אושר: 10 מיליון ל-10 ערים לפרוייקטים למניעת הגירה שלילית

בישיבת ממשלה שהתקיימה ביום א' אושרה הקצאתם של 10 מיליון שקלים מתקציב המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, למטרת עידוד וחיזוק ההתיישבות בגליל באמצעות הפעלת...

אושר: 10 מיליון ל-10 ערים לפרוייקטים למניעת הגירה שלילית נוף הגליל

בישיבת ממשלה שהתקיימה ביום א' אושרה הקצאתם של 10 מיליון שקלים מתקציב המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, למטרת עידוד וחיזוק ההתיישבות בגליל באמצעות הפעלת תכניות ופרויקטים, לרשויות מקומיות במחוז הצפון שמאזן ההגירה השלילי שלהן היה מעל הממוצע, בין השנים 2019-2015.

הערים שיקבלו את המענק הינם צפת טבריה, מגדל העמק, מעלות, נצרת, נוף הגליל, עכו, קריית שמונה, חצור הגלילית וריינה. ערים אלו רשמו בשנים האחרונות מאזן הגירה שלילי (ממוצע לאורך חמש שנים 2015-2019), מאזן שגבוה באופן יחסי לאזור ולכן החליט השר עודד פורר להמשיך להפעיל תוכניות קודמות לשינוי מאזן ההגירה השלילית ולתקצב כל עיר באופן שוויוני.

עודד פורר, השר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל: "מאזן ההגירה השלילי ברשויות המדוברות התהליכים מצריך מהן להתחיל בהליכי התבוננות אסטרטגיים לטווח הארוך, שיהפכו את המשוואה ויעברו לקליטת תושבים נוספים במספרים שישברו את המאזן השלילי".

עוד אמר: "אני שמח לבשר שעצם ההחלטה להקצות 10 מיליון שקלים נוספים לטובת בניית תוכניות בתחום הפיתוח הכלכלי ועידוד התעסוקה יובילו את הרשויות המקומיות לצמיחה ומימוש הפוטנציאל הפיסי והאנושי לטובת התושבים, הרשות המקומית והאזור כולו".

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אילן שוחט "מדובר בבשורה חשובה לכל אותן ערים וכראש עיר לשעבר אני מכיר היטב את ההתמודדות עם הנושא.החלטת השר היא שמירה על רצף של תוכניות ומאפשרת אופק תכנוני להתמודדות עם המצב. הקרב האמיתי כיום הוא להשאיר את הצעירים והכוחות החזקים בגליל ובמקביל להביא כוחות חדשים והמשרד שלנו פועל לכך בכל הכח".

הדילמה הגדולה של נתניהו: מי יהיה שר האוצר הבא?
הממשלה אישרה את ההסכם הימי בין ישראל ללבנון
מחטף של הרגע האחרון? יו"ר הכנסת אישר דיון מיוחד בנושא העברת כספים
לאחר משא ומתן: הוסכם השכר לעובדי הוראה
ישראל ולבנון הגיעו להסכם על הקו הימי
לראשונה: מדינת ישראל מתיישרת לפי התקן האירופאי בתחום המזון
לכבוד החג: עלייה של 18% בהוצאות האשראי
תוכנית לפיד: להעביר את הסכם הגבול הימי עם לבנון לאישור סודי
פורום הנגב: הממשלה אישרה הקמת מנגנון אזורי
תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול