רב העיר נשר: "נצעק בכל מקום שאי אפשר לסמוך על הכשרות של הרפורמה"

רב העיר נשר: "החוק לא יוכל לחייב את הרבנים להגיד על משהו שהוא לא כשר - כשר"

רב העיר נשר: "נצעק בכל מקום שאי אפשר לסמוך על הכשרות של הרפורמה"

נציגי מועצת הרבנות הראשית בדיון הוועדה בראשות ח"כ יוליה מלינובסקי, המשיכו בביקורת על הצעת החוק שתיתן סמכות בידי שלושה רבנים - ללא אישור הרבנות הראשית- להעניק רשות לתאגידים פרטיים לתת כשרות לעסקים, מלונות ומפעלים.

חבר מועצת הרבנות הראשית ורב העיר נשר, הרב יצחק לוי: "הולכים לפרק את מוסד הרבנות, הרפורמה הזאת הולכת לקעקע ולהרוס את תפקידו של רב העיר, הרב צריך להורות לתושבי עירו איזה עסק כשר ואיזה עסק לא כשר, שוללים מרב את תפקידו לקבוע. רב לא יכול להגיד לציבור שלו מה כשר ומה לא כשר כי יקומו עשרות גופי כשרות כפטריות אחר הגשם".

עוד אמר: "יש פסק הלכה ברור של מועצת הרבנות הראשית שחתמו עליו כל רבני ישראל שאסור לסמוך על הרפורמה הזאת. אני לא מאמין שאחד פותח עסק בכשרות, פותח את זה רק לאותם אנשים שלא מעניין אותם מה דעת הרב המקומי. כשרות זה ענין ההלכתי. איפה הלך החוק שהרבנות הראשית היא המוסמכת לתת כשרות?". יו״ר הוועדה הגיבה: "זהו חוק שיעבור ואותו יצטרכו לקיים".

בתגובה אמר רבה של העיר נשר: "אם החוק יקבע שהרבנות צריכה לאכול חזיר אנחנו גם נצטרך לאשר? אני אומר לך שאנחנו נסרב לחוק. החוק לא יכול לחייב את הרבנות ואת הרבנים להגיד על משהו שהוא כשר והוא לא כשר. מי שקובע בענין הלכתי זה הרבנות הראשית אנחנו נצעק בכל מקום שאי אפשר לסמוך על הכשרות של הרפורמה הזאת".

עוד תקף את הצביעות: "מצד אחד אתם אומרים שהרבנות הראשית היא תקבע את הקריטריונים מצד שני שלוש רבנים יוכלו לתת הכשר כנגד הרבנות, מנטרלים את הרבנות הראשית. יש כבר את הרפורמה הזאת בייבוא. אנחנו כל שני וחמישי יושבים בוועדת ייבוא למרות שיש לנו פיקוח והרבנות היא הרגולטור - אנחנו מוצאים גופי כשרות שפועלים כנגד הנהלים של הרבנות, אם בייבוא זה לא עובד ויש בעיות, איך אתם מנסים לעשות את זה בכל הארץ?".

הרב יצחק לוי רבה של העיר נשר בשיעור על רפורמת הכשרות

נס חנוכה: האש מהחנוכיה כמעט שרפה את כל הבית
בלי מסיכות: הנשיא הדליק את נר חנוכה בתל אביב
הגבלות חדשות: בידוד לכל השבים מחו''ל
ועדת החוקה אישרה את הגבלות הכניסה והיציאה מישראל
לאחר שהתיזו טונות של בואש: המשטרה החליטה לנקות את מעלליה
ביתר עילית: בן 44 נפגע מאוטובוס
בנט אישר הגבלות חדשות
משרד הבריאות אסר על כניסה ל-50 מדינות באפריקה
"מזועזע מחוצפתו של השופט": הרב דרוקמן מגן על הראשון לציון
לאחר שהוצע למכירה: המדינה דורשת את הסטיק בעזרתו הותקף כור גרעיני