אבל כבד: האדמו"ר ישראל לנדא מדרוהביטש זצ"ל

ברוך דיין האמת: בשעות האחרונות מגיעה הידיעה המרה על פטירתו הפתאומית של האדמו"ר הגאון רבי ישראל לנדא זצ"ל מדורהוביטש וחתן האדמו"ר ממודז'יץ זצ"ל זאת לאחר ...

אבל כבד: האדמו"ר ישראל לנדא מדרוהביטש זצ"ל אילוסטרציה

ברוך דיין האמת: בשעות האחרונות מגיעה הידיעה המרה על פטירתו הפתאומית של האדמו"ר הגאון רבי ישראל לנדא זצ"ל מדורהוביטש וחתן האדמו"ר ממודז'יץ זצ"ל זאת לאחר שעבר אירוע לבבי והוא בשנת השישים וארבע לחייו.

המנוח רבי ישראל לנדא נולד לאביו הגה"צ רבי מאיר סג"ל לנדא אשר היה אב"ד דרהוביטש בבלגיה, לאחר שעלו לארה"ק החל הנער ללמוד בישיבת פוניבז' בבני ברק שם קנה תורה ויראה מרבותיו ראשי הישיבה.

לאחר נישואיו הוא החל להתגורר בעיר בני ברק, ועמדלימין חותנו וזקינו האדמורי"ם ממודזיץזצוק"ל בהקמת המוסדות.

בשנים האחרונות ניאות לקבל עליו את הנהגת הקודש של חצר הקודש דרוהביטש, והקים את בית מדרשו בשיכון ה' בעיר, כשבית המדרש הופך במהירות לתל תלפיות בעבור רבים מתושבי העיר ומחוצה לו.

אך לפני כחצי שנה התקיימה החתונה הראשונה של בנו לאחר קבלת ההנהגה ופתיחת חצר קדשו, כשמאות השתתפו בשמחה שכונתה חתונת ההכתרה.

המנוח היה גיסם של כ"ק האדמורי"ם ממודזי'ץ וקוזמיר שיבחלט"א, קשר נדיר היה לו עמם כאשר הם חיבבו והעריצו אותו עד למאוד. תלמידיו וחסידיו מספרים על אדם ענק משכמו ומעלה שהשקיע את כל חייו לתורה וליראת שמים.

לפני תקופה קצרה עבר האדמו"ר זצ"ל אירוע לבבי, בשל סיבוכים שונים, מצבו הידרדר עד לפטירתו הפתאומית בשעות האחרונות. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

בני ברק: ילד נפצע מהתנגשות ברכב חונה
"מגיע גם לחרדים": בשורת הענק של ליאון לעשרות אלפי ירושלמים
בני ברק: אצבע של ילדה בת שנה נקטעה במלואה
ברדק: שובו של מיסטר גולדבלום
אלו המדינות העויינות ביותר ליהודים באירופה
החידושים, הטרנדים וכל מה שצריך לדעת לקראת 'עונת השיפוצים' ‎‎
מחסור חמור בעובדים זרים בישראל: "הבעיה רחוקה מלהיפתר"
טרגדיה בבני ברק: נפטרה הפעוטה בת 4 חודשים שאיבדה את ההכרה
"מאד חוששים שמדובר בחטיפה": אביו של משה קלינרמן בכנסת
טיפים ועצות לריענון הבית