יוזמה: מהלך להדחת יו"ר מועצת יש"ע אלחייני

חברי מועצות ביישובים שוקלים לפרוש לאלתר מהמועצה עד שיוחלף • וזאת הסיבה להדחתו

יוזמה: מהלך להדחת יו"ר מועצת יש"ע אלחייני

מתקפה חזיתית נגד יו"ר מועצת יש"ע, חבר מפלגת "תקווה חדשה", דוד אלחייני: לאור תמיכתו ביוזמת הממשלה להארכת תקנות יו"ש, עשרות חברי מועצות אזוריות ומקומיות מיהודה ושומרון דורשים מראשי הרשויות שלהם לפרוש ממועצת יש"ע, עד להחלפתו של אלחייני. כולם יחד חתמו על קריאה להעלות הצעה לסדר היום בישיבת המליאה הקרובה, שלפיה הרשויות שלהם יפרשו לאלתר ממועצת יש"ע.

על פי הדיווח ב'ישראל היום', מדובר בצעד חריף ביותר, שמגיע על רקע הכעס הגובר כלפי אלחייני, שתמך בהקמת הממשלה הנוכחית - בניגוד לרוב מקביליו ביו"ש. אמנם, אלחייני קרא לפיזורה של הממשלה לפני כמה חודשים, כשלא אושרה בנייה חדשה על ידי שר הביטחון, אך לאחרונה קרא לאישור של תקנות יו"ש בהתאם להצעת הקואליציה. עמדה זו מנוגדת לעמדת רוב ראשי הרשויות באזור, הסבורים שכישלון הממשלה בנושא יביא להפלתה במהירות.

כבר עתה המהלך קורם עור וגידים ומועצה ראשונה הצביעה בעד המהלך. מועצת קרית ארבע החליטה הערב כי היא תדרוש את התפטרותו של אלחייני. ממועצת קרית ארבע-חברון מסרו: "המועצה תבקש את התפטרותו של ראש מועצת יש"ע דוד אלחייני. ההחלטה התקבלה פה אחד, מועצת יש"ע זקוקה למנהיג שתומך בממשלה ימנית, ערכית ומהמחנה הלאומי, מנהיג שמייצג את רוח הלאומיות וההתיישבות בארץ ישראל".

היוזמה החדשה היא של תנועת "מלוכדים", שמזוהה עם הליכוד. יהונתן טל, מנכ"ל התנועה, הסביר כי רוב תושבי יו"ש לא תיארו לעצמם שהמפלגות שחלקם הצביעו להן ייקחו חלק בקואליציה שנשענת על רע"מ והרשימה המשותפת.

"כדי לשמור על מועצת יש"ע רלוונטית, יש הכרח לשים בקדמת הבמה דמות שתייצג את הערכים של תושבי יהודה ושומרון כפי שהם", נמסר מטעם יוזמי המהלך. "דוד אלחייני הוא ראש מועצת בקעת הירדן והוא חלק אינטרגלי מיהודה ושומרון, אך כיום הוא לא מייצג את רובם המוחלט של התושבים, ויוצר נתק עם שאר חלקי המחנה הלאומי. הגיע הזמן להעמיד בראשות המועצה אדם שהציבור רואה בו נציג שלו. אין שום טעם שהמועצות ימשיכו לשלם למועצה אם היא לא מייצגת את האנשים שגרים באזור".

חברי המליאה, שבתוכם נציגי רשויות מביתר עילית, קריית ארבע, בית אל, קרני שומרון, אלפי מנשה, גוש עציון ויישובים נוספים, קראו לקדם בישיבות המליאה הקרובות את נושא "פרישת הרשות ממועצת יש"ע עד להחלפת ראש המועצה".

במליאת בית אל הצביעו רוב הנציגים בעד המהלך. "אלחייני מושקע פוליטית בממשלה שרעה להתיישבות, ופועל מתוך אינטרסים אישיים", אמר ל"ישראל היום" ראש מועצת בית אל, שי אלון. "לאור פניית חברי המועצה בבית אל, לא נותרה לי ברירה אלא לדרוש את הפסקת כהונתו של אלחייני. הגענו לנקודה שבה נראה כי טובת ההתיישבות מחייבת את סיום תפקידו כיו"ר המועצה".

בקריית ארבע, מוביל אליעזר רודריג את הנושא. "ממשלה שמפלגות מרצ, העבודה ורע"מ נלחמות על קיומה, היא ממשלה שמזיקה למדינת ישראל בכלל וליהודה ושומרון בפרט. ראש מועצת יש"ע, אינו מייצג אותנו ואינו ראוי לעמוד בראשות מועצת יש"ע", אמר.

ראש מועצת יש"ע, דוד אלחייני, לא הגיב לידיעה.

אלחייני עם אלקין
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח