"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים

הנאום המלא של ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) בחוק הטלפונים הכשרים של הח״כים משה ארבל וינון אזולאי מש״ס: ״אני שמח קודם כול להודות לידידי היקר חבר הכנסת הרב משה אר...

"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים ח

הנאום המלא של ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) בחוק הטלפונים הכשרים של הח״כים משה ארבל וינון אזולאי מש״ס:

״אני שמח קודם כול להודות לידידי היקר חבר הכנסת הרב משה ארבל על כל העבודה הפורייה שלו בנושא הזה, יחד עם יושב-ראש התנועה שלנו אריה דרעי, שבאמת קידמו את העניין הזה.

אני חושב שהיום – וחבל באמת ששר התקשורת לא נמצא פה, כי הייתי רוצה לדבר אליו קצת, כמה מילים מלב אל לב לפני שהחוק הזה הולך לעבור כאן, בעזרת השם, במליאת הכנסת, להגיד לו משפט אחד: הוא כל הזמן חושב שאם הוא ינסה לבוא לחנך ציבור מסוים, זה יעלה בידו. אלפיים שנה לא הצליחו אנשים יותר אכבר מינו, איך שאומרים, יותר גדולים ממנו לא הצליחו לשנות את דפוס החשיבה היהודי והתורני והחרדי וההלכתי שלנו, ואנחנו בנושא הזה – ישנם דברים שאצל גדולי ישראל זה דבר של ייהרג ואל יעבור. גם בנושא הזה של כל התקשורת, ברגע שהתקשורת באה ומביאה את אותם נערים צעירים לגלוש ולהגיע למחוזות לא טובים, מחוזות מסוכנים, אז ודאי שאנחנו צריכים למסור נפש בנושא הזה.

ההתערבות הברוטלית של שר התקשורת בנושא הזה, ובעיקר הביזוי הגדול שביזה את גדולי ישראל שטרחו והגיעו אליו, וזה לא דבר מובן מאליו, ובשחצנות וברברבנות כזאת לא מובנת, שאנחנו עגלה מלאה ואתם עגלה – מילים כאלה, פתאום היה נדמה לי שהוא כזה מין מיני בן-גוריון וחזון איש. מדבר על עגלות ריקות. הרי אם מדברים באמת בינינו ואף אחד לא שומע, איך שאומרים, הוא גם לא מגרד את אחוז החסימה בסקרים, אותו שר תקשורת, אז על איזו עגלה מלאה הוא מדבר, הבחור? על מה הוא מדבר? איזו עגלה מלאה? אפילו עגלה ריקה הוא לא – זה מתחת לאחוז האפס של אחוזי החסימה. אז הוא רוצה לבוא לדבר ככה לגדולי ישראל? והיו שם גדולי ישראל מהשורה הראשונה, מורנו הרב הגאון הרב ראובן אלבז, שיש לו אלפי תלמידים בכל הארץ, לבזות אותו? כבוד קדושת האדמו"ר מוויז'ניץ מבני ברק ועוד רבנים שהיו שם. היינו המומים מההתייחסות המבזה שלו.

אבל לכל שבת יש מוצאי שבת. הוא חשב שהוא יקדם את החוק הזה או שהוא יעשה דברים כאלה – הינה זה מגיע לפה ועובר, בעזרת השם, בקריאה ראשונה, ואנחנו מאמינים בעזרת השם שנצח לישראל לא ישקר. לכן אני קורא לכולם – אני שמח שהגיעו להסכמות – להצביע בלב שלם, בנפש חפצה. אגב, כל מי שמבין קצת בדמוקרטיה – יש פה הרבה צדק ודמוקרטיה בזה שלא מאלצים ומכריחים אותנו להיות ברשתות שלא באות לנו. תודה רבה ויישר כוח למשה היקר ולכל החברים בתנועת ש"ס. וכל התומכים, תזכו לשנים טובות ונעימות. בהצלחה, תקשורת טובה, תקשורת בריאה לרוח גדולי ישראל״.

"הזוי": יעקב אשר על "התכנית למאבק בהדרת נשים בתח"צ"
"בבחירות נדיר אותה ממשרד התחבורה": אבוטבול על מירב מיכאלי
"נתונים מטורפים, הון שלטון": קרעי על יוקר המחיה • צפו
ביבי על המחירים ששוברים שיאים: "הכל עולה" • צפו
פרשת גלעד קריב: נאום האזהרה מהשחיתות של הרפורמים • צפו
יעקב אשר עקץ את גדעון סער: "המחנה הממלכתי הפך למחנה פליטים" • צפו
בן גביר פותח מפלגה - סמוטריץ׳ נלחץ
סופית: בנט התפלג מימינה
"גזענות ואפליה": בן גביר מסר בתגובה להרס הבתים ברמת מגרון
חברי הכנסת על מינוי מני מזוז ליו"ר הועדה למינוי בכירים