ח''כ אזולאי: "פגיעה והפקרת עשרות אלפי משפחות מוחלשות"

ח"כ ינון אזולאי פנה לשר העבודה הרווחה והשרותים החברתיים: "התברר למפרע מדוע לא פורסמו התבחינים בזמן"

ח''כ אזולאי: "פגיעה והפקרת עשרות אלפי משפחות מוחלשות" ינון אזולאי

במכתב ששיגר היום (ה') לשר העבודה והרווחה מאיר כהן בעניין שינוי הכללים לקבלת זכאות לסבסוד במעונות היום על ידי משרד האוצר, כותב ח"כ אזולאי:

"אמש הודיע שר האוצר על החלת מיצוי כושר השתכרות כקריטריון לזכאות סבסוד מעונות היום - מדובר בשינוי תנאי הזכאות לסבסוד מעונות היום כך שעל מנת להיות זכאי לסבסוד ממשלתי לשכר הלימוד במעונות יום (בעלי סמל), יצטרך בן הזוג לעבוד בהיקף משרה של לפחות 24 שעות שבועיות".

"הכללים החדשים יחולו החל משנת הלימודים הקרובה תשפ"ב. כידוע, קבלת הדירוג נותנת את האפשרות להורים שיש להם ילד אחד ויותר, לשלוח את ילדיהם למעון וכך היציאה לעבודה תהיה משתלמת", הוסיף.

"קבלת הדירוג היא מאוד חיונית להורים ששולחים את ילדיהם למעונות היום ובמיוחד בשכבות הסוציו-אקונומיות הנמוכות הזכאים לסבסוד. כל שנה המערכת נפתחת בסביבות חודשים אפריל מאי ועד לספטמבר רוב ההורים מקבלים -דרגה" הוסיף ח''כ אזולאי.

עוד ציין כי: "שנה שעברה מערכת הגשת הבקשות נפתחה רק בחודש אוגוסט מה שגרם להורים לשלם תקופה ארוכה שכר מלא עבור המעון. השנה לצערי הסיפור חוזר על עצמו וטרם פורסמה טבלת המחירים, מה שמנע מההורים לטפל בהמצאת והגשת המסמכים לצורך קבלת הדרגה בזמן, דבר שיוביל לעיכוב ניכר בקבלת דרגה וקושי ממשי להורים לעמוד בנטל".

עוד חשף את הסיבה לעיכוב: "לאור פרסום העמדה של שר האוצר, התברר למפרע מדוע לא פורסמו התבחינים בזמן, על אף ששר האוצר דאז התחייב בפניי בוועדת הכספים בתאריך 10.05.21 ואף הורה לנציגי האוצר לפרסם את טבלת המחירים בתוך מס' ימים אחדים ועל אף חוו"ד של מנהל אגף מעונות היום והיועמ"ש במשרד הרווחה שיש לפרסם את התבחינים בשנה זו ללא שינוי ועוד הדגיש שכל שינוי יביא לעיכוב פרסומם לפחות ב- 90 יום, מה שאומר עיכוב בקבלת הדירוג עד לחודש מאי 2022".

עוד זעם ח''כ אזולאי: "זוהי פגיעה והפקרת עשרות אלפי משפחות מוחלשות וחורץ את דינם של עשרות אלפי ילדים שיגיעו לפת לחם במדינת ישראל".

את מכתבו מסכם אזולאי כך: "לאור האמור, אני קורא לך שלא לקבל את המלצתו של שר האוצר ולהמשיך את התבחינים כפי שהיו נהוגים עד היום, כבשנים האחרונות. אציין כי הרישום למעונות היום הסתיים בתאריך 28/02/21 קרי, לפני כ- 5 חודשים - ההורים נרשמו על דעת התבחינים הידועים כאמור וכבר שובצו במעונות היום. לא ייתכן שלאחר שהסתיים הרישום למעונות היום, יודיע שר האוצר על כללים חדשים לקבלת דרגת סבסוד".

ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים
ועדת הכספים החלה לדון במתווה החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים
ועדת הכלכלה החלה את הדיון ברפורמת הייבוא
ועדת הפנים דנה היום ברפורמה לחיזוק והגדלת שוק השכירות לטווח ארוך
39% מהלקוחות שהם גופים ציבוריים - אינם משלמים לספקים בזמן
בשיתוף עם העירייה: השר אלקין יעניק חבילת סיוע לדיירי הבניין שקרס
מהי הלוואה חוץ בנקאי ומי רשאי לקחת אותה?
במסגרת תיקון חוק החל״ת נפגעו גם נשים ששהות בחופשת לידה
מועצת מקרקעי ישראל אישרה את תכניתו של השר אלקין: מחיר מטרה 2.1
ועדת הכלכלה אישרה: מחיר החלב הגולמי יוזל