נחשף: הרובוט של צה"ל למלחמה בנגיף

נחשף הרובוט של צה''ל אשר צפוי להגדיל באופן משמעותי את סך הבדיקות מדי יום ואף לקצר זמן המתנה לתשובות עד ל-30 שעות בממוצע

נחשף: הרובוט של צה"ל למלחמה בנגיף המעבדה הצבאית למלחמה בנגיף

כחלק מהגברת מוכנות הצבא לחורף, ועל מנת להמשיך להילחם בנגיף בצורה היעילה ביותר, נכנס השבוע לפעולה רובוט חדש במעבדה הצה"לית לזיהוי הקורונה. פעילות הרובוט צפויה להגדיל משמעותית את מספר הבדיקות שיבוצעו מדי יום ולקצר את זמן מתן התשובות ל-30 שעות בלבד בממוצע.

המעבדה הצבאית, בה פועל הרובוט, נפתחה לפני כמה חודשים באישור משרד הבריאות. "היא מאפשרת שמירה על הרציפות התפקודית ועל הכשירות המבצעית של הצבא ושל כוחות הביטחון", מעיד מפקד המעבדה, סא״ל ד״ר נועם פרוטר.

המעבדה מסייעת בהתמודדות הלאומית של מערכת הבריאות בתקופת הקורונה, ומבוצעים בה מספר מחקרים פורצי דרך. מטרתם - קידום ופיתוח טכנולוגיות לזיהוי מהיר של הנגיף. "במידת הצורך, המעבדה פועלת 7/24, כדי לתת מענה מהיר ולאפשר קטיעה מוקדמת של שרשראות ההדבקה בצה"ל", הוא מוסיף.

החידושים הטכנולוגיים מהווים מרכיב מרכזי בפעילות המעבדה, אך סא"ל ד"ר פרוטר מדגיש כי עובדיה לוקחים חלק לא פחות חשוב במאמץ: "עוצמתה לא מתבטאת רק במיכון המשוכלל, אלא בראש ובראשונה בהון האנושי - בצוות הנפלא אשר עובד לילות כימים ודואג לבריאותם של חיילי צה"ל. הוא מכפיל הכוח המשמעותי ביותר ביכולות המעבדה".

לצד זאת, על מנת לתכלל את המענה השלם למשרתים בכל הנוגע למעגל הבדיקות והמעבדת קורונה בצה"ל, נכנס סא"ל עדי בוחבוט לתפקידו כראש ענף קורונה, תחתיו פועלת המעבדה הצה"לית. "אני מרכז את המענה השלם - מרגע שחייל נבדק, דרך קבלת התשובה והמשך הטיפול במקרה הצורך, ועד לחקירה האפדימיולגית, שמטרתה למנוע שרשרת הדבקה", מסביר הרע"ן.

עוד מצהיר: "אנחנו נמצאים במערכה נגד מגפת הקורונה בצבא", והוסיף: "אני ואנשי חיל הרפואה נעשה כל שיידרש על מנת למגר את המגפה ולשמור על כשירותו של צה"ל".

מצב חירום • גמזו: "זה מחייב הידוק נוסף"
שיא של כל הזמנים במצב חולי הקורונה בישראל!!! העדכון ממשרד הבריאות מתעכב
בשביל לצאת מהסגר: "12% מהנבדקים כיום מאומתים, נצא מהסגר – כשנרד מ7%"
ח''כ בנט: "מסכות הן קו ההגנה הראשון שלנו, ויש ראיות מדעיות חזקות מאוד להשפעתן"
עדכון משרד הבריאות: 4,152 נדבקים • 17 נפטרים
פרויקטור הקורונה, הפרופסור רוני גמזו, בסיור במחלקת הקורונה של וולפסון
"ההנחיות ליום כיפור" - הגר"י זילברשטיין אישר
עדכון משרד הבריאות: 2,565 מאומתים חדשים מאתמול
מתי ניתן להוריד את המסיכה?
'אחריות מנצחת': זהו שם המבצע