בן גביר וקובי שבתאי התעמתו: "זה לא חוקי, זה מחטף"

אחרי שקיימו סולחה לקראת כניסתו המיועדת לתפקיד השר לביטחון לאומי, ח"כ איתמר בן גביר שוב התעמת עם המפכ"ל קובי שבתאי זה על רקע מינויים במשרד לביטחון פנים

בן גביר וקובי שבתאי התעמתו: "זה לא חוקי, זה מחטף" בן גביר והמפכ

השר המיועד לביטחון לאומי, ח"כ איתמר בן גביר והמפכ"ל קובי שבתאי התעמתו לאחרונה בנושא המינויים במשרד לביטחון הפנים, וזאת לאחר שפורסם הבוקר (שלישי) ב'ידיעות אחרונות' כי בן גביר פנה למפכ"ל וביקש לעצור חלק מהם, כך דווח הערב ב'חדשות 12'.

בשיח בין השניים בן גביר ביקש להמתין לכניסתו לתפקיד ולא "לקבוע עבורו עובדות בשטח". בסיום השיחה יצא בן גביר ברושם שהמינויים של מנהל מרחב לכיש ומנהל מרחב איו"ש נעצרו ולא עומדים להתבצע - אך לא כך בפועל. מכאן התברר לבן גביר כי המינויים האלה יוצאים לפועל ומתקיימים עוד לפני כניסתו לתפקיד.

לפי הדיווח, בין שני הצדדים נוצר קרע, ובן גביר ששוחח עם אחד מאנשי צוותו של המפכ"ל נשמע אומר לו: "אתם ילדים גדולים. אני את שלי אמרתי. זה לא חוקי, לא משפטי, לא מקצועי ולא ממלכתי, זה מחטף. לי יהיה קשה לעבוד עם מפכ"ל שמבטיח לי שלא יהיה מחטף ולא מקיים, מפכ"ל שאומר לי שהוא יודע שזה בניגוד לחוק ולמרות זאת ממנה. אני צריך מפכ"ל חזק, לא מפכ"ל שמתחבא מאחורי החלטה לא חוקית של השר".

בני ברק: במהלך הלילה בוצע ירי לעבר עסק, האופנוע נמצא מתחת לבניין
רק בישראל: דו"ח תחת דו"ח
נהג משאית נעצר לאחר שביצע עקיפות מסוכנות
ירושלים: בת שנה וחצי לא התעוררה משנתה
ביתר עילית: בת 13 נפגעה מרכב עובר
בצל איומי חמאס: בן גביר עלה הבוקר להר הבית
באותו יום שבו בן גביר עלה: 3 נערים יהודים נעצרו בהר הבית
כשמחרשה פוגשת עמוד חשמל | צפו!
33 נוסעים: תאונה מחרידה בין משאית לאוטובוס שמסיע ילדים | צפו
בני ברק: פלסטיני תקף אישה כשיצאה ממעלית בבני ברק