במהלך השבעה: בית חב"ד ראשון יפתח בזמביה

בערב 'שביעי של פסח' נפטרה שליחת חב"ד הראשונה לקונגו ומרכז אפריקה • בשיתוף פעולה עם נציג הממשל הזמבי הכריז בעלה על פתיחת בית חב"ד ראשון בזמביה

במהלך השבעה: בית חב"ד ראשון יפתח בזמביה סגן שגריר זמביה בניחום אבלים אצל הרב שלמה בן טולילא

לאחר מחלה קשה, נפטרה ביום שישי האחרון מרים בן טולילא, שליחת חב"ד בקונגו ובמדינות מרכז אפריקה, בת 52 בפטירתה.

אתמול במהלך השבעה, ובנוכחות סגן שגריר זמביה בישראל הודיע הרב שלמה בן טולילא, שליח חב"ד הראשי לקונגו ומדינות מרכז אפריקה ורב איגוד הקהילות היהודיות של מרכז אפריקה על פתיחת בית חב"ד חדש בזמביה לזכרה של רעייתו המנוחה.

הקהילה היהודית בזמביה, שנמצאת בדרום מרכז אפריקה, הגיעה לשיאה עם למעלה מ-1000 חברים בשנות החמישים עם יהודים רבים שנמלטו מהשואה. במהלך השנים הלכה הקהילה והצטמצמה, ובשנים האחרונות מסייע איגוד הקהילות היהודיות של מרכז אפריקה לקהילה היהודית המקומית שנותרה במדינה.

זמביה, תהיה המדינה האחת העשרה בה פועל בית חב"ד קבוע במדינות מרכז אפריקה ותצטרף לאוגנדה, אנגולה, אתיופיה, גאנה, קונגו, חוף השנהב, טנזניה, ניגריה, קניה ורואנדה.

סגן שגריר זמביה בישראל מר מתיאס מוונזה שהביא את תנחומי ממשלת זמביה לרב בן טולילא אמר במפגש: "יהודים תמיד מתקבלים בברכה בזמביה, והקהילה היהודית היא נכס חשוב לעם הזמבי. הבחירה בזמביה כמדינה ראויה לפתיחת בית חב"ד לזכרה של הרבנית המנוחה, היא אות כבוד למדינה ולתושביה".

מעל 9 מיליון הצבעות בתחרות הצילומים הבינלאומית להצלת ים המלח
דרומה: אש פראית שורפת בקייפטאון
צפו: שטפון של ברד שוטף את המדבר הסעודי
רוסיה: נבלני הועבר לביה"ח לאסירים
חם בחוץ? גם הקוברה שותה מבקבוק • צפו
זק''א: משלחת יצאה להצלת עצמות יהודים ברומניה
מאחורי הקווים: כך מתכוונת אוקראינה להילחם בפלישה רוסית
"נבלני גוסס, נותרו לו ימים ספורים"
פומפאו תקף את מדיניות ביידן מול איראן
צרפת: המחבל שרצח את שרה חלימי לא יועמד לדין • ח''כ טייב מגיב