סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו

פייזר מתכננת לחסן ילדים • ח"כ כסיף מהמשותפת הותקף בידי שוטרים • איראן מפתחת מים כבדים

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו אילוסטרציה

פייזר תחסן בני 15-12?
על פי הפרסום ב'ישראל היום', חברות התרופות פייזר וביונטק, שפיתחו במשותף חיסון נגד נגיף הקורונה, הודיעו אתמול כי הן הגישו למינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA), הגוף הרגולטורי שאמון על אישור תרופות ומתווה השימוש בהן במדינה, בקשה להתחיל בחיסון בני נוער בגילי 15-12.

בפייזר מקווים להתחיל לחסן את קבוצת הגיל החדשה עוד לפני תחילת שנת הלימודים של 2021. עוד נמסר כי החברות מתכוונות להעביר בימים הקרובים בקשות דומות לגופים רגולטוריים ברחבי העולם, במטרה לספק את החיסון לבני נוער גם מחוץ לארה"ב.

בסוף חודש מרץ הודיעה פייזר כי החיסון שלה נמצא יעיל ובטוח גם בקרב בני 15-12. לטענת החברה, החיסון לקורונה של החברה הראתה יעילות של 100% בקרב קבוצת הגיל, בניגוד ליתר החיסונים של פייזר שעמדו על 96%.

ח"כ כסיף הותקף
חבר הכנסת עופר כסיף מהרשימה המשותפת טוען כי הותקף אתמול על ידי שוטרים בעת הפגנה נגד ההתיישבות היהודית בשכונת שייח ג'ראח שבמזרח ירושלים.

ח''כ עופר כסיף מהמשותפת

לדבריו, על אף שהזדהה כחבר כנסת, השוטרים המשיכו לחבוט בו וגרמו לו לחבלות קשות בכל חלקי גופו ואף שברו את משקפיו. הוא הכחיש כי התגרה בשוטרים בכוונה, ודחה בתוקף טענות שלפיהן הוא כינה את השוטרים "נאצים" ו"קלגסים". "לא עזר שאמרתי להם שאני חבר כנסת ושיש לי חסינות. הם חבטו בי ללא רחם ושברו את משקפי הראייה שלי", טען.

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, גונן על חבר הכנסת מהרשימה המשותפת: "הזדעזעתי לראות את האירוע החמור שבו חבר כנסת מוכה על ידי שוטרים. התנהגות ברוטלית כזו לא ראויה כלפי אף אזרח, לא כל שכן כלפי חבר כנסת הזכאי מכוח החוק לחופש תנועה על מנת שיוכל למלא את תפקידו. לצערי, זה אינו אירוע ראשון של פגיעה בחברי כנסת, והתעלמות מזכויותיהם על פי החוק".

עוד אמר: "אפנה בדחיפות בעניין זה לשר לביטחון הפנים ואעמוד על כך שהאירוע יתוחקר ושיינקטו כל הצעדים הדרושים על מנת שהאחראים למקרה יתנו את הדין, ושמקרה דומה לא יישנה בעתיד".

איראן מפרה את הסכם הגרעין
חסן רוחאני, נשיא איראן, הכריז היום על פתיחת השלב השני של מתקן ייצור המים הכבדים באראק ועל התפתחויות נוספות בתחום הגרעין, זאת תוף הפרה של הסכם הגרעין שעליו טהרן חתמה.

"בשנה החולפת ביצענו 331 שדרוגים ליכולות שלנו בתחום הגרעין, בהן הזרמת גז לצנטריפוגות במתחם התת-קרקעי בנתנז, והפעלה ראשונה של סרכזות מתקדמות", אמר הנשיא בהצהרה לתקשורת. לדבריו, הסרכזות החדשות הן מדגם IR9, שיעילות בעשרות מונים יותר מאלו שהפעלנו קודם לכן".

רוחאני תקף את ארצות הברית: "אויבינו מודאגים מהתוכנית הגרעינית שלנו, בעוד שכל היכולות הגרעיניות שלנו נועדו למטרות שלום. לא נעשה שימוש ביכולות הללו כמו שאומה אחרת עשתה ביפן. כל פעולותינו בתחום הגרעין חוקיות ונמצאות בתוך מסגרת הסכם הגרעין".

נשיא איראן, חסן רוחאני
אשקלון: תינוק בן 8 חודשים הובהל למרכז הרפואי
הסתיימה משימת פינוי החולים מהמרכז הרפואי במרכז הארץ
הגר"י טיירי אושפז לאחר שעבר אירוע מוחי
כמה נקודות שחשוב מאוד לדעת על בדיקת נקודות חן
פינוי מאושפזים ממרכז רפואי בגדרה בעקבות איום הטילים מעזה
שיפור משמעותי במצבו של החייל שנפצע מירי הנ"ט
כמיליון ו-800 אלף ₪: פיצוי לשליח קיגל שנבהל מכלב והתרסק במדרגות
ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לביקור פצועים בביה"ח וולפסון בחולון
ראש הישיבה חנך את מרכז שיקום הלב החדש ב'הדסה'
כמעט חצי מיליון: ח''כ אבוטבול חנך אמבולנס חדש בעירו