בנט מבטיח: "מדינת ישראל היא מקלט ליהודים שנמצאים במצוקה"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, השתתף היום (ב'), בוועדת השרים לענייני עלייה וקליטה, בראשות שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה. רה"מ בפתח הדיון אמר: "ההשלכות של ה...

בנט מבטיח: "מדינת ישראל היא מקלט ליהודים שנמצאים במצוקה"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, השתתף היום (ב'), בוועדת השרים לענייני עלייה וקליטה, בראשות שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה.

רה"מ בפתח הדיון אמר: "ההשלכות של המלחמה מגיעות לכל מקום, גם אלינו. אנחנו במדינת ישראל קלטנו עד עכשיו הרבה מאות פליטים, חלקם יהודים, רובם לא. מטבע הדברים מדינת ישראל תתמקד בפליטים יהודים".

עוד אמר: "אנחנו חייבים שאותם יהודים שבורחים ממקומות סכנה, יתקבלו כאן במדינת ישראל בצורה הטובה ביותר, שירגישו דלת פתוחה ובית חם. אסור שהבירוקרטיה הפנימית שלנו תציב מכשולים. אנחנו צריכים לדעת להפוך עולמות ולחתוך בבירוקרטיה כדי לעמוד במשימה ההיסטורית הזאת".

עוד אמר: "אנחנו צריכים לראות איך כל הגורמים שנמצאים פה נרתמים להזדמנות ההיסטורית, בראשות שרת העלייה והקליטה, השרה פנינה תמנו שטה, שמובילה את המאמצים בנושא, יחד עם חברינו השרים בממשלה, כדי לעשות שני דברים: להגיע ליהודים שנמצאים במצוקה, להגיע אליהם בשטח ולהקל עליהם. שלא יצטרכו ללכת לנתיב בשביל זה ואחר כך לקונסוליה בשביל זה, וזה בירוקרטיה תחת מלחמה".

עוד אמר: "לקלוט אותם כאן במדינת ישראל בצורה הטובה ביותר שאפשר. קליטה שהם אחר כך יתקשרו למשפחות שלהם ויגידו 'בואו, בואו כי טוב פה'. וזה מכל ההיבטים: שיכון, חינוך, תעסוקה. מדינת ישראל היא מקלט ליהודים שנמצאים במצוקה. זה הייעוד שלנו. מדינת ישראל עשתה את זה לא פעם בהיסטוריה שלה ואנחנו נעמוד במשימה הקדושה הזו גם הפעם".

בנט בישיבת הממשלה
אלעד: מפתחות הרכב נפלו בעת שהאבא חגר את התינוקת והיא ננעלה ברכב
ירושלים: רכב התנגש בקיר ברחוב יצחק הנדיב
בית שמש: אבדו עקבותיו של הנעדר הסובל מאלצהיימר - יחיא מונייסר
פגע בהולכי רגל: אוטובוס התנגש בחנות ברחוב שמגר בירושלים • צפו
שני קטינים שיידו אבנים לעבר אוטובוס נעצרו לחקירה ומעצרם הוארך
"אתגר ממשי": לפיד קיים דיון בנושא מוכנות ישראל לשריפות ענק
הרס ברוטלי בבנימין: פרצו, הרסו בית כנסת ואיימו במעצר
‏בקת״ב נזרק לעבר קו 84 של אגד ליד הר הצופים בירושלים
אדמות במזרח ירושלים שניקנו בראשית המאה הקודמת - הוחזרו למדינה
פורצים עוד דרך לירושלים: בסוף החודש ייחנך כביש 16