סיכום חדשות השבת: הפסגה המדינית בארץ מתרחבת

שר החוץ המצרי יגיע לישראל • שר ההגנה "הנעלם" של רוסיה תועד בישיבה • מדף קרח ענק התנתק ממזרח אנטארקטיקה

סיכום חדשות השבת: הפסגה המדינית בארץ מתרחבת

שותפה נוספת לפסגה המדינית: שר החוץ המצרי יגיע לישראל

על פי הפרסום ב'ישראל היום', שר החוץ המצרי סמאח שוכרי ישתתף בפסגה שתיערך בארץ מחר (ראשון) יחד עם שרי החוץ של בחריין, איחוד האמירויות, מרוקו וארה"ב. הפסגה שבה ינכח שר החוץ יאיר לפיד תחל כאמור מחר ותימשך יומיים. שרי החוץ יגיעו לישראל לסבב פגישות מדיניות. מזכיר המדינה אנתוני בלינקן צפוי להגיע עוד הערב.

בשבוע שעבר נערכה פסגה מדינית בשארם א-שייח' בין ראש הממשלה נפתלי בנט ונשיא מצרים ויורש העצר של דובאי. בתוך כך, אתמול נודע כי ראש אגף אסטרטגיה ומעגל שלישי (אגא"ס), אלוף טל קלמן, שב מביקור בן כמה ימים במרוקו. במהלך הביקור, סוכם על השתתפות של צה"ל בתרגיל הגדול ביותר במרחב אפריקה והמזרח התיכון, וכן על תרגילים משותפים בעתיד, גם על אדמת מרוקו.

היום ה-31 ללחימה באוקראינה: שר ההגנה "הנעלם" של רוסיה תועד בישיבה

בנט עם נשיא מצריםשר ההגנה הרוסי

בהודעה של משרד הביטחון הרוסי שפורסמה אתמול, נכתב כי הצבא הרוסי עמד בכל יעדיו במהלך החודש הראשון ללחימה באוקראינה וכי כעת יתחיל השלב של כיבוש מחדש של חבל דונבאס. באוקראינה דיווחו על 136 ילדים שנהרגו עד כה.

אחד האנשים שהיו הכי קרובים לנשיא ולדימיר פוטין לפני הלחימה - כמעט ונעלם מהתודעה מאז החלה הפלישה: שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו, תועד בישיבה של בכירי מערכת הביטחון בסרטון שהפיץ הממשל הרוסי הבוקר.

אף שלא ברור אם אכן מדובר בסרטון מהימים האחרונים, כנראה מדובר בניסיון להזים את השמועות שהופצו מטעם מתנגדי השלטון, כולל באוקראינה, כי הוא לקה בהתקף לב או נודה ממעגל המקורבים של פוטין בעקבות סדרת הכשלונות בשדה הקרב בשבועות האחרונים. כזכור, גם ביום חמישי האחרון תועד בשיחת זום עם הנשיא פוטין, לראשונה מאז 11 במרץ, אף שגם הסרטון ההוא לא ברור אם היה עדכני.

מדף קרח ענק התנתק מאנטארקטיקה

מדף קרח ענק בגודל של 1,200 קמ"ר התנתק ממזרח אנטארקטיקה. זאת בעקבות תקופה של חום קיצוני באזור. ככל הנראה, מדף הקרח התנתק בסביבות 15 במרץ, בזמן שהטמפרטורות זינקו ל-12 מעלות, יותר מ-40 מעלות חם מהרגיל.

שר הביטחון בני גנץ עם מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקןקרחון באנטרטיקה, אילוסטרציה
מחבל ששוחרר בעבר בעסקת שליט ישוב וירצה מאסר עולם
כתב אישום נגד מחבלים שהשליכו מטעני נפץ על כוחות הביטחון
לוחם מג"ב נפצע ממטען שהושלך לעבר הכוחות הביטחון
יהודה ושומרון: אשה נפצעה כתוצאה מיידוי אבנים
כוחות הביטחון עצרו בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי
מחסום שועפט: נעצר חשוד שהחזיק ברכבו נשק מסוג M-16
מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל