בין הזמנים: הצלחה רבה למסגרות ההעשרה הלימודיות לבחורי הישיבות

סגן ראש העיר הרב יוסף דייטש: "שואבים את הכוח לפעילות החשובה הזאת מהתוצאות החינוכיות"

בין הזמנים: הצלחה רבה למסגרות ההעשרה הלימודיות לבחורי הישיבות טיול בין הזמנים

עשרות מסגרות העשרה חינוכיות במשנת החסידות והגברת הלימוד בימי בין הזמנים של חודש ניסן, התקיימו בחצרות הקודש בעיה''ק ירושלים. הלומדים שהשתתפו במסגרות השונות יצאו מהן כשהם מלאים במטענים רוחניים במשנת החסידות ומאות שעות לימוד, בלווי ידיעות מעשירות במקצועות התורה השונים.

מסגרות הלימוד הללו הן פרי תוצר של עבודה משותפת של איגוד חצרות הקודש וחברי סייעת אגודת ישראל בעיריית ירושלים שגייסו משאבים תקציביים להפעלתן, על פי בקשת ראשי הקהילות החסידיות שהנהיגו בהוראת רבותיהם שליט''א מסגרות לימוד מיוחדות בקהילותיהם בימי בין הזמנים.

המסגרות סייעו לנצל ימים אלו ולאפשר לבחורי החמד תלמידי הישיבות הקדושות להעביר אותם בסדר יום מסודר, ובאווירה רצינית ומיוחדת.

זאת, תוך מתן אפשרות לכל חצר וקהילות מקרב קהילות הקודש של הציבור החסידי בעיר, להתאים את המסגרות האמורות לאופיה וצביונה של קהילתם.

מסגרות ותוכניות בין הזמנים התקיימו בבתי מדרשות של החסידות בהן שולבו פעילויות מיוחדות של הרצאות במגוון רחב של נושאים כגון כלכלה נבונה, יסודות בבריאות הגוף, לימוד מהלך כוכבי השמים הלבנה והשמש, חידונים שונים בתנ''ך ועוד מגוון גדול של תוכניות שגובשו ע''י ראשי החבורות והמשפיעים. ימים אלו נוצלו גם לפעילות של חילוץ עצמות בטיולים בחיק הטבע.

סגן ראש העיר הרב יוסף דייטש אומר כי "בסיכומם של ימי בין הזמנים אנו שואבים את הכוח לפעילות החשובה הזאת, מהתוצאות החינוכיות החיוביות שמיזם חינוכי ערכי-רוחני זה הצליח"...

"אני מלא תודה ותהילה לקב"ה שזיכה אותו לקחת חלק בפרויקט רב החשיבות, אשר אפשר להורים וגם לבחורים להחליף כוחות וליהנות מימי בין הזמנים באווירה תורנית רצינית, ומבלי להקל בכל דרך וצורה בשמירה המוקפדת על גדרי ההלכה כיאה וכיאות לבחורים המתחנכים בישיבות החסידיות ברחבי העיר והארץ".

הרב יוחנן וייצמן אומר כי הדבר הוא הישג חשוב לחברי הסיעה בפעילות ברוכה זו. "מדובר בפרי עמל ויגיעה של עבודת צוות שנעשתה במשותף על ידי הנציגים החסידיים במועצת העיר", הוא אומר, ומברך את חבריו על ההישגים החשובים בתחום זהו ובתחומים אחרים.

חבר מועצת העיר הרב מעכל הלברשטאם: "אנחנו מקווים להפוך את ההצלחה הזאת למסורת, ובעז"ה נשתדל ונתאמץ בעז''ה כמיטב יכולתנו גם הלאה במטרה להעניק לציבור את המקסימום האפשרי, עם דגש מיוחד על פעילות למען בחורי הישיבות עמלי התורה, אשר עליהם גאוותינו ולמענם אנחנו עמלים כל ימות השנה".

ברוח חג השבועות - טיפים לעיצוב הבית בלבן
שמחת הברית בחצר הקודש ספינקא ב"ב • תיעוד
המהלך הלא חוקי של עיריית ירושלים: העדיפו מעון מקורב
בני ברק: אירועים נרגשים לסיום מחזור י"ב בתכנית "מצליחים"
התלמידים מירושלים התחילו את לימוד הגמרא בבתי הגדולים בב"ב
לאחר ההצלחה הגדולה בפסח: בשילה הקדומה נערכים לקיץ
ל"ג בעומר: כך תצילו את ילדכם מנזקי האש
אירוע פסח לילדים מיוחדים • בלב אחד
החל מיום ראשון: כל מערכת החינוך חוזרת לפעילות מלאה
מרגש: בר-מצווה של שלושה דורות