אוחנה למקורביו: "לא מתכוון להתפטר"

"אחריות אינה אשמה", אמר השר לביטחון הפנים, ונדמה שכך הוא מתכוון לנהוג • השאלה המרכזית במח"ש: כיצד תפקדה המשטרה ב"מסדרון המוות" במירון

אוחנה למקורביו: "לא מתכוון להתפטר" השר אוחנה

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה אמר למקורביו כי אין בכוונתו להתפטר מתפקידו בעקבות אסון מירון. כך מפרסמים הבוקר (ב') כתבי "ישראל היום"- אריאל כהנא, יהודה שלזינגר, איציק סבן ויאיר אלטמן. בינתיים, בקרבות הסכינים - הן הציבוריים והן מאחורי הקלעים - שפרצו עוד לפני שנקברו כל הרוגי האסון, היו גם אנשי משטרה ומקורבים לתמונת החקירה. הללו סבורים כי "מי שהתרשל - עליו לעמוד לדין פלילי".


חקירת משטרה ממשית טרם החלה, במח"ש היא מתנהלת אך באיטיות, וכולם ממתינים למוצא פיו של רה"מ נתניהו, באשר לוועדת חקירה ממלכתית - כן או לא. נתניהו צפוי לקבל בימים הקרובים החלטה באשר לדרך הבדיקה של אסון מירון. הוא עדיין לא החליט מה תהיה מתכונת הבדיקה. כדי לקבל על כך החלטה בממשלה הנוכחית, נתניהו צריך לקבל את הסכמת בני גנץ לנוסח ההחלטה שיציע. עמדת שר הביטחון היא שיש להקים ועדת חקירה ממלכתית ואולם לא ברור אם ניתן לקבל החלטה כזו בממשלת מעבר.


ביום שישי האחרון, זמן קצר לאחר האסון, הודיעה המשטרה על פתיחה בחקירת האסון, אלא שאתמול נודע שהחקירה אינה מתקדמת לשום מקום. בין היתר, בשל ההחלטה להטיל על המחלקה לחקירת שוטרים לבדוק את מעורבותם הפלילית של שוטרים.

"הכל פוליטי, במקום עוד ועוד בחירות, תביאו את הכסף!"
ח''כ גפני: לכנסת אומרים שאין נתונים ולעיתונים מעבירים את הנתונים
יו''ר המשותפת שיבח את הפרעות נגד היהודים: "אלימות לאומית גאה"
פינדרוס: "הממשלה לא לוקחת אחריות כממשלה"
בן גביר: לעצור את יו''ר בל"ד על איומים והסתה חמורה לאלימות
ח''כ ממרצ: להדיח את בן גביר מועדת חוץ וביטחון באופן מיידי
מפלגת עוצמה יהודית למפכ"ל המשטרה: "נכשלת. הביתה!"
נתניהו: נותנים גיבוי למשטרה לכל האמצעים והסמכויות • צפו
לאחר הדרמה הפוליטית: לפיד מסר הצהרה מיוחדת
בנט מוריד מהפרק את ממשלת השינוי; חודש המו״מ בין הליכוד לימינה