דיון מעין שיפוטי, תאר לעצמך שנשיאת בית המשפט תוציא מהדיון את חבריה השופטים. 90% מחברי הכנסת שהוצאו מהדיון, הם מזרחיים".

פרקליטו של ח"כ עמיחי שיקלי, עו"ד גיא בוסי החל להשיב לטענות שהושמעו כנגד ח"כ שיקלי. לדבריו, "אסור לשר כהנא להשתתף בדיון ואני מבקש להוציא אותו. הנוכחות שלו כאן הוא צלם בהיכל. חברי הכנסת מלכיאלי אמר, גם במשרד הדתות הוא צלם בהיכל".

בוסי ציטט סעיפים מתקנון הכנסת שלדבריו תומכים בדעתו. בוסי ביקש שכל טיעוניו של השר כהנא ימחקו מהפרוטוקול. התוכן של דבריו שקרי לחלוטין. לדבריו, "מה הקשר בין הטיעונים של השר כהנא כלפי ח"כ נתניהו, לטענות כנגד ח"כ שיקלי"? בוסי הוסיף וטען כי ניהול הדיון מנוגד לחוק.

בוסי ביקש לפסול את ח"כ שירלי פינטו קדוש מלהשתתף בדיון מאחר והיא ח"כ נורבגית כלשונו, ומאחר שהיא נכנסה לכהן כח"כ לאחר שהשר כהנא התפטר מהכנסת, לדבריו זה ניגוד עניינים.

לדבריו, "בית המשפט רמז לשר הפנים דרעי למשוך את ידיו מקבלת החלטה בנושא ראש עיריית טבריה בשל מילה אחת שאמר. מאחר וח"כ שירלי פינטו כינתה את ח"כ שיקלי כווירוס בכנסת, האם אין זו דעה קדומה?" טען עו"ד בוסי.

עו"ד בוסי ממשיך לטעון ומבקש לפסול את ח"כ בועז טופורובסקי מלהשתתף בדיון נוכח התבטאותו כנגד ח"כ שיקלי.

בוסי הלין על כך שיו"ר הוועדה מונע ממנו מלהציג לוועדה עדים והוכחות. וכן על כך שמגיש בקשת הפרישה (ראש הממשלה) נעדר מהדיון.

ח''כ כהנא בדיון
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"
בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי
גולדקנופף: "באתי לייצג את ציבור שולחיי ולעמוד על זכויותיהם"
נתניהו על גולדקנופף: "מה שאמרת כאן לא יישאר כמילים ריקות"
אולמרט יפצה את משפחת נתניהו ב-62 אלף שקלים
סמוטריץ' תוקף את נתניהו: "מתחשב יותר מדי בארה"ב"