אושר: 10 מיליון ל-10 ערים לפרוייקטים למניעת הגירה שלילית

בישיבת ממשלה שהתקיימה ביום א' אושרה הקצאתם של 10 מיליון שקלים מתקציב המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, למטרת עידוד וחיזוק ההתיישבות בגליל באמצעות הפעלת...

אושר: 10 מיליון ל-10 ערים לפרוייקטים למניעת הגירה שלילית נוף הגליל

בישיבת ממשלה שהתקיימה ביום א' אושרה הקצאתם של 10 מיליון שקלים מתקציב המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, למטרת עידוד וחיזוק ההתיישבות בגליל באמצעות הפעלת תכניות ופרויקטים, לרשויות מקומיות במחוז הצפון שמאזן ההגירה השלילי שלהן היה מעל הממוצע, בין השנים 2019-2015.

הערים שיקבלו את המענק הינם צפת טבריה, מגדל העמק, מעלות, נצרת, נוף הגליל, עכו, קריית שמונה, חצור הגלילית וריינה. ערים אלו רשמו בשנים האחרונות מאזן הגירה שלילי (ממוצע לאורך חמש שנים 2015-2019), מאזן שגבוה באופן יחסי לאזור ולכן החליט השר עודד פורר להמשיך להפעיל תוכניות קודמות לשינוי מאזן ההגירה השלילית ולתקצב כל עיר באופן שוויוני.

עודד פורר, השר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל: "מאזן ההגירה השלילי ברשויות המדוברות התהליכים מצריך מהן להתחיל בהליכי התבוננות אסטרטגיים לטווח הארוך, שיהפכו את המשוואה ויעברו לקליטת תושבים נוספים במספרים שישברו את המאזן השלילי".

עוד אמר: "אני שמח לבשר שעצם ההחלטה להקצות 10 מיליון שקלים נוספים לטובת בניית תוכניות בתחום הפיתוח הכלכלי ועידוד התעסוקה יובילו את הרשויות המקומיות לצמיחה ומימוש הפוטנציאל הפיסי והאנושי לטובת התושבים, הרשות המקומית והאזור כולו".

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אילן שוחט "מדובר בבשורה חשובה לכל אותן ערים וכראש עיר לשעבר אני מכיר היטב את ההתמודדות עם הנושא.החלטת השר היא שמירה על רצף של תוכניות ומאפשרת אופק תכנוני להתמודדות עם המצב. הקרב האמיתי כיום הוא להשאיר את הצעירים והכוחות החזקים בגליל ובמקביל להביא כוחות חדשים והמשרד שלנו פועל לכך בכל הכח".

עיריית ירושלים: תשלומי הארנונה לעסקים יידחו בחודשיים
1.3 מיליארד ש''ח: זה הסיוע לעסקים ולעצמאים
ועדת הכספים אישרה את החוק המבטל את היטל העובדים הזרים במשק
אושר: דמי בידוד לעצמאים
הצעת חוק: 170 מיליון ₪ לדמי בידוד לעצמאים
משבר הקורונה: כ-70 אלף עסקים נסגרו במהלך השנה האחרונה
בית שמש: 323 מיליון שקלים נוספים יוקצו לתחבורה הציבורית ועוד
הממשלה אישרה את התכנית לצמצום בירוקרטיה והסרת חסמים
חצי מיליארד ש''ח: בית שמש קיבלה תקציב עתק להתפתחות
גובשו הסכמות להפחתת הצמצום במסגרות האשראי