נשיא אוקראינה זלנסקי נחת הלילה בוושינגטון

נשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי יצא לראשונה מתחומי מדינתו המופגזת מאז פלישת רוסיה לפני 300 ימים וביקר הלילה בארה"ב. הוא הגיע למדינה עם מדי המלחמה המפורסמים

נשיא אוקראינה זלנסקי נחת הלילה בוושינגטון

עשר חודשים למלחמה: נשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי נחת אמש (רביעי) בוושינגטון ונפגש עם נשיא ארצות הברית ג'וזף ביידן. הנשיא ורעייתו פגשו את נשיא אוקראינה במרפסת הבית הלבן בוושינגטון.

מלשכתו נמסר כי "זלנסקי הודה על ההזמנה וקבלת הפנים החמה בקרב חברי אמת של אוקראינה. בשם העם האוקראיני, הוא הביע תודה לביידן ולכל האמריקנים על התמיכה והמנהיגות האדירה שארצות הברית הפגינה בסיוע לאוקראינה".

זלנסקי הוסיף ואמר: "אדוני הנשיא, זה כבוד גדול עבורי להיות כאן. רציתי להגיע מוקדם יותר, אבל לא יכולתי בגלל המצב הקשה. ומכיוון שאני כאן, זה אומר שאנחנו בשליטה. וזה בעיקר הודות לתמיכתך".

ביידן אמר במסיבת העיתונאים: "אדוני הנשיא, שמח לראותך שוב, שמח שהצלחת להגיע אלינו. וזה כבוד עבורי להיות לצדך בהגנה משותפת במלחמה האכזרית ששחרר פוטין. קשה להאמין, אבל חלפו 300 ימים מאז המתקפה הנוראה על זכות הקיום של אוקראינים".

עוד הוסיף: "מנהיג ארצות הברית ציין את האומץ והנחישות שהפגין העם האוקראיני בהגנה על עתידו. ארה"ב תמשיך לספק לאוקראינה את היכולת להגן על עצמה, בפרט באמצעות הגנה אווירית.

בגלל זה אנחנו נותנים לאוקראינה סוללת פטריוט ונכשיר את הצבא שלך להשתמש בה ביעילות".

נשיא אוקראינה העניק לביידן את פרס "צלב הצטיינות לחימה" מטעם קצין הצבא האוקראיני - מפקד סוללת HIMARS. הקצין קיבל את הפרס הזה על השתתפותו במבצעים קרביים בכיוון החם ביותר, ובמהלך פגישה עם וולודימיר זלנסקי בבחמד, הוא ביקש למסור את הפרס שלו לביידן כאות תודה על תמיכתה באוקראינה ועל התרומה שניתנה לו. על ידי ארצות הברית לחיזוק יכולות ההגנה האוקראיניות.

במסיבת העיתונאים אמר זלנסקי כי במהלך הפגישה עם ג'ו ביידן, הוא יכיר באופן אישי ובפורמט מורחב את הצד האמריקני עם המצב בשדה הקרב ובמגזר האנרגיה, כמו גם את הצרכים של אוקראינה החזרת השטחים הכבושים, הגנה על האוכלוסייה האזרחית ומערכת האנרגיה.

הצדדים אף ידונו בצעדים לתמיכה בארצנו בתקופת החורף ובסיוע כספי, זלנסקי ציין כי בפגישה ידונו נושאי יישום נוסחת השלום האוקראינית, הגברת לחץ הסנקציות על רוסיה, וכן יצירת מנגנון פיצוי ובית דין מיוחד.

נשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי בבית הלבןנשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי בבית הלבןנשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי בבית הלבןנשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי בבית הלבןנשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי בבית הלבןנשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי בבית הלבןנשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי בבית הלבן
נתניהו ושגרירנו באו"ם בהתייחסות להצבעה באו"ם | צפו
סיכום חדשות השבת: מסר מהפכני מארצות הברית לרוסיה
בהובלת "מרכז רבני אירופה": המהפכה היהודית בקזחסטן בעיצומה
ראש ממשלת אוקראינה במכתב מיוחד לרבה של קייב
סין בצעד חריג: מפסיקה לפרסם את מספר הנדבקים והמתים מהקורונה
זלנסקי מאשר: "בדרכי לארה"ב"; בערב ינאם בפני הקונגרס
הפליט מאוקראינה הדליק את החנוכיה המרכזית במולדובה
"נגועה בשחיתות": דרישה להקפיא את הוועדה האירופית בהצבעה נגד ישראל
הממשל האמריקני משתמש ברוגלה ישראלית
פוטין: "הסיכון למלחמה גרעינית גדל - אין מה להסתיר"