בנט וליברמן מכריזים: "הורדת מיסים למשפחות עובדות"

דרעי: "אחיזת עיניים שנועדה להוריד את הלחץ הציבורי". קרעי: "ממשיכים להעלות מחירים בפריפריה ודואגים רק לתמונת יח"צ של הממשלה הרעה"

בנט וליברמן מכריזים: "הורדת מיסים למשפחות עובדות" בנט וליברמן בהכרזה ה'דרמטית'בנט בהכרזה על התוכנית להורדת מיסים למשפחות עובדות

ראש הממשלה, נפתלי בנט, במסיבת עיתונאים משותפת עם שר האוצר, אביגדור ליברמן, ושרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי נאם הערב. בנאומו הבטיח הורדת מחירים.

בנט אמר: "הערב אנחנו מודיעים על הורדת מיסים למשפחות עובדות והורדת מכסים ומחירים לשפע של מוצרים. עוד טען כי למרות העלאת המחירים על מעונות היום הממשלה דואגת להורים: "הממשלה שלנו שמה את ההורים האלה במרכז, את המשפחות העובדות. גם בצד הנטו - שצריך לעלות, וגם בצד ההוצאות - שצריכות לרדת".

עוד אמר: "הצעדים שנציג היום, שגיבש שר האוצר ליברמן בעבודה מצוינת, וסיכמנו עליהם יחד עם השר לפיד ועם שרת הכלכלה ברביבאי, יגדילו את הנטו של המשפחות העובדות באופן שכל משפחה תרגיש, זה ייתן אוויר לבתים רבים בישראל".

בנט הציג: "עיקרי הצעדים: אנחנו נפחית את המס לכל הורה עובד ב-223 שקלים לחודש עבור כל ילד בגילאי 6-12. כך לדוגמא - משפחה בה שני הורים שמשלמים מיסים עם שלושה ילדים בגילאים האלה, תהנה מעוד 1,300 שקלים בנטו בכל חודש".

עוד טען כי: "הדבר השני - אנחנו מורידים מכסים ומחירים בשלל מוצרי צריכה, כמו בשר ודגים, קמח, שמן זית, ביצים, וגם רהיטים וכלי מטבח. הממשלה תשתתף גם בנטל ההתייקרות במחירי החשמל, המחירים עולים, אבל אנחנו נישא בחלק מהנטל כדי שזה יורגש פחות. ולבסוף, לבעלי שכר נמוך במיוחד, הם יזכו להגדלה של 20% במענק העבודה שהם מקבלים".

עוד הדגיש כי יעזור למשפחות העובדות והרימז כי ההקלות לא יעזרו לחרדים: "היכולת שלנו להקל על המשפחות העובדות, נובעת מהעובדה שאנחנו לא מנהלים כלכלת סגרים אלא כלכלת צמיחה. מדינת ישראל פתוחה ומתפקדת".

בנט הדגיש שוב כי רק האזרחים העובדים הינם סוג א', לעומתם, אלו שאינם עובדים כביכול סוג ב' (ושוב רימז על החרדים): "אזרחים יקרים, אלה לא רק צעדים טקטיים לבלימת עליית המחירים, מדובר פה בחוזה חדש בין המדינה לבין האזרחים. חוזה הוגן. החוזה אומר שהאזרחים הטובים, העובדים, שנושאים בנטל הקיום של המדינה, מגיע להם לשמור יותר מהמשכורת שלהם".

יו״ר ש״ס אריה דרעי הגיב להודעת ראש הממשלה: "את מסיבת העיתונאים של בנט וליברמן אפשר לשדר בתכנית ״המתחזים״. הצמד המבוהל, שעד לפני שבועיים אמר שהכל גן עדן והפגין אטימות למצוקה הכלכלית, נלחץ מקמפיין ש״ס שהצית את המחאה הציבוריות והלחץ התקשורתי".

עוד אמר: "הם גיבבו כמה צעדים מבולבלים שנועדו להיטיב רק עם ״המשפחות הטובות״ - שם קוד להמשך האפליה והפגיעה המכוונת באוכלוסיות הפריפריה והמגזר החרדי, שימשיכו לכרוע תחת יוקר המחיה. זו לא התכנית שתוריד את יוקר המחיה! זו אחיזת עיניים שנועדה להוריד את הלחץ הציבורי".

לסיום אמר: "בנט ולפיד, החלוקה האכזרית שלכם בין ״טובים״ ו״רעים״ מזעזעת. אף ילד במדינת ישראל אסור שיהיה רעב! איבדתם את החמלה, איבדתם את הבושה, איבדתם את הקשר עם העם בישראל. כולם ראו עד כמה הלחץ הציבורי מבהיל אותם. לא נרפה ולא נשתוק עד שנוריד באמת את יוקר המחיה ונביא רווחה כלכלית לכולם".

ח"כ אורי מקלב על התוכנית הכלכלית שהציגו בנט וליברמן: 'שר האוצר פוגע שוב בחלשים ומעשיר את העשירים מתוך רדיפה וניכור, מונע מהם פיצוי על עליית המחירים ויוקר המחיה, מתעלם מהקשישים, משפחות עם ילדים בוגרים חולים ועוד. אני בטוח כי גל המחאה לא ישקוט על עוולות והתעמרות כי הם לא באמת רוצים להוריד מחירים'.

עוד אמר: 'אך לפני חודשים הסתובב כולו זחוח על תקציב 'חברתי' ו'מיטיב' והיה בטוח כי כולם מוחאים לו כף וכעת מתחנן על נפשו ומכריז על שינוי עמדתו. כל צמרת השלטון הינם אנשים עשירים ומעמידים מאוד שלא באמת מבינים את הרעב'.

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, התבטא על התכנית הכלכלית שהציגו היום בנט וליברמן: "מס עבאס-כן, הפחתת מס לאזרחים-לא. זו תכנית קמצנית שרובה אחיזת עיניים על ידי ממשלה שאחראית לתמרוץ עליות המחירים".

עוד אמר: "אחרי שהקדישו חודשים ארוכים להעלאות מיסים כמעט בכל תחום וגרמו לגל של עליות מחירים, הם עכשיו מגלגלים עיניים בהתחסדות. ליברמן משקר לציבור וקורא לזה הפחתה בתעריף החשמל, כשמדובר בהעלאה של 3.7%. שלא לדבר על הילדים בגילאי 0-6 שנעלמו מהתוכנית, כאילו העלות שלהם זניחה".

לסיום אמר: "במקום לתקן את מה שקלקלו ולהוריד מיסים, במקום לפתוח את השוק לתחרות אמיתית ולהסיר חסמים ובמקום להוריד את מס הבלו על הדלק ואת המע"מ על החשמל והמים, הם מציגים בפנינו צעדים קטנים, קמצניים, שמשאירים את החלשים ביותר חסרי אונים, ממשיכים להעלות מחירים בפריפריה ודואגים רק לתמונת יח"צ של הממשלה הרעה הזו, וללא שום התייחסות וסיוע לעסקים ולנפגעי הקורונה".

הדילמה הגדולה של נתניהו: מי יהיה שר האוצר הבא?
הממשלה אישרה את ההסכם הימי בין ישראל ללבנון
מחטף של הרגע האחרון? יו"ר הכנסת אישר דיון מיוחד בנושא העברת כספים
לאחר משא ומתן: הוסכם השכר לעובדי הוראה
ישראל ולבנון הגיעו להסכם על הקו הימי
לראשונה: מדינת ישראל מתיישרת לפי התקן האירופאי בתחום המזון
לכבוד החג: עלייה של 18% בהוצאות האשראי
תוכנית לפיד: להעביר את הסכם הגבול הימי עם לבנון לאישור סודי
פורום הנגב: הממשלה אישרה הקמת מנגנון אזורי
תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול