איראן מאיימת: "נבטל את ההסכם עם סבא"א"

דובר ממשלת איראן הכריז כי אם אירופה תפעל לגינוי של איראן, כפי שבכוונתה לעשות, טהרן תזנח את הסיכומים אליהם הגיעה עם הסוכנות לאנרגיה אטומית

איראן מאיימת: "נבטל את ההסכם עם סבא"א" המנהיג העליון של איראן, חמינאי

טהרן ממשיכה הבוקר (שלישי) במסע האיומים שלה כנגד ארצות הברית ומדינות המערב. על פי הפרסום ב"ישראל היום", דובר ממשלת איראן, עלי רביאי, הודיע כי ארצו תבטל את הסיכומים אליהם הגיע בחודש שעבר עם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, אם אירופה תפעל לגנות את טהרן במוסדות הבינלאומיים.

"אם החלטה כלשהי בגנותה של איראן תתקבל, תגובה מתאימה תינקט על ידי ההנהגה שלנו, ותישקל חזרה כוללת מההבנות אליהן הגענו עם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית", אמר רביאי לסוכנות הידיעות טאסנים. בחודש שעבר, לאחר שאיראן הודיע על חקיקה שתצמצם את פעילות פקחי סבא"א במדינה, הגיע הארגון להסכם עם טהרן לפיו יוכל לה משיך בפעילו תהפיקוח באופן חלקי.

רביאי חזר על עמדתה הסרבנית של ארצו ביחס למשא ומתן עם ארצות הברית ואמר: "אנחנו לא מקבלים את הרטוריקה הצבועה של ארצות הברית. לא נשב לכל משא ומתן או חילופי דברים עד שיוסרו הסנקציות שהטיל עלינו ממשל טראמפ".

סדרת ההצהרות הלוחמניות של טהרן, המדיעות כולן מדרג הדוברים ולא משרי הממשלה או המנהיגים עצמם, לוותה גם ברטוריקה מתלהמת כלפי ישראל. סעיד חטיבזדה, דובר משרד החוץ האיראני, תקף את ראש הממשלה נתניהו ואת ישראל ואמר : "ראש הממשלה של המשטר ציוני סובל ממחלת נפש אובססיבית בכל הנוגע לאיראן. למרות המצב העלוב שאנחנו רואים בשטחה של ישראל, הם רואים בהצהרות לגבי איראן דרך להימלט ממצבם".

על אף הדברים המתלהמים, חטיבזדה הכחיש כי ארצו מעורבת בתקיפה על הספינה בבעלות ישראלית "היליוס ריי", שנפגעה ממוקש ימי כששטה במפרץ עומאן. הדובר טען כי מדובר בהאשמות שווא שנועדו לפגוע במעמדה של איראן.

ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה