"הכנסת הפכה סופית לקרקס"

בצלמו לועדת האתיקה נזפו בצורה חריפה בחברת הכנסת אמילי מואטי על נסיעה לחו"ל במימון זר. למרות החוק המחייב קבלת אישור מועדת האתיקה לטיסות במימון זר. במכתב ...

"הכנסת הפכה סופית לקרקס" קרקס בשם כנסת

בצלמו לועדת האתיקה נזפו בצורה חריפה בחברת הכנסת אמילי מואטי על נסיעה לחו"ל במימון זר. למרות החוק המחייב קבלת אישור מועדת האתיקה לטיסות במימון זר.

במכתב ששלח מנכ"ל הארגון לוועדה נכתב: "שלשום התפרסם שחברת הכנסת אמילי מואטי נסעה לדובאי במימון זר ללא היתר מראש. חברת הכנסת הינה חדשה אך דווקא בגלל זה דבר זה מחייב אותה ללמוד ולהכיר את הכללים. היא בחרה לצפצף ולא לבדוק ונסעה ללא היתר. אודה לנזיפה חמורה".

עושד נכתב: "אדגיש שאכן הוועדה לא קיימת אולם המזכירות כן והיא המאשרת וכל החכי"ם כבר שנים רבות פונים לוועדה לקבל אישור. בנוסף בנסיעה התלוו עוד שרים שכולם ללא יוצא מן הכלל קיבלו אישור. אציין שאתמול שלחה מזכירת הוועדה הגברת תמי בר מייל נזיפה ותזכורת שחייבים להגיש בקשה. אי ידיעת החוק איננה פוטרת את העובר עליו. ככל שהיא לא תיענש באופן מידי הדבר יוכיח שיש איפה ואיפה. אזרח שעובר על החוק נענש ואילו ח"כ "מורם מעם".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "ככל שהיא לא תיענש הדבר יוכיח שהכנסת הפכה סופית לקרקס ואין דין ואין דיין. אחרי שאחמד טיבי מצפצף שנים על הוראות ועדת האתיקה בקשר לנוהל כניסה להר הבית חכי"ם יתחליו לצפצף גם בנהלי טיסה מחו"ל. ואם אין אין כל הצדקה לקיום הוועדה".

דרעי: "כהנא ואחרים, נהפכים להיות כלי שרת של לפיד וליברמן"
"לא הייתה שום התערבות מדינית": פרייס מכחישה שיקולים זרים בהגבלות
בחמאס כועסים על מצרים: '"מסייעת לישראל לנקוט בסחבת במו"מ"
נציב תלונות הציבור חפץ לדחות את הראשון לציון מתפקידו
אייכלר: "קיום העם היהודי תלוי ב"יבנה וחכמיה"
מקלב: "זו גזירה שנועדה להפסיק את לימוד התורה בארץ ישראל"
חוק החשמל: עם מה נשארנו בכלל?
אושר בקריאה ראשונה: הגבלת כהונת ראש הממשלה לשמונה שנים
בוסו: "איפה אתם כשבגין זעק למען קדושת השבת?"
מליאת הכנסת דחתה את הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה