גל החום הקיצוני: כל הדרכים לעבור את ההיריון במהלך הימים החמים

לקראת גל החום הקיצוני הצפוי, ארגון המיילדות בישראל, אסף טיפים מגניבים ורעיונות יצירתיים של מיילדות מוסמכות מהשטח, שיאפשרו לנשים בהריון לצלוח את ההיריון ...

גל החום הקיצוני: כל הדרכים לעבור את ההיריון במהלך הימים החמים אילוסטרציה

לקראת גל החום הקיצוני הצפוי, ארגון המיילדות בישראל, אסף טיפים מגניבים ורעיונות יצירתיים של מיילדות מוסמכות מהשטח, שיאפשרו לנשים בהריון לצלוח את ההיריון במהלך הימים החמים:

· לעבור ממזגן למזגן - מומלץ להשתדל לצאת מהבית לעבודה או לסידורים בשעות הבוקר המוקדמות או אחר הצהריים המאוחרות ולתכנן את המסלול כך שיאפשר לעבור ממקום ממוזג אחד לשני. לדוגמא, מהבית למכונית, מהמכונית לבנק, מהבנק לסופרמרקט וכך הלאה.

· להקפיא ענבים - באופן עקרוני מומלץ לנשים בהריון להעדיף נשנושים בריאים על בסיס פירות במקום ממתקים. בימים החמים, אפשר לחתוך פירות, להפריד ענבים (או להשאירם באשכול) ולהקפיא. כעבור שעות ספורות, מתקבלות סוכריות קפואות במרקם מרענן במיוחד שניתן לשלב כארוחת ביניים.

· ללכת לישון עם ראש רטוב - טיפ מרענן שמתאים במיוחד לנשים בהריון שסובלות מגלי חום בלילות, ללכת לישון עם שיער רטוב עטוף במגבת קטנה וליהנות מתחושה נעימה יותר.

· מאוורר אישי - ברשתות המוזלות ניתן לרכוש מאוורר נייד קטן, נטען או כזה הפועל על סוללות ולשלוף אותו מהתיק בשעת הצורך כדי לצנן את הגוף באוויר קריר יותר.

· שמלות כותנה - מומלץ להעדיף ללבוש בגדי כותנה או פשתן מאווררים ורפויים כמו שמלות המאפשרות לגוף לקרר את עצמו יותר בקלות בתהליך הטבעי של נידוף זיעה.

· הליכות בבריכה - במקום לעשות הליכות ספורטיביות בחוץ, אפשר לעשות הליכה על רצפת בריכת השחייה. השיטה מאפשרת לשלב ביצוע של פעילות גופנית וגם מצננת את הגוף.

· לא לשכוח לשתות - מומלץ להצטייד בבקבוק גדול המאפשר מעקב אחר כמות המים. רצוי לשתות כ - 2 ליטר מים ביום ולא לדאוג מהצטברות נוזלים שכן בצקת ברגליים בהריון זוהי תופעה שכיחה ונורמלית.

נחנך האמבולנס הראשון ביישוב החרדי 'טלזסטון'
שוחרר המאושפז האחרון מפיגוע התופת בכניסה לירושלים
מת מפצעיו הפצוע אנוש מפיגוע בכניסה לירושלים
רגע לפני הממשלה החדשה: השר העניק אות הוקרה לארגון 'רפואה ושמחה'
חיסון נגד שפעת מועיל לחולים באי ספיקת לב
כונני 'הצלה' הצילו את חייו של ילד שנחנק מנקניקיה
חייו של נער בן 16 ניצלו בזכות צנתור מוח במרכז הרפואי לגליל
צפו: הפרופ' הבכיר מבלינסון מסביר על התפרצות דלקת העיניים
חשד להימצאות טפיל בכנרת שעלול לגרום לדלקות בעיניים ולפגיעה בראייה
צומת רמות: הולך רגל חרדי נפגע מאוטובוס, מצבו קשה