בקואליציה חוששים: עסקת טיעון של נתניהו תוביל לפירוק הממשלה

על רקע הדיווחים על המגעים בין יו"ר האופוזיציה למנדלבליט, במערכת הפוליטית הרוחות סוערות • גורם בקואליציה: "ברגע שנתניהו עוזב זה משחק חדש"

בקואליציה חוששים: עסקת טיעון של נתניהו תוביל לפירוק הממשלה אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו

הדיווחים על עסקת טיעון אפשרית בין נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מסעירים את המערכת הפוליטית, כאשר בקרב הקואליציה ישנו חשש גדול לשלמות הממשלה אם עסקה כזו אכן תיחתם.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', החשש הוא שבמידה ונתניהו יעזוב את המערכת הפוליטית לצד הימני בממשלה (תקווה חדשה, ימינה) לא יהיה אינטרס להמשיך את השותפות עם מרצ, העבודה ורע"מ והם ינסו להקים ממשלה על בסיס מפלגות הימין.

"נתניהו הוא הדבק הכי חזק של הממשלה הזאת", אומר גורם בקואליציה "אנשי תקווה שאמרו 'רק לא ביבי', יתקשו להסביר למה במידה ונתניהו ייצא מהמשחק הם ממשיכים לשבת עם השמאל. גם הלחץ על אנשי 'ימינה' יהיה כבד מאד. זה לא מופרך לומר כי במידה ונתניהו עוזב בתוך זמן קצר הממשלה עלולה להתפרק. ברגע שנתניהו עוזב זה משחק חדש. המפה נפתחת. לכל אחד מהשחקנים הפוליטיים יהיו המון אפשרויות".

באשר לליכוד, במקרה שנתניהו עוזב חוקת הליכוד ברורה - לליכוד יש 21 יום לבחור יו"ר זמני, בפועל יעשו זאת בתוך ימים ספורים, אפילו עד עשרה ימים בלבד, ואחרי 90 יום יוצאים לפריימריז. בפרק הזמן הזה יכול היו"ר הזמני לנהל מגעים ולהקים ממשלה אלטרנטיבית.

הנחת העבודה כי הפוזיציה שבהן נמצאות מפלגות הימין מקשה עליהן מאד, והעובדה שמדובר בממשלה שנשענת על חודו של קול מקשה גם כן ועל כן סביר שינוהלו מגעים קדחתניים להקים ממשלה אחרת.

הוגש כתב אישום נגד ליצמן
בוסו: "לפיד וליברמן מתי בפעם האחרונה ביקרתם בסופרמרקט?"
דרעי: הדבר הראשון שנעשה כשנחזור הוא לבטל את המיסים על מוצרי המזון
לפיד: "כשהציבור חושב שהמערכת מושחתת וכל הפוליטיקאים מושחתים"
ארבל: " הגעתי לכאן כחבר אופוזיציה במיוחד לתמוך בחקיקה"
יו''ר ש''ס הגיש את התפטרותו מהכנסת
הרב לאו: "הכנסת לא תכריע מיהו יהודי"
משלחת ישראלית נועדה עם מנהיג סודאן
סקר: למרות המגעים לעסקת טיעון - התמיכה בנתניהו נשארת גבוהה
סקר: 48% מהציבור חושבים שטיפול הממשלה בקורונה גרוע