התו הירוק הוארך במוסדות החינוך אך אף צומצם

הוארך תוקף ההנחיות המחייבות עטיית מסכה במוסדות חינוך; כניסה של עובדי הוראה לא מחוסנים או לא מחלימים לתוך מוסדות החינוך תעשה בהצגת תוצאת בדיקת קורונה מוס...

התו הירוק הוארך במוסדות החינוך אך אף צומצם אילוסטרציה

הוארך תוקף ההנחיות המחייבות עטיית מסכה במוסדות חינוך; כניסה של עובדי הוראה לא מחוסנים או לא מחלימים לתוך מוסדות החינוך תעשה בהצגת תוצאת בדיקת קורונה מוסדית שלילית.

ועדת החינוך, התרבות והספורט בראשות ח"כ שרן השכל, אישרה את תיקון מס' 14 לתקנות הקורונה ובכך האריכה את תוקפן של חלק מהתקנות הקובעות הגבלות במוסדות חינוך.

עיקר התיקון שהתקבל בוועדה: הוארך תוקפן של ההוראות בתקנות עד ה-1 במרץ, שעניינן אחריות מנהל המוסד בכל הקשור לחובת עטית מסיכה (חובת עטיית מסיכה בשטח סגור למבוגרים ולתלמידים מכיתה א' ומעלה, וכן חובה של אנשי צוות לעטות מסכה שקופה בכיתה בה יש תלמיד כבד שמיעה).

כמו כן הוארכה החובה של עובד הוראה לא מחוסן או לא מחלים להציג תוצאה שלילית בבדיקת קורונה מוסדית כתנאי לכניסה למוסד חינוך (למעט מוסד להשכלה גבוהה, הכשרה מקצועית לבגירים או מוסד תורני על תיכוני). על פי ההוראות יש לבצע את בדיקת אנטיגן מוסדית אחת ל-84 שעות או בדיקת PCR במסגרת מגן חינוך אחת לשבוע.

ההוראות הבאות לא הוארכו ועל כן תוקפן פג: הגבלת התקהלות במוסד חינוך; הגבלת כניסת אנשים שאינם תלמידים או עובדי המוסד; מתווה תו ירוק במוסדות השכלה גבוהה; הכשרת בגירים ומוסדות תורניים על תיכוניים; הוראות עונשין, עבירות מנהליות וסמכויות אכיפתן.

במהלך הדיון קרא ח"כ יוסי שיין לחזור לשגרת לימודים משום שאין עדות לתחלואה קשה בקרב ילדים. פרופ' סלמאן זרקא, פרויקטור הקורונה, עדכן כי יש 140 ילדים מאושפזים בבתי חולים אבל אין אפשרות לדעת אם הם מאושפזים עם קורונה או בגלל קורונה. "לא רואים אשפוזי יתר בקרב ילדים, אבל יש שבעה ילדים עם תסמונת PIMS". עוד אמר כי משרד הבריאות לא מעוניין בהדבקה המונית ועל כן לא מסתמנת בקרוב חזרה מלאה לשגרה ללא בדיקות וללא בידודים.

אתי סאסי, סגנית מנהלת המנהל הפדגוגי במשרד החינוך, דיווחה לוועדה כי יש ירידה דרמטית במספר המבודדים. "אם לפני המתווה החדש היו למעלה מ-100,000 תלמידים מבודדים, לאחר המתווה יש פחות מ- 12,000 תלמידים מבודדים. מערכת החינוך עברה שינוי משמעותי כך שהתלמידים יכולים להגיע לבית הספר ויש עליה משמעותית בנוכחות של התלמידים".

שוב חריג בנתב"ג: רכב של חאפרים נגנב ע"י נתין זר
בן 10 נפל מעץ בבני ברק - מצבו בינוני
מזג האוויר: בהיר הטמפרטורות ללא שינוי
בן גביר ליועמ"שית: "עצרי את מינוי בכירים במשטרה"
למרות הפיתוי הכספי: סירב לנגן בחתונת יהודי מומר ונוצרייה
במעמד רבנים ואישי ציבור: מוסדות "סולם" חנכו את בית הספר "מעלות"
מנהרות יוקנעם ייחסמו הלילה בשני הכיוונים
בן גביר וקובי שבתאי התעמתו: "זה לא חוקי, זה מחטף"
מנהלי בבתי החולים באזהרה חמורה: "מערכות המחשב לא ממוגנות"
התחזית: מעונן חלקית עם גשם מקומי בצפון ובמרכז