המתיחות עם לבנון: הפקת הגז בשדה כריש תחל בשבועות הקרובים

חברת אנרג'יאן הבריטית הודיעה היום (חמישי) כי תתחיל להפיק גז משדה כריש "בתוך כמה שבועות". המשמעות היא שהמהלך לא יחל באמצע ספטמבר וככל הנראה תידחה לחודש ה...

המתיחות עם לבנון: הפקת הגז בשדה כריש תחל בשבועות הקרובים אסדת הגז תמר

חברת אנרג'יאן הבריטית הודיעה היום (חמישי) כי תתחיל להפיק גז משדה כריש "בתוך כמה שבועות". המשמעות היא שהמהלך לא יחל באמצע ספטמבר וככל הנראה תידחה לחודש הבא. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

מתיוס ריגס, מנכ"ל אנרג'יאן, הסביר כי "עם סיכום המחצית הראשונה של 2022, מציגה אנרג'יאן תוצאות שיא פיננסיות לצד ביצועים תפעוליים חזקים. פרויקט כריש מתקדם על פי לוח הזמנים לתחילת הפקה בתוך מספר שבועות".

ריגס הוסיף כי "האסדה הצפה, FPSO, נמצאת במקומה והבארות מוכנות לאספקת הגז. בנוסף, פעילות הקידוחים שאנו מבצעים הובילה, כפי שהודענו בחודש אפריל, לרמת ודאות גבוהה לגבי הימצאותם של 58 BCM ((מיליארד מטר מעוקב) נוספים של גז טבעי, ואנו בוחנים את אפשרויות המסחור שלהם בשוק המקומי והאזורי".

המתווך האמריקני עמוס הוכשטיין צפוי להגיע לישראל. על פי דיווחים ערביים, הוא צפוי גם להגיע לביירות בסוף השבוע. על פי הרשת הסעודית אל-חדת', הביקור בביירות לא צפוי להימשך מעבר לכמה שעות.

מקורות לבנוניים דיווחו כי הוכשטיין נפגש עם גורמים בחברת אנרג'יאן ובכירים ישראלים באתונה שביוון. לפי מקורות, הוא נפגש בהמשך בצרפת עם גורמים בחברת טוטאל שאחראית על חיפושי הגז במים הטריטוריאליים של לבנון לפני שיחליט סופית להגיע ללבנון או לחזור לארצות הברית.

הדילמה הגדולה של נתניהו: מי יהיה שר האוצר הבא?
הממשלה אישרה את ההסכם הימי בין ישראל ללבנון
מחטף של הרגע האחרון? יו"ר הכנסת אישר דיון מיוחד בנושא העברת כספים
לאחר משא ומתן: הוסכם השכר לעובדי הוראה
ישראל ולבנון הגיעו להסכם על הקו הימי
לראשונה: מדינת ישראל מתיישרת לפי התקן האירופאי בתחום המזון
לכבוד החג: עלייה של 18% בהוצאות האשראי
תוכנית לפיד: להעביר את הסכם הגבול הימי עם לבנון לאישור סודי
פורום הנגב: הממשלה אישרה הקמת מנגנון אזורי
תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול