פשיטת העשור: העבריין שהפליל 78 סוחרי אמל''ח

צפו: 55 פריטי אמל''ח נרכשו על ידי סוכן סמוי אשר רכב מעשרות סוחרי אמל''ח והפליל 78 מהם

פשיטת העשור: העבריין שהפליל 78 סוחרי אמל''ח

בתום שנה של פעילות הסוכן במגזר הערבי, נעצרו 65 חשודים מ-25 יישובים. 13 חשודים נוספים צפויים להיעצר ביממה הקרובה. בפשיטת ענק של המשטרה נמצאו 40 רובים, 13 אקדחים, מקלעים ומטעני חבלה. "אסור שהפשע ישתלם - חייבים לפעול בעוצמה ולהגביר את הלחץ על העבריינים"

בתום שנה של הפעלת סוכן בתוך המגזר הערבי, הופללו 78 סוחרי אמל״ח מהכבדים בישראל. שלל הפעילות הסמויה הניבה גם תפיסה של 40 רובים, 13 אקדחים, שני מקלעים ושני מטעני חבלה עם מערכת הפעלה סלולרית מוכנים להפעלה. הסוכן, שהינו עבריין שחצה את הקווים, פעל תחת כיסוי של חייל בארגון פשע שמספק נשק ל״בוסים״ הגדולים.

65 חשודים מ-25 ישובים: תושבי טמרה, נצרת, כפר עילוט, יפיע, כאבול – שם נעצרו אב ושלושת בניו שפתחו עסק משפחתי לסחר בנשק בלתי חוקי, שפרעם, כפר סאג'ור, דלית אל כרמל, עוספיה, אום אל פחם, זלעפה, מעלה עירון, טמרה, בוסמת טבעון, כפר איבטין, פורדיס, כפר ירכא, כפר יאסיף, קלנסואה, טייבה וכפרים במזרח ירושלים – נעצרו היום על ידי כוחות משטרה גדולים ביניהם כוחות מיוחדים ולוחמי משמר הגבול, בפשיטות בישובים בצפון הארץ ומרכזה.

הסוכן שגוייס באוגוסט 2020 על ידי היחידה המרכזית של משטרת מחוז צפון מתוך העולם העברייני החל לפעול כבר בנובמבר 2020 ורכש במשך השנה האחרונה ב- 48 עיסקאות שונות- 53 כלי נשק תיקניים, 2 מטעני חבלהעם מערכת סלולארית מוכנים להפעלה ותחמושת רבה.

פשיטת העשור: העבריין שהפליל 78 סוחרי אמל''ח

דוברות המשטרה

עשרות אמצעי אמל''ח שנתפסו

כלי הנשק שנרכשו: 1 מקלע מסוג מא"ג. 25 רובי סער m16 תיקניים. 7 רובי סער קלצניקוב. 13 אקדחים שונים מתוצרת גלוק, FN CZ, Sig sauer.

מדובר במבצע הסמוי שהביא להיקף המעצרים הגדול ביותר של סוחרי נשק מאז קום המדינה ולכמות כלי הנשק הגדולה ביותר שנתפסה במבצע מסוג זה.

הפעילות בוצעה על ידי היחידה המרכזית בראשותו של נצ"מ מני בנימין על פי מדיניות מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא "ליבש את הביצה ולא רק לתפוס את היתושים" שבמסגרתה פעלים שוטרי מחוז צפון לאיתור וחיסול נתיבי ההברחה, הסחר והאספקה של כלי נשק בישובי החברה הערבית. הפעילות שהחלה ברחבי הצפון התרחבה גם לעבר סוחרי וספקי נשק ממרכז הארץ.

ניצב שמעון לביא: "מדובר בפעילות סמויה שהתחלנו להרים לפני כשנתיים בימ"ר צפון ובמסגרתה גויס הסוכן הסמוי ופעל במשך השנה האחרונה בקרב העבריינים העוסקים בסחר ואספקת נשק לעבריינים ברחבי הצפון".

עוד אמר: "אנו תוקפים אותם גם בפן הכלכלי, הרישוי, הבריאותי והתברואתי תוך שיתוף פעולה עם כל גופי אכיפת החוק במדינה. זו מלחמה של ממש על עתיד החיים היום יומיים של כל אזרחי המדינה וביטחונם האישי, זו מלחמה כנגד חדירת השפעת גורמים עבריינים על הרשויות המקומיות המנסים ומצליחים לשים יד על כספי הציבור, זו מלחמה כנגד סחיטה של בעלי עסקים במגזר הפרטי".

עשרות אמצעי אמל''ח שנתפסו
מחבל ששוחרר בעבר בעסקת שליט ישוב וירצה מאסר עולם
כתב אישום נגד מחבלים שהשליכו מטעני נפץ על כוחות הביטחון
לוחם מג"ב נפצע ממטען שהושלך לעבר הכוחות הביטחון
יהודה ושומרון: אשה נפצעה כתוצאה מיידוי אבנים
כוחות הביטחון עצרו בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי
מחסום שועפט: נעצר חשוד שהחזיק ברכבו נשק מסוג M-16
מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל