מכתב התראה לרה"מ נתניהו בדרישה להתנצל על שקרא למפגינים "מדגרת קורונה"

התנועה לאיכות השלטון דורשת מנתניהו להתנצל על שקרא למפגינים "מדגרת קורונה" • התנועה שלחה לרה"מ מכתב התראה בגין הוצאת לשון הרע בנאומו אתמול . "דברים שקריים, משמיצים ומסיתים, המהווים דיבה והפרה בוטה של חוק איסור לשון הרע"

מכתב התראה לרה"מ נתניהו בדרישה להתנצל על שקרא למפגינים "מדגרת קורונה"

ההצהרה אתמול

התנועה לאיכות השלטון הוציאה היום (שישי) מכתב התראה לראש הממשלה בנימין נתניהו, בגין הוצאת לשון הרע ודיבה כלפי ציבור המפגינים, זאת בעקבות הנאום שנשא אמש במהדורות הטלוויזיה, בעניין כניסת הסגר השני.

"הזדעזענו לגלות כי במסגרת נאומך, התייחסת לציבור המפגינים וכינית אותם בשמות גנאי חמורים ומסיתים, לרבות: 'אנרכיסטים'; 'מפוררי משמעת'; 'מדגרת קורונה'; 'מצפצפים על כלל אזרחי ישראל'; 'מדגרת קורונה ומדגרת אנרכיה'. לא זו בלבד, כי מדבריך אף השתמע כי המפגינים אשמים באופן כלשהו בהידבקותו של איש כוחות הביטחון בנגיף הקורונה. טענה מופרכת מן היסוד.

"למותר לציין כי דבריך, בהם ניסית לכאורה לייחס למפגינים אשמה בדבר הפצת נגיף הקורונה בישראל , משוללים כל בסיס והוכחה מדעית. על כן, דבריך הינם שקריים, משמיצים ומסיתים, ומהווים דיבה כנגד ציבור המפגינים ומהווים הפרה בוטה של הוראות חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה – 1965 (להלן: "החוק"), אשר הפרתו עלולה לגרור סנקציות אזרחיות ופליליות.

"חומרת דבריך מקבלת משנה תוקף נוכח מעמדך ותפקידך הציבורי. נוכח האמור, הנך נדרש להציג נתונים מדעיים מבוססים עליהם נשענת באמירותיך המסיתות בדבר הפצת נגיף הקורונה על ידי ציבור המפגינים. לחלופין, הנך נדרש לחזור בך מדברי הבלע אותם פרסמת לכל אזרחי המדינה ולפרסם התנצלות בפני ציבור המפגינים בגין דברים אלה. כל זאת עד לבוקר יום שלישי 29.9.2020.

"בפתחו של יום הכיפורים, אנו תקווה כי תמצא לנכון לנצל עת זו על מנת להביע חרטה על דבריך הפוגעניים כלפי ציבור המפגינים, אזרחים אכפתיים הפועלים למען הדמוקרטיה במדינת ישראל".

עוד הדגישה התנועה כי ככל שלא יפרסם נתניהו התנצלות, תנקוט התנועה בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה.

נתניהו פונה לסוחרים "תחזיקו מעמד עוד כמה ימים תוכלו לפתוח"
בתי תפילה עד 10 אנשים במבנה ו20 בחוץ • כל הפרטים על החלטות הקבינט
בחור חרדי נפצע בתאונה באורח קשה
2.1 מליון שקל יועברו מיידית להנגשת מערת המכפלה
בשורות טובות: מחלקות הקורונה נסגרות בזה אחר זה
ראש העיר הנחה לצייד את מאות המניינים בסככות אטומות ממים
האדמו"ר מקרעטשניף ירושלים בפתיחת הזמן בישיבת מבצר התורה באלעד • גלריה
זעזוע: גרפיטי נגד ראש הישיבה וחבר המועצת • גינויים נמרצים
גנב האופניים הסדרתי נעצר על ידי המתנדבים
בעקבות החשיפות: הטיפול בבתי החולים ייבדק - הממצאים יוסתרו